novotegra1.png
System montażowy novotegra od BayWa r.e.

Novotegra – system montażowy od firmy BayWa r.e.

28 stycznia 2022
Globalny dystrybutor i kompletny integrator sprzętu fotowoltaicznego BayWa r.e. – to kolejny Wystawca tegorocznych targów ENEX. Oferta firmy obejmuje moduły, inwertery, konstrukcję montażową i akcesoria. Podczas spotkania branży OZE zaprezentowany zostanie wydajny system montażowy – novotegra.

Jakość, prostota i bezpieczeństwo – to główne zalety systemu montażowego novotegra oferowanego przez firmę BayWa r.e. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami funkcjonowania rozwiązania jakie zostanie zaprezentowane już od 23 do 24 lutego br. w Targach Kielce podczas targów ENEX!

Q: Czym jest novotegra?

A: novotegra to autorska konstrukcja montażowa firmy BayWa r.e. funkcjonująca od 2006 roku.  Początkowo  w Niemczech, a później również i w Polsce. Autorami tej konstrukcji są dwaj pracownicy niemieckiej spółki BayWa r.e.: Thomas Pvav i Martin Schäfer. Na przestrzeni czasu nasz system montażowy był ciągle udoskonalany. Wszystkie elementy konstrukcji produkowane sa w Niemczech, a co warto podkreślić – wszelkie komponenty systemu również pochodzą z krajów Unii Europejskiej. Tak więc, nie są to elementy sprowadzane ze wschodu, np. z Chin.

Do tej pory novotegra funkcjonowała pod BayWą r.e. (autorem), natomiast od stycznia 2021 wyodrębniła się jako osobna spółką, której oficjalnym i w zasadzie jedynym dystrybutorem jest, naturalnie, BayWa r.e.

Q: Co wyróżnia ten system montażowy?

A: Pierwszym takim atutem jest jakość to zdecydowanie element wyróżniający nas wśród konkurencji. Poza produkcją w Europie, ważnym elementem są również  bardzo rygorystyczne testy i regularna kontrola jakości. Drugą zaletą novotegry  jest prostota i łatwość komponowania konstrukcji, która była priorytetem podczas opracowywania systemu. Elementów składowych jest tak niewiele, że w zasadzie trudno o pomyłkę. Całość systemu składa się z 5 elementów, które w różnej wariacji stanowią prostą konstrukcję na różne typu dachów. Naszym „okrętem flagowym” jest konstrukcja na dach płaski, która nie ma elementów skręcanych. Przednie i tylne stopki bazowe działają na zasadzie wklikniwania. W zasadzie żaden element konstrukcji nie wymaga wkręcania. Ponadto, novotegra jest niezwykle szybkim w obsłudze systemem. Wszystkie składowe novotegry są prefabrykowane, co zwyczajnie skraca czas montażu na placu budowy. Oznacza to, że nasz klient (instalator) na plac budowy dostaje gotowe elementy, np. klemy są już skręcone, a mostki mają już podklejkę.

Q: Czy novotegra posiada również narzędzie planistyczne?

A: Tak. Wraz z novotegrą na pomoc przychodzi program Solar-Planit. Te dwa elementy są ze sobą ściśle związane, ponieważ projekt wykonany w Planicie, później konstruowany jest na novotegrze. Skorzystanie z programu zapewnia bezpieczeństwo, funkcjonalność i poprawność konstrukcji. Takim elementem jest, np. odpowiednie balastowanie, które sprawi, że konstrukcja na przykład nie odleci z dachu. Poza tym, jest to program oparty na przeglądarce internetowej i zupełnie bezpłatny! Program pozwala na ekspresowe wręcz zaprojektowanie instalacji, bez względu na typ dachu, na którym ma ona powstać. Instalator otrzymuje wtedy wyliczony co do sztuki i kompletny zestaw niezbędnych elementów, który można wyeksportować Solar-Planit bezpośrednio na platformę zakupową. Kilka kliknięć i projekt instalacji gotowy – od projektu po zakup i instalację.

Q: Na jakie wsparcie mogą liczyć klienci novotegry?

A: Tak naprawdę od projektu i doboru elementów aż do instalacji na dachu. Na etapie projektu, eksperci techniczni są do dyspozycji telefonicznie i mailowo. Istnieje również możliwość połączenia się online i np. udostępnienia ekranu, by skonsultować poprawność projektu. Natomiast drugą, świadczoną usługą jest usługa bezpłatnej asysty przy pierwszym lub technicznie trudnym montażu. Pracownicy BayWa r.e. nieodpłatnie odwiedzają konkretną budowę i wspólnie z instalatorami pracują również na dachu dzieląc się cennymi wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego montażu i sztuczkami, które mogą go przyśpieszyć. Aby uzyskać wsparcie, wystarczy skontaktować się z naszym zespołem.

Q: Gdzie i jak znaleźć novotegrę?

A: Siedziba polskiej spółki BayWa r.e. znajduje się w Zabierzowie (koło Krakowa). Obok biura sprzedaży, dosłownie 1,5 km dalej (w Modlniczce) znajdują się również nasze magazyny. Daje to możliwość odbioru osobistego, ale również łatwego wglądu. System novotegra dostępny jest na platformie zakupowej: https://solar-distribution.baywa-re.pl/pl/

Zapraszamy już od 23 do 24 lutego br. do Targów Kielce na targi ENEX i ENEX/NOWA ENERGIA!

(MCh)

 

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.