1z6g3298-20200909-TargiKielce-MSPO.jpg

MSPO – przypominamy i informujemy

16 marca 2021
Zorganizowany pod ścisłym nadzorem sanitarnym Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020 zgromadził 185 firm z 15 krajów, w tym elitę producentów uzbrojenia rakietowego – od Raytheona i Lockheed Martin z USA po brytyjską część MBDA. Przez trzy dni wystawę odwiedziło kilka tysięcy gości.

Z powodu pandemii XXVIII edycja MSPO różniła się od dotychczasowych, jednak dostawcy sprzętu nie zawiedli i zwiedzający mogli podziwiać nowoczesne uzbrojenie, śmigłowce oraz broń, które na co dzień stanowią wyposażenie dla służb mundurowych.

Trwają przygotowania do kolejnej edycji  Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, tej jednej z najważniejszych na świecie wystaw branży militarnej.

Honorowy Patronat nad Targami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Podczas MSPO 2021, który zaplanowany jest od 7 do 10 września  w miejscu tradycyjnej Wystawy Narodowej danego kraju  zadebiutują  Pawilony Narodowe. Prezentować się będą potęgi wojskowe m.in. amerykańskie, brytyjskie,  niemieckie, australijskie ,francuskie oraz włoskie.

Warto dodać, że zespół organizacyjny wydarzenia analizuje aktualną sytuację pandemiczną i podejmuje  adekwatne działania, podobnie jak w zeszłym roku.

Informacje o tych działaniach będę publikowane (przekazywane) systematycznie  i na bieżąco.

(UK)

Polecane aktualności
13 września 2021
Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest przyznawanie nagród Defender. Wyróżnienie otrzymują firmy, który produkty i usługi znajdą uznanie w oczach Komisji Konkursowej złożonej m.in. z Członków Rady Programowej kieleckich targów obronnych. Podczas wydarzenia przyznawane są także nagrody Ministra Obrony Narodowej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a także wyróżnienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
09 września 2021
Urządzenia przeznaczone są m.in. do szkoleń taktycznych, treningu właściwych reakcji na drodze czy do szkolenia żołnierzy w różnych środowiskach walki.
09 września 2021
Podczas MSPO2021 Prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń odebrał nagrodę Niebieskiej Wstęgi od Grupy WB oraz dowód uznania zasług od spółki PCO
08 września 2021
Kontrakty, porozumienia, debaty i nagrody – tak można podsumować drugi dzień obecności Polskiej Grupy Zbrojeniowej na 29. MSPO. Obchodząca swoje 45-lecie PCO S.A. zawarła dwa ważne porozumienia dot. ekspansji na rynki zagraniczne, WZL-2 postawiło kolejne kroki na drodze do rozwoju zdolności serwisowania samolotów F-16 zaś Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. utworzyły Konsorcjum do realizacji dostaw sprzętu do zestawów „Wisła”.
08 września 2021
Wyróżnienia wręczono podczas trwającego XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego
08 września 2021
Jak co roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Wojsko Polskie prezentuje nowości. Jaki sprzęt i wyposażenie dla żołnierzy można zobaczyć tym razem w Targach Kielce?
07 września 2021
Podczas 29. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego, potwierdzającego dalszą współpracę pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową a Targami Kielce.
07 września 2021
Czołem Kadeci! Czołem Panie Ministrze! Takimi okrzykami przywitali się Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak oraz ok. 80 uczniów klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych, podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego