IBPC-Logo.png

Prelekcje IBPC na NECROEXPO

11 maja 2022
Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej nie tylko pojawi się jako wystawca oraz wsparcie merytoryczne na targach NECROEXPO 2022, ale też przedstawi serię prelekcji na tematy ważne dla branży.

IBPC przygotował następujące prelekcje:

"Projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych - co nas czeka?"

Prelegenci-IBPC-Necro-1200x627px-Linkedin-Dutkiewicz2.jpg [50.94 KB]

Jeśli ustawa wejdzie w życie czekają nas rewolucyjne zmiany w funkcjonowaniu zakładów pogrzebowych i cmentarzy. Rejestr zakładów pogrzebowych i krematoriów, zmiany w prawie do grobów, ekshumacjach oraz wiele więcej. Już dzisiaj warto przygotować się na ewentualne zmiany.

"Regulamin cmentarza - zabezpieczenie interesów zarządców cmentarzy"

Prelegenci-IBPC-Necro-1200x627px-Linkedin-Dutkiewicz1.jpg [50.91 KB]

Co powinien zawierać regulamin? Jak usankcjonować pracę zakładów pogrzebowych i kamieniarzy na cmentarzu? Co z nagrobkiem przy likwidacji grobu? I o wiele więcej...

"Zasiłek pogrzebowy - jak zabezpieczyć się przed nieuczciwym klientem?"

Prelegenci-IBPC-Necro-1200x627px-Linkedin-Strawinski.jpg [60.56 KB]

Pełnomocnictwo dla zakładu pogrzebowego do ZUS-u. Czy można je odwołać? Co jeśli ZUS przeleje pieniądze na konto klienta? Jak zabezpieczyć płatność? Jak windykować należności?

Polecane aktualności
24 kwietnia 2023
BHP na cmentarzu oraz odpowiedzialność zarządców cmentarzy za wypadki na nich - to tematy, które zostały poruszone podczas szkolenia dla zarządców cmentarzy z województwa świętokrzyskiego.
30 marca 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zaprasza na kolejne Częstochowskie Konsultacje Funeralne.
12 stycznia 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego w Polsce. Jak argumentuje stowarzyszenie, podniesienie zasiłku pomoże szczególnie tym, dla których zorganizowanie godnego pochówku przekracza ich możliwości finansowe.
07 grudnia 2022
Dostępny jest zimowy numer magazynu branży funeralnej Thanos. Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu z managerem targów NECROEXPO, Marcinem Musiałem.
21 listopada 2022
220 uczestników i obecność Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Pana Wojciecha Labudy. Sobotnia konferencja o ustawie pogrzebowej 2023 przykuła uwagę branży pogrzebowej. Patronem medialnym tego wydarzenia były Targi Kielce, organizujące targi funeralne NECROEXPO.
18 listopada 2022
Ustawa pogrzebowa 2023 będzie tematem konferencji branży pogrzebowej, która odbędzie się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Targi Kielce jako organizator targów pogrzebowych NECROEXPO są partnerem medialnym spotkania.
18 listopada 2022
27 i 28 maja 2023 roku w Targach Kielce odbędzie się Pierwsze ogólnopolskie forum branży funeralnej.
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.