IMG-4322.jpg
Kongres dla branży logistycznej i opakowań LogInPack z udziałem ekspertów.

O działaniach Klastra Creative Packaging Group i jego znaczeniu dla sektora opakowań rozmawiano podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Kongresu LogInPack

27 czerwca 2023
W trakcie jednego ze specjalistycznych paneli kongresu dla branży logistycznej i opakowań LogInPack w Centrum Kongresowym Targów Kielce, omówiono znaczenie holistycznego podejścia dla sektora opakowań. Spotkanie z udziałem przedstawicieli Klastra Creative Packaging Group wzbudziło duże zainteresowanie słuchaczy.

Prelekcję „Podejście holistyczne wsparciem dla sektora opakowań” na Międzynarodowym Kongresie LogInPack w Kielcach poprowadzili wspólnie Karol Krowiak - Business Development Manager Mitsubishi Electric/ Klaster Creative Packaging Group i Edyta Pęcherz, która działa aktywnie w środowisku jako Prezes Forum Klastrów Małopolski oraz członek grupy eksperckiej Polskie Klastry Energii.

Wykładowcy omówili funkcjonowanie, misje, wizje i cele Klastra Creative Packaging Group. Jako cele strategiczne działalności klastra wymienili: tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym, konkurencyjność krajową i międzynarodową oraz odpowiedzialność ekologiczną. Dodali, że działania Klastra Creative Packaging Group mają przyczynić się m.in. do wzmocnienia sektora opakowań w Polsce, umożliwić opracowanie strategii branży w duchu najnowszych ekosystemów na świecie oraz realizację projektów badawczych, edukacyjnych i międzynarodowych.

Prelegenci w trakcie LogInPack podkreślali także znaczenie opakowania, wskazali różnice między tradycyjnym, a obecnym łańcuchem dostaw oraz trendy i perspektywy dot. intralogistyki.

Zachęcając do dołączenia do Creative Packaging Group, mówcy przedstawili korzyści wynikające z członkostwa w klastrze, czyli m.in. możliwość rozwoju, zwiększenie zysków, redukcja kosztów i wykorzystanie zasobów pozostałych członków.

Jednym z Partnerów Klastra Creative Packaging Group są Targi Kielce – organizator Międzynarodowego Kongresu dla branży logistycznej i opakowań LogInPack, który potrwa do środy, 28 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Kongres zapowiada Międzynarodowe Targi dla Branży Opakowaniowej IN-PACK zaplanowanej na 13-15.02.2024

/MSi/

Polecane aktualności
28 czerwca 2023
Merytoryka najwyższej próby – tak można podsumować pierwszą edycję Międzynarodowego Kongresu dla branży logistycznej i opakowań LogInPack. Wydarzenie odbyło się w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
27 czerwca 2023
- Towary, które przewozimy z punktu A do punktu B, czy to materiał cywilny, czy wojskowy, muszą być opakowane – mówił dr hab. Maciej Stajniak, profesor Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu w czasie panelu poświęconego opakowaniom specjalnym w logistyce na Kongresie LogInPack w Targach Kielce.
27 czerwca 2023
27 czerwca rozpoczął się Międzynarodowy Kongres dla branży logistycznej i opakowań LogInPack, współorganizowany przez Targi Kielce. Gościem specjalnym wydarzenia jest Wicepremier i Minister Gospodarki w latach 2012 – 2015 Janusz Piechociński.
22 czerwca 2023
Międzynarodowy Kongres dla branży logistycznej i opakowań LogInPack zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie zaplanowane na 27 i 28 czerwca w Targach Kielce może pochwalić się pokaźną liczbą ekspertów. Imponuje nie tylko liczba prelegentów, ale też zaplecze merytoryczne każdego z nich.
07 czerwca 2023
Targi Kielce podpisały umowę o współpracy z firmą Lentewenc w sprawie organizacji w jednym terminie targów opakowaniowych i logistyki magazynowej. Krok ten znacznie zwiększy zasięg i tematykę zbliżających się wydarzeń.
30 maja 2023
Dr inż. Izabela Pliszka i Mgr inż. Krzysztof Dubaj z Politechniki Świętokrzyskiej przedstawią swój punkt widzenia na najważniejsze tematy w branży logistycznej i opakowaniowej. Spotkanie zamknie merytoryczną część drugiego dnia Kongresu LogInPack. Wydarzenie odbędzie się 27 i 28 czerwca w Targach Kielce.
30 maja 2023
Digital Twin i proces mining będą tematami przewodnimi podczas panelów, które odbędą się drugiego dnia Kongresu LogInPack. Wydarzenie zaplanowane jest na 27 i 28 czerwca w Targach Kielce.
30 maja 2023
„Zintegrowany model biznesowy w działalności logistycznej na przykładzie działalności grupy Duisport” – to temat spokania, jakie odbędzie się drugiego dnia Kongresu LogInPack. Wydarzenie odbędzie się 27 i 28 czerwca w Targach Kielce.