LTAMDS-001RT1.jHigh-Resolution.pg.jpg

Program RTX na 31. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach

04 września 2023
Podczas 31. edycji Salonu Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach koncern RTX, obejmujący firmy - Collins Aerospace, Pratt & Whitney i Raytheon, skupi się na wieloletniej partnerskiej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i Polskimi Siłami Zbrojnymi w zakresie dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań, które zagwarantują Polsce bezpieczeństwo, suwerenność i będą chronić obywateli i infrastrukturę państwa.

Dodatkowo RTX skoncentruje się na współpracy z polskim przemysłem obronnym w trwających programach modernizacji polskiej armii, w tym w programie WISŁA.

Modele produktów i rozwiązania RTX, które będzie można zobaczyć na MSPO:

LTAMDS:

LTAMDS (Lower-Tier Air & Missile Defense Sensor) to nowoczesny radar obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej o znacznie większych możliwościach i wyższej skuteczności przeciwko szerokiej gamie rosnących zagrożeń, którym stawiają czoła wojska obrony powietrznej na całym świecie. LTAMDS to radar o polu widzenia 360 stopni z technologią aktywnego skanowania elektronicznego (Active Electronically Scanned Array - AESA), który wykrywa i śledzi pełne spektrum zagrożeń, takich jak pociski balistyczne i manewrujące, samoloty i bezzałogowe statki powietrzne oraz broń hipersoniczna. 

Stoisko E-42 RTX i zewnętrzne stoisko PGZ ZC-6

GhostEye® MR:

GhostEye MR to radar rozpoznania pola walki i kierowania ogniem o polu widzenia 360 stopni zaprojektowany do wykrywania, śledzenia i identyfikowania różnorodnych zagrożeń, w tym pocisków, dronów, samolotów i śmigłowców. Może on działać samodzielnie, ale w przyszłości ma również zostać włączony do NASAMS™ (National Advanced Surface-to-Air Missile System) – systemu obrony powietrznej średniego zasięgu, który można dostosować do różnych warunków. 

Stoisko ZM-5

AMRAAM®

Pocisk AMRAAM, który został zintegrowany dotychczas z 14 platformami w 42 państwach i który ma już na koncie ponad 5 100 udanych wystrzeleń, to najbardziej zaawansowana broń zapewniająca przewagę powietrzną na świecie. Dzięki pakietowi ulepszeń związanych z formą, funkcjami oraz dopasowaniem pocisku do innego wyposażenia, zyskał on zdolność do zwalczania zagrożeń ze znacznie większej odległości. 

Stoisko E-42 RTX

Javelin
Kierowany pocisk przeciwpancerny Javelin zapewnia wojskom z całego świata zdolność niszczenia szerokiej gamy celów, w tym czołgów, na średnim dystansie w trybie „wystrzel i zapomnij”. Jest on przenoszony i wystrzeliwany przez pojedynczego żołnierza za pomocą wyrzutni Lightweight Command Launch Unit, która może z wysoką dokładnością obserwować pole walki i namierzać cele w dzień i w nocy w dowolnych warunkach atmosferycznych. Javelin może być również wystrzeliwany z pojazdów bojowych. Pocisk jest produkowany przez spółkę Javelin Joint Venture, wspólne przedsięwzięcie firm Lockheed Martin i Raytheon.

Stoisko E-42 RTX

Stinger®
Sprawdzony w walce pocisk Stinger to lekki, autonomiczny system obrony powietrznej, który żołnierze wojsk lądowych mogą natychmiast przygotować do działania. Prędkość naddźwiękowa, wysoka manewrowość i niezwykle dokładny układ naprowadzania i sterowania lotem daje mu operacyjną przewagę w starciu z pociskami manewrującymi i samolotami dowolnej klasy. 

Stoisko E-42 RTX

Connected Battlespace

To koncepcja, zgodnie z którą żołnierze są zawsze o krok przed ewoluującymi zagrożeniami, dzięki połączeniu pola walki we wszystkich domenach poprzez udostępnianie danych, możliwość autonomicznego działania i zdolność szybszego podejmowania decyzji na szczeblu taktycznym. Wszystko to wspiera działanie systemu połączonego, wielodomenowego dowodzenia i kierowania (Joint All-Domain Command and Control - JADC2).

Demo: stoisko E-42 RTX

Space Interactive

Odkryj nasze technologie kosmiczne wykorzystywane do ostrzegania przed rakietami, wywiadu, informacji pogodowych i obserwacji Ziemi, które są niezbędne dla globalnego bezpieczeństwa.

