IBPC-Logo.png

Prelekcje IBPC na NECROEXPO

11 maja 2022
Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej nie tylko pojawi się jako wystawca oraz wsparcie merytoryczne na targach NECROEXPO 2022, ale też przedstawi serię prelekcji na tematy ważne dla branży.

IBPC przygotował następujące prelekcje:

"Projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych - co nas czeka?"

Prelegenci-IBPC-Necro-1200x627px-Linkedin-Dutkiewicz2.jpg [50.94 KB]

Jeśli ustawa wejdzie w życie czekają nas rewolucyjne zmiany w funkcjonowaniu zakładów pogrzebowych i cmentarzy. Rejestr zakładów pogrzebowych i krematoriów, zmiany w prawie do grobów, ekshumacjach oraz wiele więcej. Już dzisiaj warto przygotować się na ewentualne zmiany.

"Regulamin cmentarza - zabezpieczenie interesów zarządców cmentarzy"

Prelegenci-IBPC-Necro-1200x627px-Linkedin-Dutkiewicz1.jpg [50.91 KB]

Co powinien zawierać regulamin? Jak usankcjonować pracę zakładów pogrzebowych i kamieniarzy na cmentarzu? Co z nagrobkiem przy likwidacji grobu? I o wiele więcej...

"Zasiłek pogrzebowy - jak zabezpieczyć się przed nieuczciwym klientem?"

Prelegenci-IBPC-Necro-1200x627px-Linkedin-Strawinski.jpg [60.56 KB]

Pełnomocnictwo dla zakładu pogrzebowego do ZUS-u. Czy można je odwołać? Co jeśli ZUS przeleje pieniądze na konto klienta? Jak zabezpieczyć płatność? Jak windykować należności?

Polecane aktualności
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.
04 czerwca 2022
Wizję cmentarzy wpisanych w krajobraz i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju roztoczyła doktor inżynier Anna Długozima z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas prelekcji na targach NECROEXPO w Kielcach.
04 czerwca 2022
Wszyscy jesteśmy młodzi, zdrowi i nie musimy myśleć o śmierci, a zwłaszcza o własnym pogrzebie. A może jednak powinniśmy? Odpowiedź na to pytanie gwarantowało spotkanie z Małgorzatą Węglarz, autorką książki "Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej".
04 czerwca 2022
Agnieszka Beczek, na co dzień pracuje w warszawskim zakładzie pogrzebowym, na Instagramie znana jest jednak jako Pani z domu pogrzebowego. Jej konto każdego dnia odwiedzają dziesiątki tysięcy osób, szukając dobrej rady i wsparcia, ale przede wszystkim dawki informacji z branży pogrzebowej.
04 czerwca 2022
Bardzo duże zainteresowanie zgromadziło szkolenie „Zimne zwłoki przemienione w czyste piękno na wieki”, które prowadził Jacek Szymański z Działu Szkoleń Funeralnych Pathomed podczas targów NECROEXPO w Kielcach. Celem działań takich  jak wykonywanie makijażu jest pozytywy widok zmarłej osoby w czasie ostatniego pożegnania.
04 czerwca 2022
Zakład pogrzebowy także może być modny - przekonuje firma Carmen, specjalizująca się w strojach dla pracowników firm funeralnych. Podczas Targów NECROEXPO w Targach Kielce przedstawili najnowszą kolekcję 2022 oraz pokazali jak kształtują się obecne trendy w branży.
03 czerwca 2022
Pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie i prezentacja, którego autorem był dyrektor Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej Dariusz Dutkiewicz.