LAS-EXPO (14-16.03.2025)

XXIV Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

Do wydarzenia pozostało...

Las-Expo. Najnowsza technologia dla leśnictwa w akcji!

las-expo-2024-galeria-01.jpg [172.45 KB] Specjalistyczne samochody do załadunku i transportu drewna, pojazdy i urządzenia do ścinania i przycinania, pokazy pracy na żywo traków, rębaków, łuparek i pilarek – targi Las-Expo ponownie staną się jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, poświęconych gospodarce leśnej oraz przemysłowi drzewnemu. Od 14 do 16 marca 2025 w Targach Kielce zostanie zaprezentowana najnowsza technologia.

Ostatnie targi gospodarki leśnej Las-Expo zajęły rekordową powierzchnię, wypełniając cały przeznaczony dla tej wystawy teren. Wydarzenie oraz trwające jednocześnie targi techniki rolniczej Agrotech odwiedziło blisko 71 tysięcy osób z kraju i zagranicy. Okazałe prezentacje przygotowały przedsiębiorstwa oferujące pojazdy do załadunku i transportu drewna, a także specjalistyczne maszyny do pracy w lesie i w tartaku. Równie imponująco zapowiada się najbliższa edycja wydarzenia – mówi Agnieszka Dąbrowska, menedżer projektu Las-Expo w Targach Kielce.

Pokaz precyzji i efektywności na targach Las-Expo

las-expo-2024-galeria-03.jpg [183.00 KB] Zwiedzający będą mogli poznać najnowocześniejsze specjalistyczne samochody do przewozu drewna. Będą mogli przyglądać się pracującym maszynom tartacznym, przekonując się o ich efektywności, precyzyjności i jakości wykonywanych zadań. W akcji zobaczymy pilarki taśmowe, traki, rębaki, łuparki, pilarki łańcuchowe renomowanych przedsiębiorstw. Fachowcy będą także rzeźbić w drewnie, co zawsze przyciąga tłumy widzów.

Technologie do pracy w lasach w Targach Kielce

W pracach w lasach, w obróbce drewna precyzja i efektywność są równie ważne jak bezpieczeństwo. - Nowoczesne ciągniki, wycinarki teleskopowe, harwestery, forwardery wyposażone są więc w ergonomiczne kabiny z zaawansowanymi systemami kontroli, które zwiększają komfort pracy operatorów – mówi Agnieszka Dąbrowska. – Co ważne, przybywa firm oferujących roboty koszące i maszyny autonomiczne, które sterowane zdalnie zapewniają pełne bezpieczeństwo operatorowi.

Nie zabraknie stoisk ze środkami ochrony lasu, systemami ochrony przeciwpożarowej oraz artykułami i technologiami niezbędnymi przy nowych nasadzeniach. Swoje prezentacje będą miały przedsiębiorstwa oferujące innowacyjne systemy informatyczne. Będą też propozycje dla gospodarki łowieckiej. Wśród wystawców znajdą się również firmy oferujące sadzonki kwiatów, krzewów i drzew – także do przydomowych ogrodów.

XXIV Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO odbędą się w dniach od 14 do 16 marca 2025 w Targach Kielce. Jednocześnie odbywać się będą XXX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.