Stansted lotnisko.jpg
pixabay.com

Lotnisko Stansted przechodzi gruntowną modernizację

22 kwietnia 2020
Władze londyńskiego lotniska Stansted wykorzystują uziemienie samolotów na całym świecie do przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych na płycie lotniska

Zaawansowane prace remontowe na pasie lotniska przeprowadzane są regularnie co 10-15 lat. Celem modernizacji jest utrzymanie płyty lotniska w dobrym stanie i dbałość o bezpieczeństwo wszystkich, którzy pas użytkują na co dzień.

Pas startowy lotniska o długości 3048 metrów obecnie funkcjonuje w bardzo ograniczonym zakresie. Z lotniska korzystają nieliczne loty komercyjne, z przewagą usług cargo, których zadaniem jest dostarczenie niezbędnego asortymentu dla Wielkiej Brytanii.

Bezprecedensowy przestój lotów wywołany pandemią koronawirusa na całym świecie był bodźcem dla zespołu inżynieryjnego i operacyjnego lotniska do rozpoczęcia modernizacji o szerokim zakresie. Prace polegać będą na wymianie 3600 świateł lotniskowych na energooszczędne i wysokowydajne lampy LED. Nowe oświetlenie obniży koszty operacyjne i będzie bardziej przyjazne środowisku. Lepiej dostrzegane będzie także w warunkach słabej widoczności: – Pas startowy jest oczywiście kluczowym atutem lotniska i jest niezwykle ważny, ponieważ musi być utrzymywany na najwyższym poziomie. Chociaż znajdujemy się w sytuacji, w której nikt z nas nie chciałby być, wykorzystujemy to jako okazję do realizacji niezbędnych starań, aby port lotniczy mógł wrócić do normalności tak szybko, jak to będzie możliwe, po zniesieniu obecnych ograniczeń – mówiła Kathy Morrisey, dyrektor ds. konserwacji aktywów portu. 

Wymieniona zostanie również cała nawierzchnia pasa, gdzie wykorzystane zostanie 1000 ton asfaltu.

Prace na pasie startowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Ich zakończenie planowane jest na 24 kwietnia.

(AO)

Polecane aktualności
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
20 września 2020
Od 19 do 20 września podczas Targów Lotniczych Aviation Expo nie zabrakło tematów związanych z dronami, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne
20 września 2020
Klub Modelarstwa Sportowego z Kielc podczas Targów Lotniczych prezentuje symulator MASIM. Chętnych do spróbowania swoich sił za sterami nie brakuje.
19 września 2020
W ramach Targów Lotniczych Aviation Expo odbyła się konferencja dedykowana branży lotniczej
19 września 2020
Targi Lotnicze AVIATION Expo to doskonała okazja nie tylko na obejrzenie najnowszych samolotów lekkich i ultralekkich, ale także możliwość rozmowy z pilotami statków powietrznych. A Ci przekonują: latać każdy może!
19 września 2020
Targi Lotnicze Aviation Expo rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. Wydarzenie dedykowane branży lotniczej to połączenie ciekawych ekspozycji, podniebnych debiutów, innowacyjnych technologii i branżowych konferencji. Targi potrwają do niedzieli, 20 września.
18 września 2020
Nie możesz uczestniczyć osobiście w targach Aviation Expo? Mamy dla Ciebie idealną propozycję
17 września 2020
Wszyscy, którzy marzą od zawsze o własnym samolocie powinni pojawić się od 19 do 20 września na targach Aviation Expo
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy