17856785cfa74710b5a2.jpg

Replika SYRENY SPORT z 1960 roku na Classic & Youngtimer Show 2019 w Targach Kielce

05 czerwca 2019
Syrena Sport wśród miłośników polskiej motoryzacji stanowi pewnego rodzaju legendę. Podczas tegorocznej edycji Dub IT! Inter Cars Tuning Festival będzie można zobaczyć replikę tego wozu na żywo!

Nieduże, ale zgrabne nadwozie, połyskujące felgi, przetłoczenia zaprojektowane kilka dekad temu – to wszystko składa się na przepiękną całość. Prototyp tego polskiego samochodu sportowego zbudowano pod koniec lat 50. XX wieku w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie. Projektowany był jako kabriolet, ale ze względu na niewystarczająca sztywność płyty podłogowej, która powstała z myślą o nadwoziu zamkniętym, dach przyspawano na stałe.

Za dawcę podzespołów dla tej repliki posłużył Triumph Spitfire. Zaczerpnięto z niego nie tylko elementy nadwozia, ale również 69-konny motor 1500TC.

Wszyscy fani polskiej motoryzacji muszą zobaczyć ten unikat, który w ostatni weekend czerwca zaparkuje na Dub IT! Inter Cars Tuning Festivalu  w Targach Kielce

Co ciekawego będzie można zobaczyć na Classic & Youngtimer Show 2019? Sprawdźcie sami podczas od 29 do 30 czerwca

Patronat medialny nad wystawą sprawuje Automobilista i Classicauto.

Bilety online na wydarzenie dostępne tutaj.

 

(JL)

Polecane aktualności
04 lipca 2018
Popularny motoryzacyjny youtuber. Prawdziwy pasjonat motoryzacji, który tworzy poradniki dla spragnionych nowinek i wiedzy na temat zakupu samochodu i jego użytkowania – Zachar OFF odwiedzi Dub IT Festiwal.
07 czerwca 2019
Od 29 do 30 czerwca w Targach Kielce spotka się retro z nowoczesnością, a to wszystko za sprawą festiwalu dla prawdziwych fanów motoryzacji.
29 czerwca 2019
Radomskie Klasyki po raz drugi w Targach Kielce zaserwowały zwiedzającym DUB IT Inter Cars Tuning Festival porządną lekcję historii.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy