Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

las-expo

Branża przemysłu drzewnego znów na targach. LAS-EXPO już jesienią.

Jubileuszowe Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO znów zagoszczą w halach kieleckiego ośrodka wystawienniczego. Wydarzenie od lat przyciąga branżę związaną z sektorem leśnym. Tym razem odbędzie się między 8 a 10 października.

Właściciele tartaków, firmy zajmujące się pozyskiwaniem drewna, producenci maszyn transportowych, ale także przedsiębiorstwa trudniące się w wytwarzaniem środków owadobójczych czy w końcu leśnicy z całej Polski – każdy z nich odwiedza Targi Kielce, aby wziąć udział w jednak z największych targów przemysłu drzewnego.

Wydarzenie to doskonała okazja, aby zapoznać się z nowoczesnymi maszynami i narzędziami wykorzystywanymi w gospodarce zasobami leśnymi. Na ekspozycji, oprócz sprzętu, można obejrzeć także pracę zaawansowanych systemów informatycznych, które na co dzień wykorzystywane są przez pracowników branży leśnej.

las-expo Branża drzewna warta miliony

Sektor drzewny to jeden z najbardziej rozwijających się polskich rynków. Branża zatrudnia blisko 330 tys. osób, co stanowi 2,5 proc. zatrudnienia w całej gospodarce. Dodatkowe 25 tys. osób pracuje na co dzień w Lasach Państwowych, a blisko 50 tys. w firmach wykonujących różne prace leśne.

Co najważniejsze, przemysł drzewny wytwarza 2,3 proc.  PKB kraju oraz 11 proc. wartości dodanej w przetwórstwie przemysłowym w Polsce. To ponad 30 mld zł rocznie.

Polska  jest także 6. największym producentem i 3. eksporterem mebli na świecie. Wartość ich produkcji w Polsce w 2018 r. przekroczyła 49 mld zł, a wartość eksportu w 2018 r. zbliża się do poziomu 47 mld zł rocznie. Warto podkreślić, że niezwykle istotne jest wykorzystanie drewna do produkcji mebli oraz płyt meblowych.  

Aktualności
17 maja 2020
Czerwcowa edycja XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH została przesunięta na listopad
11 lutego 2020

Tradycją stał się udział firmy Wood-Mizer w targach LAS-EXPO w Kielcach i prezentacja szerokiej gamy produktów.  

10 lutego 2020

Centrum Doradztwa Rolniczego podczas zbliżającej się edycji Targów Techniki Rolniczej wyłoni zwycięzcę i wręczy statuetkę za innowacje. 

21 stycznia 2020

Podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Targach Kielce firma Syngenta zaprezentuje nowości w rolnictwie cyfrowym!

 

10 grudnia 2019

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny objął honorowym patronatem kolejną edycją Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

16 marca 2019
W uroczystości udział wzięli m.in. premier Beata Szydło, Wiceprezes Rady Ministrów oraz Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
12 marca 2019
Premiery pilarek 550 XP® Mark II i 545 Mark II oraz kosiarki Automower® 435X AWD zaprezentuje firma HUSQVARNA
07 marca 2019
Kruszarkę z nowym typem rotora kruszącego UNT-T25 z niskim zapotrzebowaniem mocy będzie można zobaczyć na stoisku firmy HEMPOL
Partnerzy
Patronat honorowy:
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych
Partnerzy medialni
8-10.10.2021
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy
8-10.10.2021