ochsner.png

Pompy ciepła od OCHSNER na targach Enex

24 listopada 2021
Historia firmy rodzinnej OCHSNER sięga roku 1872. Lata pracy firmy OCHSNER zaowocowały instalacją wielu systemów dla renomowanych klientów na całym świecie, w tym min. dla Marynarki Wojennej USA i NASA. Firma OCHSNER Wärmepumpen GmbH została założona w 1978 roku i stała się synonimem świadomości energetycznej, pionierskiego ducha i zamiłowania do innowacji. OCHSNER był jednym z pierwszych europejskich producentów, który rozpoczął produkcję pomp ciepła na skalę przemysłową.

Dziś firma jest uznawana za jednego z  międzynarodowych liderów technologicznych w branży, od 1992 roku koncentrując się całkowicie na pompach ciepła.

 

Pompy ciepła są dzisiaj najnowocześniejszym systemem grzewczym, cieszącym się coraz większym zainteresowaniem. Ogrzewanie z ich pomocą oferuje najwyższy komfort użytkowania, jest wygodne w eksploatacji i w zasadzie bezobsługowe, jest jedną z najbardziej niezawodnych technologii grzewczych, która działa długie lata bez konieczności kosztownych przeglądów serwisowych.

 

OCHSNER-Innenteil-M1.png [2.36 MB] Pompy ciepła OCHSNER produkowane są wyłącznie w Austrii z wysokiej jakości elementów. Doświadczenie oraz lata badań nad rozwojem pomp ciepła sprawiły, że urządzenia OCHSNER od lat osiągają rekordy wydajności, szczytowe poziomy cichej pracy oraz zapewniają najniższe koszty ogrzewania. Pompy ciepła OCHSNER wyróżniają się długą żywotnością, a urządzenia z serii OCHSNER AIR są najcichszymi pompami powietrznymi typu Split obecnymi na rynku.

 

OCHSNER oferuje kompleksową ofertę produktów od 2 do 2500 kW które wykorzystują jako źródło ciepła powietrze, grunt lub wodę. Pompy ciepła OCHSNER nadają się zarówno do nowych budynków, jak i dla budynków do termomodernizacji. Oprócz podstawowych funkcji, takich jak ogrzewanie i podgrzewanie wody użytkowej, OCHSNER umożliwia także chłodzenie domu, ogrzewanie basenu, integrację instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła, połączenie  z  Internetem, połączenie z systemem zarządzania budynkiem, czy też tryb biwalentny z  innymi wytwornicami ciepła oraz wiele innych.

 

Jako lider technologii, OCHSNER oferuje różne systemy min. te, w których źródłem ciepła jest powietrze: urządzenia split z technologią stałej prędkości lub technologią inwerterową oraz urządzenia kompaktowe.

 

Pobierowo.PNG [497.06 KB] Innowacje technologiczne firmy OCHSNER sprawiają, że powietrze może być efektywnie wykorzystywane jako źródło ciepła nawet w niskiej temperaturze zewnętrznej. Istotną zaletą pomp ciepła typu powietrze - woda jest ich łatwy i ekonomiczny montaż. Systemy te są szczególnie elastyczne i łatwe pod względem montażu i miejsca ustawienia. W zależności od wymaganej mocy cieplnej, jednostki wewnętrzne są zwykle niewiele większe od lodówki i dlatego można je bez problemu umieścić w piwnicy, pomieszczeniu technicznym, hobbistycznym lub gospodarczym. Jednostki zewnętrzne mogą być instalowane w ogrodzie, ale także na przykład na dachu garażu lub na innych płaskich dachach.

Odpowiednie rozmiary i optymalna konstrukcja urządzeń zapewniają absorbowanie maksymalnej ilości ciepła z powietrza, nawet w niskiej temperaturze. Żadne inne urządzenie na rynku nie oferuje tak dużych powierzchni wymienników ciepła!

 

OCHSNER-Aussenteil-AIR-FALCON.png [15.66 MB] Poza bezkonkurencyjną nowoczesną technologią OCHSNER oferuje również nowoczesny design i daje możliwość zaprojektowania jednostki zewnętrznej przekształcając ją z czysto technicznego produktu w atrakcyjną ozdobę domu. Oprócz kolorów standardowych – antracytowego, białego lub białego aluminium możliwy jest wybór z spośród palety1625 kolorów.

 

Firma łączy doskonałą jakość z wysoką wydajnością dzięki inteligentnym procesom, takim jak druk 3D i aplikacje Przemysłu 4.0. Zoptymalizowane i ustandaryzowane procesy rozwoju i modyfikacji produktów zapewniają ciągły postęp techniczny.

 

Każdy pracownik firmy OCHSNER kieruje się duchem ciekawości i innowacyjności. Nigdy nie traci z oczu konkretnych korzyści dla klienta, w tym optymalnego stosunku ceny do wydajności i najwyższej efektywności środowiskowej.

Dzięki przyszłościowym, energooszczędnym systemom grzewczym firma aktywnie angażuje się w ochronę środowiska i zasobów naturalnych, ze znaczącym sukcesem. Zastosowanie pomp ciepła OCHSNER przez naszych klientów od 1978 roku pozwoliło zaoszczędzić około 2,5 miliona ton CO2. Zaangażowanie firmy w ochronę środowiska nie ogranicza się tylko do produktów. Wspiera również projekty promujące zrównoważony rozwój w społeczeństwie.

Pompy ciepła OCHSNER słyną z wyjątkowej wydajności i niskiego zużycia energii wykorzystując w 100% zieloną energię. Sprawna produkcja i ciągła optymalizacja wszystkich procesów to kluczowe czynniki gwarantujące produkcję całkowicie neutralną dla klimatu.

Niepolimice.PNG [627.06 KB] Równie ważne są standardy dostawców. Wszyscy partnerzy biznesowi są związani kryteriami zrównoważonego rozwoju firmy OCHSNER. Certyfikacja zgodnie z międzynarodową normą środowiskową -  ISO 14001 podkreśla kompleksowe środki ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Szanując korzenie i ponad 150-letnią historię firmy, Karl Ochsner w ciągu zaledwie kilku lat stworzył firmę, która stała się liderem technologii, innowacyjności i bezpieczeństwa. Otwarta kultura korporacyjna i duch pracy zespołowej, niezachwiane zaangażowanie w ochronę środowiska i klimatu oraz w projekty społeczne są wizytówką firmy OCHSNER Wärmepumpen GmbH.

 

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.