agro-roboveg-robotti.jpg

Duński automatyczny rolnik na AGROTECHU 2022

09 marca 2022
Polski dystrybutor Vantage Polska zaprezentuje na Agrotechu 2022 swoją robota rolniczego ROBOTTI 150D duńskiej firma Agrointelli.

Nowocześni rolnicy poszukują autonomicznych, precyzyjnych rozwiązań do prac polowych, charakteryzujących się solidnością oraz uzyskujących wysoką wydajność roboczą. Dlatego firma AGROINTELLI stworzyła i produkuje ROBOTTI 150D. Wysoko wydajny robot rolniczy z tradycyjnym silnikiem diesla oraz hydrauliką, może pracować przez wiele godzin – również w nocy.

ROBOTTI reprezentuje rozwiązanie w kierunku zrównoważonego rozwoju, ponieważ zużywa znacznie mniej paliwa, niż tradycyjne rozwiązania – tylko od 3 do 6 litrów na godzinę, w zależności od warunków glebowych i zabiegu.

Ponadto, ROBOTTI waży znacznie mniej niż tradycyjna alternatywa. Waga wynosi ok. 3000 kg, co znacznie minimalizuje ryzyko ugniecenia gleby

Firma AGROINTELLI została założona 2015 roku w Danii, jako „centrum innowacji” dla nowych technologii w rolnictwie. Początkowo firma, ściśle współpracowała z uniwersytetami i instytucjami badawczymi, oferując nowe technologie, za które otrzymała wiele nagród za innowacyjność.

Polecane aktualności
19 marca 2022
Popołudnie pierwszego dnia wystaw upłynęło pod znakiem uroczystej gali wręczenia nagród 27. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 21. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
19 marca 2022
Arek "Perqins" Zając, Mateusz "MAtheo780" Misiak i zwycięzca programu "Farma" Kuba Wojnowski byli gośćmi tegorocznego Agrotechu. Panowie spotkali się z fanami drugiego dnia targów.
19 marca 2022
Tłumy zwiedzających od rana ustawiały się przy bramkach wejściowych Targów Kielce. Tak wygląda rozpoczęcie drugiego dnia targów Agrotech.
18 marca 2022
Krzysztof Ciecióra – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odniósł się do aktualnej sytuacji na rynkach rolnych, w kontekście konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Zarząd Targów Kielce zaznaczył, że kluczowa w tej sytuacji jest organizacja imprez targowych.
18 marca 2022
Trwa pierwszy dzień targów techniki rolniczej Agrotech 2022. Jak co roku targi skupiają najważniejszych producentów i dystrybutorów sprzętu rolniczego z Polski i świata.
18 marca 2022
Aż siedemdziesięciu laureatów wojewódzkich eliminacji bierze udział w 39. Finale Krajowym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w ramach Targów AGROTECH. Uczestnicy testu sprawdzają swoją wiedzę oraz umiejętności w częściach pisemnej i praktycznej.
17 marca 2022
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
14 marca 2022
Rolnictwo precyzyjne to jeden z najciekawszych modeli prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa. W tym wpisie opiszemy kluczowe korzyści, jakie niesie ze sobą tzw. smart farming.