Stansted lotnisko.jpg
pixabay.com

Lotnisko Stansted przechodzi gruntowną modernizację

22 kwietnia 2020
Władze londyńskiego lotniska Stansted wykorzystują uziemienie samolotów na całym świecie do przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych na płycie lotniska

Zaawansowane prace remontowe na pasie lotniska przeprowadzane są regularnie co 10-15 lat. Celem modernizacji jest utrzymanie płyty lotniska w dobrym stanie i dbałość o bezpieczeństwo wszystkich, którzy pas użytkują na co dzień.

Pas startowy lotniska o długości 3048 metrów obecnie funkcjonuje w bardzo ograniczonym zakresie. Z lotniska korzystają nieliczne loty komercyjne, z przewagą usług cargo, których zadaniem jest dostarczenie niezbędnego asortymentu dla Wielkiej Brytanii.

Bezprecedensowy przestój lotów wywołany pandemią koronawirusa na całym świecie był bodźcem dla zespołu inżynieryjnego i operacyjnego lotniska do rozpoczęcia modernizacji o szerokim zakresie. Prace polegać będą na wymianie 3600 świateł lotniskowych na energooszczędne i wysokowydajne lampy LED. Nowe oświetlenie obniży koszty operacyjne i będzie bardziej przyjazne środowisku. Lepiej dostrzegane będzie także w warunkach słabej widoczności: – Pas startowy jest oczywiście kluczowym atutem lotniska i jest niezwykle ważny, ponieważ musi być utrzymywany na najwyższym poziomie. Chociaż znajdujemy się w sytuacji, w której nikt z nas nie chciałby być, wykorzystujemy to jako okazję do realizacji niezbędnych starań, aby port lotniczy mógł wrócić do normalności tak szybko, jak to będzie możliwe, po zniesieniu obecnych ograniczeń – mówiła Kathy Morrisey, dyrektor ds. konserwacji aktywów portu. 

Wymieniona zostanie również cała nawierzchnia pasa, gdzie wykorzystane zostanie 1000 ton asfaltu.

Prace na pasie startowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Ich zakończenie planowane jest na 24 kwietnia.

(AO)

Polecane aktualności
02 września 2019
Firma Under Ant weźmie udział w panelu: „Drony w energetyce”. Ponadto, jest ona sponsorem obu konferencji, które od 27 do 28 września będą się odbywać w Targach Kielce.
11 września 2019
Targi Lotnicze AVIATION EXPO to nie tylko ciekawa ekspozycja i merytoryczne konferencje, to także doskonała okazja do zaprezentowania osiągnięć młodych naukowców. Udział Kół w wydarzeniu jest bezpłatny.
25 września 2019
Samoloty ultralekkie, śmigłowce i wiatrakowce – od 27 do 28 września hale Targów Kielce zmieniają się w lotnisko. A to za sprawą Targów Lotniczych AVIATION EXPO.
27 września 2019
Ciekawa ekspozycja, merytoryczne konferencje, ciekawi goście - Targi Lotnicze AVIATION EXPO potrwają do soboty 28 września.
28 września 2019
Dwa dni potrzebnych spotkań z zakresu lotnictwa w Targach Kielce
01 kwietnia 2020
Panująca na całym świecie pandemia koronawirusa znacznie przyczyniła się do wywołania kryzysu również w lotnictwie. Zdaniem ekspertów sytuacja staje się bardzo niebezpieczna dla całej branży.
17 kwietnia 2020
Rząd Stanów Zjednoczonych, w związku z sytuacją epidemiologiczną przeznaczył 50 miliardów dolarów na rzecz ratowania amerykańskich linii lotniczych. Środki wystarczą na pół roku
01 lipca 2020
LOT Cargo zrealizował już 166 rej­sów w ramach operacji #CARGOdlaPolski. Jak zapowiada Michał Grochowski – tych lotów będzie jeszcze więcej. Dzięki projektowi przewoźnika skutecznie przetransportowano sprzęty i materiały medyczne do szpitali i placówek medycznych. W wywiadzie, który poprowadziła Joanna Wieczorek, ekspert Prawa Lotniczego z Kancelarii Dentons więcej także o nowej rzeczywistości biznesowej
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy