las3.jpg

LAS-EXPO z maszynami do pracy w lesie i obróbki drewna w marcu w Targach Kielce. Bilety już są!

09 lutego 2026
Nowoczesne linie tartaczne, maszyny do pozyskiwania drewna, urządzenia pracujące na żywo oraz cyfrowe systemy wspierane sztuczną inteligencją – tak zapowiada się 25. edycja targów LAS-EXPO. Wydarzenie odbędzie się od 13 do 15 marca 2026 roku w Targach Kielce. Bilety dla zwiedzających są już dostępne online na stronie targikielce.pl/las-expo.

Przedstawiciele gospodarki leśnej i przemysłu drzewnego spotkają się, by zobaczyć premiery rynkowe, porównać rozwiązania i rozmawiać o kierunkach rozwoju branży. Warto już teraz kupić bilet, by skrócić czas oczekiwania w kolejce i sprawnie rozpocząć wizytę na targach. 

Linie tartaczne, pilarki, łuparki, rębaki czy urządzenia do zmechanizowanego pozyskiwania drewna, pracując na żywo, pozwolą zwiedzającym ocenić możliwości nowoczesnej techniki w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Coraz większą rolę w prezentowanych rozwiązaniach odgrywają także systemy cyfrowe oraz elementy sztucznej inteligencji, wspierające efektywność i bezpieczeństwo pracy w lesie oraz w przedsiębiorstwach prowadzących transport czy obróbkę drewna.

LAS-EXPO rokrocznie przyciąga szerokie grono odbiorców. Ostatnią edycję targów oraz towarzyszące im Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech odwiedziło ponad 80 tysięcy osób z Polski i zagranicy. 

Cenione marki i nowe rozwiązania dla sektora leśno-drzewnego na Las-Expo 

Obecność wśród wystawców zapowiadają uznani producenci i dostawcy rozwiązań dla sektora leśno-drzewnego, m.in. W-IREX, Wood-Mizer, Husqvarna, STIHL, Krpan, a także firmy oferujące specjalistyczne pojazdy i maszyny do pracy w terenie leśnym, takie jak Machines House, Everun, TOOLMEX TRUCK, Tehnos, Energreen czy Aurox Forestry Machinery. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się m.in. autonomiczne rozwiązania wspomagające prace leśne.

– Przygotowania do 25. edycji targów są bardzo zaawansowane. Wystawcy zapowiadają prezentacje nowych rozwiązań dla przemysłu drzewnego i gospodarki leśnej. Poznając technologie, zwiedzający LAS-EXPO dyskutują także o kondycji branży i kierunkach rozwoju – podkreśla Agnieszka Dąbrowska, menedżer targów LAS-EXPO.

Forum dialogu i edukacji w Targach Kielce

Rolę forum wymiany wiedzy i doświadczeń na temat zrównoważonej gospodarki leśnej targi pełnią już od ćwierć wieku. Rokrocznie wydarzenie wspierają branżowe instytucje. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych ponownie objął LAS-EXPO patronatem honorowym. Przedstawiciele LP obecni będą na stoisku z prezentacją działań edukacyjnych, inicjatyw związanych z ochroną zasobów leśnych oraz nowych kierunków rozwoju sektora.

XXV Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO odbędą się od 13 do 15 marca 2026 w Targach Kielce, bilety na  targikielce.pl/las-expo

 

Polecane aktualności
14 marca 2026
Duże zainteresowanie zwiedzających, premiera maszyny nagrodzonej Złotym Medalem oraz prezentacja nowych agregatów prądotwórczych – tak wygląda drugi dzień targów LAS-EXPO 2026 na stoisku firmy Aurox. Dystrybutor kanadyjskiej marki TigerCat po raz pierwszy prezentuje w Polsce harwester model 1165, który przyciąga uwagę specjalistów z branży leśnej.
14 marca 2026
W Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO firma Hydrofast uczestniczy od 5 lat i rokrocznie zwiększa powierzchnię wystawienniczą. Edycja 2026 to uroczyste wydanie kolejnych ciężarówek klientom, ale także premiera nowego produktu.
13 marca 2026
Nowoczesne maszyny rolnicze, przełomowe rozwiązania dla gospodarstw, najlepsze aranżacje stoisk oraz ważne jubileusze firm i instytucji. Podczas uroczystej gali targów Agrotech i LAS-EXPO w Targach Kielce nagrodzono najbardziej wyróżniające się produkty i przedsiębiorstwa branży rolniczej i leśnej. Sprawdź pełną listę laureatów tegorocznej edycji wydarzenia.
13 marca 2026
Oficjalne otwarcie XXXI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech 2026 i XXV Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo odbyło się w piątek, 13 marca, w obecności reprezentantów Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, instytucji skupionych wokół rolnictwa i leśnictwa, wystawców i gości. Targi w imieniu ministra rolnictwa Stefana Krajewskiego otworzył dyrektor generalny resortu Marek Cieśliński. Gości powitał prezes Targów Kielce, doktor Andrzej Mochoń.
04 marca 2026
Zainteresowanie udziałem w Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi, zarówno przedsiębiorstw z branży, jak i profesjonalnych zwiedzających, rośnie od 2001 roku. O 25. edycji wydarzenia rozmawiamy z Agnieszką Dąbrowską, menedżerem projektu Las-Expo w Targach Kielce.
04 marca 2026
Na stoisku od 13 do 15 marca w Targach Kielce zwiedzający zobaczą zarówno sprawdzone rozwiązania, jak i nowości technologiczne, które mają zwiększać wydajność i bezpieczeństwo pracy.
20 lutego 2026
Podczas targów LAS-EXPO w Targach Kielce firma REMET CNC Technology zaprezentuje szeroką gamę nowoczesnych maszyn do przetwarzania drewna i prac rolniczych. Polski producent z Podkarpacia, działający od 1998 roku, konsekwentnie rozwija ofertę urządzeń łączących solidną konstrukcję z wysoką wydajnością i bezpieczeństwem pracy.
06 lutego 2026
Innowacyjność, jakość i odpowiedzialne podejście do gospodarki zasobami leśnymi ponownie znajdą się w centrum uwagi podczas XXV Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO, które odbędą się w dniach 13–15 marca 2026 w Targach Kielce. Wybitne produkty zostaną nagrodzone w konkursie o Złoty Medal Targów Kielce, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy wystawcy.