PIAP-MOBI-TARGET-HTex1.jpg

ŁUKASIEWICZ – PIAP Z NAJNOWSZĄ OFERTĄ DLA SIŁ ZBROJNYCH NA MSPO

31 sierpnia 2021
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego tematem przewodnim stoiska Łukasiewicz - PIAP będzie zrobotyzowany strzelecki system treningowy w szkoleniu Sił Zbrojnych.

Łukasiewicz - PIAP przedstawi swoje produkty na stoisku 71 w Hali D. Po raz pierwszy w Kielcach zaprezentowany zostanie system do zaawansowanego treningu strzeleckiego PIAP MOBI TARGET, który powstał w ramach projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

System przeznaczony jest do treningu i podnoszenia umiejętności funkcjonariuszy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronę państwa, a także uzbrojonych pracowników ochrony, strzelców sportowych czy odbiorców cywilnych, posiadających broń do obrony osobistej

PIAP MOBI TARGET składa się z mobilnej platformy bezzałogowej, stanowiska operatorskiego z interfejsem szkoleniowym i stacji przekaźnikowej. Zaletą systemu jest jego mobilność, zdolność do szybkiego przemieszczenia oraz pełna niezależność od istniejącej infrastruktury komunikacyjnej. Dla bezpieczeństwa urządzenia oraz użytkownika, stworzone zostało oprogramowanie do precyzyjnej kontroli lokalizacji oraz powtarzalnego ruchu platform z pełną zakładaną prędkością. PIAP Mobi Target może działać we wzajemnej bliskości, jak i w otoczeniu przeszkód na terenie poligonu strzeleckiego. System porusza się na dystansie do 1200 m, co umożliwia prowadzenie szkoleń snajperskich z dużych odległości

W ofercie prezentowanej na MSPO pojawi się również mobilny system RTG do cyfrowej radiografii bezpośredniej STENÓS amerykańskiego producenta LOGOS Imaging zamontowany na najnowsze wersji cyfrowego robota PIAP GRYF® wraz z wyrzutnikiem pirotechnicznym RDS/CSL VIPER.

Logos Imagine STENÓS jest najlżejszym i najbardziej wytrzymałym panelem do bezpośredniej radiografii cyfrowej. Jest również największym panelem o konstrukcji nie wykorzystującej szkła.

Na stoisku instytutu zostanie zaprezentowany również najnowszy model plecakowego robota rozpoznania PIAP FENIX® oraz zgłoszony do nagrody DEFENDER średni robot gąsiennicowy PIAP PATROL®.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to obecnie największa i najważniejsza impreza tego rodzaju w centralnej części starego kontynentu. Od ponad ćwierć wieku jest wizytówką polskiej branży i najlepszym sposobem promocji rodzimych producentów.

 

 

 

 

ŁUKASIEWICZ – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP jest producentem polskich robotów mobilnych do zastosowań C-IED i rozpoznania. Instytut powstał w 1965 roku, a od kwietnia 2019 roku jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz. Instytut zajmuje się również automatyzacją i robotyzacją linii produkcyjnych i fabryk, drukiem 3D oraz technologiami kosmicznymi. Realizuje prace badawcze i badawczo-rozwojowe, a także opracowuje, produkuje i sprzedaje do 22 krajów na świecie roboty mobilne. Siedziba Instytutu mieści się w Warszawie, a zamiejscowy oddział w Toruniu. Załoga Łukasiewicz – PIAP to blisko 250 osób pracujących w interdyscyplinarnych zespołach (www.antyterroryzm.com, www.piap.pl).

Sieć Badawcza Łukasiewicz to trzecia pod względem wielkości sieć badawcza w Europie. Dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych, jak: Zdrowie, Inteligentna mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zrównoważona gospodarka i energia.

 

Polecane aktualności
13 września 2021
Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest przyznawanie nagród Defender. Wyróżnienie otrzymują firmy, który produkty i usługi znajdą uznanie w oczach Komisji Konkursowej złożonej m.in. z Członków Rady Programowej kieleckich targów obronnych. Podczas wydarzenia przyznawane są także nagrody Ministra Obrony Narodowej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a także wyróżnienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
09 września 2021
Urządzenia przeznaczone są m.in. do szkoleń taktycznych, treningu właściwych reakcji na drodze czy do szkolenia żołnierzy w różnych środowiskach walki.
09 września 2021
Podczas MSPO2021 Prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń odebrał nagrodę Niebieskiej Wstęgi od Grupy WB oraz dowód uznania zasług od spółki PCO
08 września 2021
Kontrakty, porozumienia, debaty i nagrody – tak można podsumować drugi dzień obecności Polskiej Grupy Zbrojeniowej na 29. MSPO. Obchodząca swoje 45-lecie PCO S.A. zawarła dwa ważne porozumienia dot. ekspansji na rynki zagraniczne, WZL-2 postawiło kolejne kroki na drodze do rozwoju zdolności serwisowania samolotów F-16 zaś Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. utworzyły Konsorcjum do realizacji dostaw sprzętu do zestawów „Wisła”.
08 września 2021
Wyróżnienia wręczono podczas trwającego XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego
08 września 2021
Jak co roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Wojsko Polskie prezentuje nowości. Jaki sprzęt i wyposażenie dla żołnierzy można zobaczyć tym razem w Targach Kielce?
07 września 2021
Podczas 29. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego, potwierdzającego dalszą współpracę pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową a Targami Kielce.
07 września 2021
Czołem Kadeci! Czołem Panie Ministrze! Takimi okrzykami przywitali się Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak oraz ok. 80 uczniów klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych, podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego