instagram-melex.jpg

Piękny jubileusz Wystawcy Targów NECROEXPO

02 lutego 2021
W tym roku we wrześniu mija pół wieku odkąd Melex Sp. z o.o. rozpoczął produkcję seryjną pojazdów elektrycznych. Pojazdy marki wielokrotnie prezentowane były podczas Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO w Targach Kielce.

Ukoronowaniem 50-letniej działalności firmy są dwie nowe linie modelowe. Pierwsza z nich to N.TRUCK, modułowy elektryczny pojazd użytkowy o DMC 3,5 tony, przeznaczony do transportu w obszarach miejskich i przemysłowych, który może przewozić ładunki aż do 2-ch ton, czyli dwa razy więcej niż dotychczasowe modele Melex czy samochody dostawcze znanych marek. Wyposażony w baterie litowe N.TRUCK, będzie się poruszał z prędkością do 70 km/h, osiągając dystans powyżej 150 km, co umożliwia pracę pojazdu przez całą dobę. Dzięki kompaktowym rozmiarom, lekkiej konstrukcji i szerokości 1500 mm, pojazd może z łatwością poruszać się w wąskich uliczkach starych miast czy wewnątrz hal magazynowych, nie zanieczyszczając powietrza. Model N.TRUCK będzie dostępny w dwóch wersjach: średni z rozstawem osi 2500 mm i długi z rozstawem osi 3000 mm. Zarówno N.TRUCK jaki i druga linia modelowa N.50, nawiązująca nazwą do jubileuszu firmy, w przyszłości mają zastąpić obecne modele. Modułowa budowa pozwoli na dowolne komponowanie zabudowy, co zwiększy szeroki wachlarz zastosowań pojazdu. Pojazdy będą podzielone na: krótkie (platforma 1950 mm), średnie (platforma 2500 mm), długie (platforma 3000 mm) oraz model 6-osobowy. Wyposażone w baterie litowe modele N.50, będą się poruszać z prędkością ok. 55 km/h, osiągając dystans powyżej 150 km. W chwili obecnej trwają testy homologacyjne prototypu obydwu modeli i proces industrializacji. Sprzedaż N.TRUCK i N.50 rozpocznie się w połowie tego roku.

(UK)

Polecane aktualności
24 kwietnia 2023
BHP na cmentarzu oraz odpowiedzialność zarządców cmentarzy za wypadki na nich - to tematy, które zostały poruszone podczas szkolenia dla zarządców cmentarzy z województwa świętokrzyskiego.
30 marca 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zaprasza na kolejne Częstochowskie Konsultacje Funeralne.
12 stycznia 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego w Polsce. Jak argumentuje stowarzyszenie, podniesienie zasiłku pomoże szczególnie tym, dla których zorganizowanie godnego pochówku przekracza ich możliwości finansowe.
07 grudnia 2022
Dostępny jest zimowy numer magazynu branży funeralnej Thanos. Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu z managerem targów NECROEXPO, Marcinem Musiałem.
21 listopada 2022
220 uczestników i obecność Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Pana Wojciecha Labudy. Sobotnia konferencja o ustawie pogrzebowej 2023 przykuła uwagę branży pogrzebowej. Patronem medialnym tego wydarzenia były Targi Kielce, organizujące targi funeralne NECROEXPO.
18 listopada 2022
Ustawa pogrzebowa 2023 będzie tematem konferencji branży pogrzebowej, która odbędzie się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Targi Kielce jako organizator targów pogrzebowych NECROEXPO są partnerem medialnym spotkania.
18 listopada 2022
27 i 28 maja 2023 roku w Targach Kielce odbędzie się Pierwsze ogólnopolskie forum branży funeralnej.
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.