Demo: stoisko E-42 RTX

Phantom Strike

Poznaj możliwości radaru skanowania fazowego PhantomStrike, który zostanie zainstalowany na samolotach FA-50 w wersji PL. Dowiedz się również, jak radar i procesor CHIRP mogą zostać zintegrowane z różnymi typami samolotów szkolno-treningowych.

Demo: stoisko E-42 RTX

Zapraszamy na stoisko E-42 firmy RTX!

 O RTX

RTX jest największą na świecie firmą działającą w sektorze lotniczym i obronnym. Wraz z zespołem liczącym 180 000 pracowników RTX przesuwa granice technologii i nauki, by na nowo zdefiniować jak łączyć i chronić świat. Poprzez należące do koncernu firmy - Collins Aerospace, Pratt & Whitney i Raytheon koncern RTX zapewnia postęp w dziedzinie lotnictwa i budowania zintegrowanych systemów obrony, tak aby zapewnić ich skuteczność operacyjną, a ponadto w obszarze opracowywania technologii nowej generacji i produkcji. Dzięki temu  klienci na całym świecie mogą  zaspokajać pilne potrzeby w zakresie lotnictwa i obronności. Koncern, którego przychody ze sprzedaży w 2022 r. wyniosły 67 miliardów USD ma siedzibę w Arlington w stanie Wirginia.

Grono 19  państw – użytkowników systemu Patriot obejmuje:

  • Stany Zjednoczone
  • Niderlandy
  • Niemcy
  • Japonię
  • Izrael
  • Królestwo Arabii Saudyjskiej
  • Kuwejt
  • Tajwan
  • Grecję
  • Hiszpanię
  • Republikę Korei
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Katar
  • Rumunię
  • Polskę
  • Szwecję
  • Królestwo Bahrajnu
  • Szwajcarię
  • Ukrainę
Polecane aktualności
08 września 2023
Przedstawiciele firm Milliken & Co. oraz PSO Maskpol S.A. zaprezentowali plany rozwoju współpracy, w tym związanej z transferem amerykańskich technologii do Polski oraz opracowania kolejnych projektów nowych kompletów odzieży dla wojska i służb mundurowych. Wydarzenie miało miejsce podczas 31. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.
08 września 2023
Istotnym wydarzeniem było zawarcie dwóch umów pomiędzy spółką MESKO oraz Agencją Uzbrojenia na dostawę amunicji dla Sił Zbrojnych RP.
07 września 2023
Trzeci dzień 31. Edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego był niezwykle bogaty w kluczowe porozumienia, debaty oraz prezentację nowinek technologicznych. W czwartek Targi Kielce odwiedził Premier Polski Mateusz Morawiecki.
07 września 2023
Taki zespół na całym świecie jest tylko jeden. Zbadali zalany IX poziom Kopalni Soli Wieliczka, przeprowadzili ponad 550 skutecznych akcji poszukiwawczych w polskich akwenach. Grupa Specjalna Płetwonurków RP przy stoisku Edge Tech Polska w Targach Kielce na 31. MSPO.
07 września 2023
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego trzeciego dnia targów MSPO zorganizowało debatę strategiczną poświęconą procesom logistycznym w polskiej armii. – Nie ma lepszego miejsca, by poruszyć tak kluczowy i ekspercki problem niż Targi Kielce. Podczas wystawy MSPO widoczna i namacalna jest zmiana jakości technologicznej sprzętu – mówił w jej trakcie szef BBN Minister Jacek Siewiera. W dyskusji udział wzięli generałowie i eksperci związani z tym sektorem obronności.
07 września 2023
Szef polskiego rządu podczas czwartkowej wizyty zwiedził też wystawę przygotowaną przez Polską Grupę Zbrojeniową w czas 31. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
06 września 2023
Podczas 31. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Targi Kielce połączyły nie tylko ponad 700 wystawców z tysiącami zwiedzających, ale także mnóstwo wielkich umysłów i wspaniałych serc. Drugi dzień targów zaowocował rozwojowymi współpracami oraz kluczowymi porozumieniami dla przyszłości polskiej młodzieży oraz sektora obronności.
06 września 2023
Prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń podpisał porozumienie o współpracy z Fundacją Endevour Scholarship w sprawie Stypendium Ala Wordena „Endeavour” – Polska Drużyna 2024. W oficjalnej inauguracji programu wzięli udział Peter Mckenna – wiceprezes Kallman Worldwide Inc. oraz płk. Marcin Mazur – wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej.