WH2Q7781-20190614-TargiKielce-NecroExpo.jpg

NecroExpo motoryzacją stoi

28 marca 2022
Tegoroczna edycja targów pogrzebowych będzie szczególnie interesująca dla przedsiębiorców pogrzebowych planujących zakup karawanu, a także dla fanów motoryzacji wyłącznie ze środowiska funeralnego.

Szeroką gamę nowych karawanów zaprezentują producenci, a także firmy zajmujące się zabudową samochodów pogrzebowych. Oprócz nowych aut będą także do obejrzenia i nabycia karawany używane podczas tradycyjnej Giełdy Karawanów.

Goście targów Necroexpo doskonale znają samochody włoskiej firmy Pilato, która tradycyjnie od wielu lat bierze udział w targach pogrzebowych. Rodzina Pilato uczestniczy tylko w najważniejszych wydarzeniach branży pogrzebowej na świecie. Włosi słyną z doskonałego wzornictwa w wielu dziedzinach sztuki i biznesu, co daje także odzwierciedlenie w produkcji samochodów. Wyrafinowane, ekskluzywne pojazdy o niepowtarzalnym, natychmiast rozpoznawalnym stylu produkowane są od 59 lat. Surowe, tradycyjne wnętrza należą już do przeszłości i zostały zastąpione stylem preferującym naturalne, harmonijne linie, wykończone wysokiej jakości, miękkimi w dotyku materiałami łączącymi elegancję z wszechstronnością. Firma tworzy pojazdy dostosowane do europejskiego sektora branży pogrzebowej, odzwierciedlając wszystkie kultury pogrzebowe.  

Duże stoisko zamówiła na kieleckich targach pogrzebowych niemiecka marka samochodów Kuhlamann Cars. Oprócz samych pojazdów Niemcy słyną też z wysokiej jakości usług, towarzyszących ich przygotowaniu. Karawany pogrzebowe firmy Kuhlamann Cars docenia się w naszym kraju z tego właśnie względu. Dla przykładu, przedsiębiorca podczas zamawiania pojazdu może opracować jego projekt zgodnie z własnymi życzeniami, przy pomocy zespołu projektowego. Niezależnie od tego, czy wybierze wzór ze szlachetnego drewna, ze szytej skóry, z dodatkiem elementów kwiatowych, powierzchni lustrzanych czy ozdobnych pasków LED; projekty firmy nie mają ograniczeń, a na dodatek zawsze są eleganckie i wysmakowane.

Po raz pierwszy w targach Necroexpo weźmie udział hiszpańska firma Bergadana. Firma produkuje i dystrybuuje na całym świecie, a szczególnie na terenie UE, karetki pogotowia, sprzęt ratownictwa medycznego, specjalne adaptacje dla osób niepełnosprawnych, specjalne pojazdy transportowe i policyjne oraz to co zainteresuje gości targów - pojazdy pogrzebowe. Temperament firmy i zaangażowanie w innowacje i transformacje pojazdów jest widoczne na wszystkich poziomach działania i znajduje odzwierciedlenie w jakości i wyglądzie sprzedawanych samochodów. Bergadana ma ponad 50-letnią tradycję w transformacji pojazdów. Dzięki uwzględnieniu przez firmę najnowszych technologii i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników, każdego roku firma w pełni przekształca i zaopatruje w auta ponad 100 domów pogrzebowych na świecie.  

Jeśli chodzi o grono naszych krajowych producentów zabudów karawanów to jak zawsze nie zabraknie firm Bojar Tuning, Bautex i Morpheus Pojazdy Specjalne.

Bojar Tuning specjalizuje się w konstruowaniu replik takich marek jak Ferrari czy El Torro. Firma działa od 1994 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu tworzą wierne kopie luksusowych i drogich aut dostosowanych do potrzeb wymagających klientów. Niektóre z ich sportowych aut ścigają się w europejskich rajdach samochodowych. Doświadczenie w technice motoryzacji pozwoliło na wzbogacenie oferty firmy dodanie do jej asortymentu karawanów pogrzebowych, których modele będzie można zobaczyć na tegorocznych targach.

Bautex to firma rodzinna działająca od 22 lat. Bautex jest producentem pojazdów typu karawan na różnych markach, pracują głównie na samochodach typu furgon oraz pojazdach osobowych. Firma jest Partnerem biznesowym Spółki Daimler AG (Mercedes-Benz), Spółki Volkswagen Group, PSA Groupe (Peugeot i Citroen) i Toyota Motor Poland. Nowe samochody z zabudową funeralną nie tracą gwarancji producenta pojazdu. Bautex posiada homologację na samochody typu karawan pogrzebowy.

Kolejną rodzimą firmą, która pojawi się na tegorocznym Necroexpo jest Morpheus Pojazdy Specjalne. Firma rozpoczęła działalność w 2006 roku od produkcji elementów samochodowych z włókna szklanego, czym zdobyli ogromne doświadczenie. We wrześniu 2013 r. przystąpili do budowy pojazdu z zabudową funeralną na bazie Mercedesa S Klasy W221. W związku z dużym zapotrzebowaniem rynku na tego typu zabudowy, w roku 2015 uruchomili produkcję zabudowy funeralnej na autach dostawczych. Obecnie wykonują zabudowy na bazie aut Mercedes Vito model W447, Volkswagen T5 T6, Opel Vivaro i Renault Trafic.

Włoska stylistyka, niemiecka jakość, hiszpański temperament i polska przedsiębiorczość tylko na targach Necroexpo w Kielcach, już w czerwcu.

Polecane aktualności
30 marca 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zaprasza na kolejne Częstochowskie Konsultacje Funeralne.
12 stycznia 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego w Polsce. Jak argumentuje stowarzyszenie, podniesienie zasiłku pomoże szczególnie tym, dla których zorganizowanie godnego pochówku przekracza ich możliwości finansowe.
07 grudnia 2022
Dostępny jest zimowy numer magazynu branży funeralnej Thanos. Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu z managerem targów NECROEXPO, Marcinem Musiałem.
21 listopada 2022
220 uczestników i obecność Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Pana Wojciecha Labudy. Sobotnia konferencja o ustawie pogrzebowej 2023 przykuła uwagę branży pogrzebowej. Patronem medialnym tego wydarzenia były Targi Kielce, organizujące targi funeralne NECROEXPO.
18 listopada 2022
Ustawa pogrzebowa 2023 będzie tematem konferencji branży pogrzebowej, która odbędzie się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Targi Kielce jako organizator targów pogrzebowych NECROEXPO są partnerem medialnym spotkania.
18 listopada 2022
27 i 28 maja 2023 roku w Targach Kielce odbędzie się Pierwsze ogólnopolskie forum branży funeralnej.
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.