Touch-a-Landscape-S-34-45x45.jpg

Obrazy malarstwa Jarosława Filipka podczas wystawy DOM, OGRÓD i TY

13 kwietnia 2022
Wiosenna wystawa Dom, Ogród i Ty oferuje wiele produktów i usług do budowy domu, wyposażenia wnętrz i ogrodu. Sztuka, która odgrywa ważną rolę w życiu człowieka, wzbogacając je duchowo, często stanowi element dekoracji wnętrz i również zagości pod koniec kwietnia w Targach Kielce.

Obrazy autorstwa Jarosława Filipka, które stanowią część ekspozycji przygotowanej przez  Galerię Sztuki IAXAI, będzie można nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć, by w 100% poczuć ich piękno. W cyklu „Dotknąć pejzażu”, odchodząc od konwencji malarstwa pejzażowego, autor namawia obserwatora do percepcji obrazu nie tylko zmysłem wzroku. Idea wystawy zawarta jest w wieloznaczności słowa „dotknąć”. Tworząc obiekty o bogatej, wyjątkowej, reliefowej strukturze, artysta rozszerza możliwości percepcji obiektu, zachęcając do ich dotykania. Przy przesuwaniu dłonią po obrazie poczuć można różne faktury, od powierzchni szkliście gładkich, po mocno wypukłe i szorstkie. Na obrazie tworzą się cienie, powierzchnie pokryte farbami metalicznymi - opalizują, fluorescencyjnymi - świecą, lakierami o wysokim poziomie odbijania światła - błyszczą, matowymi - sugerują atłasowość. Obiekty zmieniają się gdy widz się do nich zbliża i zmienia perspektywę patrzenia. Tworzy to iluzję czasu - pejzaże stają się tak dynamiczne, jak oglądane w naturze krajobrazy.

Touch-a-landscape-S77.jpg [4.09 MB] Touch-a-landscape-S55.jpg [4.15 MB]

Udział w wydarzeniu DOM, OGRÓD i TY to unikalna okazja do bliskiego kontaktu ze sztuką. Wystawa obrazów to jednak tylko część atrakcji przygotowanych przez autora. Osoby zainteresowane będą bowiem mogły wziąć udział w warsztatach przez niego prowadzonych oraz w ciekawym eksperymencie związanym ze sztuką i malarstwem. Serdecznie zapraszamy na stoisko oraz wystawę obrazów Jarosława Filipka „Dotknąć pejzażu” do Targów Kielce już 23 i 24 kwietnia.

(ŁK)

Polecane aktualności
24 kwietnia 2022
Duża liczba mieszkańców regionu zdecydowała się odwiedzić w weekend Tragi Kielce i odbywającą się wiosenną wystawę DOM, OGRÓD i TY. Przez dwa dni stoiska wystawców z całej Polski cieszyły się zainteresowaniem całych rodzin, poszukujących fachowych porad, ciekawych inspiracji i najnowszych trendów dla domu i ogrodu.
24 kwietnia 2022
Weekend pełen atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, czeka odwiedzających wiosenną wystawę Dom, Ogród i Ty. Najmłodsi uczestnicy, których mnóstwo pojawiło się dziś w Targach Kielce wraz z rodzinami, korzysta ze strefy zabaw.
24 kwietnia 2022
Drzwi Kieleckiego Centrum Wystawienniczego również w niedzielę będą otwarte dla zwiedzających! Kolejny dzień wiosennej wystawy to kolejna możliwość zakupu roślin, produktów regionalnych, rękodzieła i zapoznania się z szeroką ofertą materiałów: budowlanych, do wykańczania wnętrz oraz ogrodów.
24 kwietnia 2022
Nie wiesz jaka roślina najpiękniej wypełni twój ogród od strony południowej? Podoba Ci się loftowe wykończenie salonu, ale nie wiesz jakie meble masz kupić? A może szukasz wsparcia w znalezieniu kredytu hipotecznego. Odwiedź naszą strefę ekspertów!
23 kwietnia 2022
Kielczanie dopisali pierwszego dnia wiosennej wystawy w Targach Kielce. Przez cały dzień, rodziny z dziećmi przemierzały teren kieleckiego centrum wystawienniczego w poszukiwaniu fachowych porad, ciekawych inspiracji i najnowszych trendów dla domu i ogrodu.
23 kwietnia 2022
Zwiedzający, którzy tłumnie odwiedzili dziś kielecki ośrodek mają okazję zapoznać się z niezwykłymi dziełami malarskimi. Mogą to zrobić nie tylko wzrokowo, ale także przez dotyk.
23 kwietnia 2022
Darmowe sadzonki od Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy Państwowe, niczym ciepłe bułeczki, od samego rana rozchodzą się wśród zwiedzających wiosenną wystawę. Młode sosny i dęby trafiają w ręce mieszkańców regionu, którzy nie kryją zadowolenia z możliwości posadzenia drzewka
23 kwietnia 2022
Od rana mieszkańcy regionu odwiedzają wiosenną wystawę DOM, OGRÓD i TY. Na zwiedzających, którzy w tym roku wchodzą za darmo, czeka wiele stoisk z różnego rodzaju materiałami: budowlanymi, do wykańczania wnętrz oraz ogrodów. Pierwsi uczestnicy odebrali już darmowe sadzonki przygotowane przez Nadleśnictwo Daleszyce.