mikroskop.jpg

Nowości od Olympus Polska na Targach Techniki Pomiarowej

05 października 2021
Stały wystawca Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM zaprezentuje na swoim stoisku kilka nowości.

Jedną z nich będzie najnowszy mikroskop cyfrowy, metalograficzny Olympus DSX1000 . Najbardziej zaawansowany system przeznaczony zarówno do podstawowych jak i skomplikowanych zadań.

  • Od makro do mikro: Trójwymiarowe próbki o dowolnych rozmiarach można obserwować w powiększeniu od 20x do 7000x, także przez obiektywy o dużej odległości roboczej.
  • Precyzyjne pomiary: telecentryczny układ optyczny gwarantuje wyjątkową dokładność pomiarów.
  • Sześć różnych metod obserwacji pozwala uzyskać maksymalny kontrast dla każdej próbki i każdego materiału.
  • Obrotowa głowica i stolik: obrazowanie skomplikowanych struktur z każdego kierunku bez zmiany położenia próbki.

Nowość w gamie defektoskopów Olympus: Omniscan X3. Zaawansowany, zawierający zestaw unikatowych funkcji sprzęt, który przyspieszy i ułatwi inspekcję.

omniscan.jpg [235.93 KB]

  • Wszystkie techniki w jednym urządzeniu: TFM/FMC, TOFD, Phased Array, klasyczne UT.
  • Wbudowane, wyjątkowe narzędzie: Acoustic Influence Map (AIM) – planowanie badań techniką TFM/FMC nigdy nie było tak łatwe.
  • Gama zastosowań tego przyrządu jest bardzo szeroka i obejmuje m.in. spoiny, rurociągi, rury, stopy odporne na korozję, mapowanie korozji, inspekcje pod kątem HTHA, wykrywanie pęknięć, inspekcję kompozytów, obrazowanie wad i inne.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Olympus Polska od 19 do 21 października podczas Targów Control-Stom.

Polecane aktualności
22 października 2021
Targi Kielce we współpracy z Confindustria Polska zorganizowały 20 października w ramach targów Metal i Stom, poświęconych technologiom odlewniczym i obróbki metali, prezentację "phygitalną" targów Connext 2021.
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali uhonorowano firmy obchodzące jubileusze obecności na rynku
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali m.in. wyróżniono najlepsze produkty prezentowane podczas targów oraz najlepszy sposób wystąpienia targowego.
19 października 2021
Główny Urząd Miar w Kielcach podpisał porozumienie z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym na uwzględnienie technologii w procesach badawczych, głównie dotyczących meteorologii. Porozumienie zostało podpisane podczas „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce.
19 października 2021
Targi Kielce zostały nagrodzone prestiżowym tytułem „Ambasadora Edukacji”. Nagroda Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego przyznawana jest przedsiębiorstwom realizującym edukacyjne zajęcia praktyczne dla studentów i uczniów techników oraz szkół zawodowych. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się we wtorek, 19 października, przy okazji trwających „Przemysłowa Jesień”.
19 października 2021
Połączone: Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od pierwszych minut gromadzą tłumy branżowych zwiedzających.
07 października 2021
Jesteś zwiedzającym – przeczytaj i dowiedz się, co czeka na Ciebie podczas „Przemysłowej Jesieni”. Jeszcze nie zdecydowałeś czy przyjechać do Targów Kielce – przeczytaj i dowiedz się, dlaczego nie może Cię tu zabraknąć.
15 września 2021
Targi Kielce rozpoczęły targową jesień mocnym uderzeniem – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odwiedziło 11 tysięcy zwiedzających z całego świata. Weekend po MSPO należał Targów Lotniczych, a od 15 września hale kieleckiego ośrodka zapełniły się instalacjami za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS.