Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

 Zwiększ zasięg! ❱❱    Zasady bezpieczeństwa ❱❱

las-expo Ale tu zielono! Targi branży przemysłu drzewnego Las-Expo już w październiku!

Już po raz dwudziesty specjaliści i liderzy branży spotkają się na targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo w Targach Kielce. Wyjątkowo wydarzenie zaplanowano na jesień i  będzie trwać od 8 do 10 października. Tegoroczna edycja targów zapowiada się jednak interesująco. Kilkadziesiąt firm z branży drzewnej zaprezentuje najnowsze maszyny, techniczne nowinki, a także informatyczne rozwiązania dla gospodarki leśnej.

Właściciele tartaków, firmy zajmujące się pozyskiwaniem drewna, producenci maszyn transportowych, ale także przedsiębiorstwa trudniące się wytwarzaniem środków owadobójczych czy leśnicy z całej Polski odwiedzają Targi Kielce, aby wziąć udział w jednej z największych wystaw przemysłu drzewnego.

-Na stoiskach wystawców znajdą się najnowocześniejsze urządzenia i technologie, ułatwiające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Goście będą mogli zobaczyć narzędzia do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, min. piły, rębaki, traki i rozdrabniacze. – mówi Agnieszka Dąbrowska menadżer targów Las-Expo. - Jak co roku, prezentacja maszyn odbywa się nie tylko w halach wystawienniczych, ale również na terenie zewnętrznym. Dzięki temu, nasi goście mają możliwość zaobserwowania ich pracy „na żywo”. – dodaje.

Oprócz sprzętu, można będzie obejrzeć także pracę zaawansowanych systemów informatycznych, które na co dzień wykorzystywane są przez pracowników branży leśnej. W ofercie wystawców nie zabranie także środków ochrony lasu i systemów ochrony przeciwpożarowej.

Branża drzewna warta miliony

Sektor drzewny należy do jednych z najbardziej dynamicznie rozwijających się na polskim rynku. Branża zatrudnia blisko 330 tys. osób, co stanowi 2,5 proc. zatrudnienia w całej gospodarce. Dodatkowe 25 tys. osób pracuje na co dzień w Lasach Państwowych, a blisko 50 tys. w firmach wykonujących różne prace leśne.

las-expo

Co najważniejsze, przemysł drzewny wytwarza 2,3 proc.  PKB oraz 11 proc. wartości dodanej w przetwórstwie przemysłowym w Polsce. To ponad 30 mld zł rocznie. - Dostrzegamy wielki potencjał branży związanej z gospodarką leśną. Wiemy, jak ważny jest dla polskiego przemysłu, dlatego promowanie najnowszych rozwiązań dla tego sektora to niezwykle ważne zadanie targów Las-Expo. – podkreśla menadżer wystawy Agnieszka Dąbrowska.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Pracownicy targów nie zapominają o bezpieczeństwie. – Organizacja targów to ogromne wyzwanie, a obecna sytuacja wymusza na nas podjęcie dodatkowych środków bezpieczeństwa – podkreśla Agnieszka Dąbrowska. – Targi Kielce w zeszłym roku między wrześniem, a październikiem zorganizowały kilka dużych wystaw w tym Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, targi sakralne Sacroexpo czy Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. – Podczas tych wydarzeń zachowaliśmy szczególną ostrożność – nasi goście stosowali środki ochrony osobistej, ekipy sprzątające częściej dezynfekowały klamki czy balustrady, a każdy osoba, która znajdowała się na terenie ośrodka przechodziła przez  bramki do dekontaminacji. O tym wszystkim będziemy pamiętać także podczas organizacji targów Las-Expo. Co jednak najważniejsze – zaznacza menadżer – po zakończeniu zeszłorocznych wydarzeń nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zachorowań – nasz ośrodek był więc bezpiecznym miejscem dla biznesowych spotkań.

Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo obywają się równolegle z Agrotechem – największą wystawą techniki rolniczej organizowanej w halach. Co roku wydarzenia odwiedza 75 tysięcy gości. 

Aktualności
22 lipca 2021
Jubileuszowa, XX edycja targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi została objęta honorowym patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Wydarzenie odbędzie się od 8 do 10 października w Targach Kielce.
20 lipca 2021
W minionych roku Lasy Państwowe zarobiły 515 mln złotych, o 76 mln więcej niż w 2019 roku. Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym wynik ten jest jednym z wyższych od 15 lat.
17 maja 2020
Czerwcowa edycja XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH została przesunięta na listopad
11 lutego 2020

Tradycją stał się udział firmy Wood-Mizer w targach LAS-EXPO w Kielcach i prezentacja szerokiej gamy produktów.  

10 lutego 2020

Centrum Doradztwa Rolniczego podczas zbliżającej się edycji Targów Techniki Rolniczej wyłoni zwycięzcę i wręczy statuetkę za innowacje. 

21 stycznia 2020

Podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Targach Kielce firma Syngenta zaprezentuje nowości w rolnictwie cyfrowym!

 

10 grudnia 2019

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny objął honorowym patronatem kolejną edycją Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

16 marca 2019
W uroczystości udział wzięli m.in. premier Beata Szydło, Wiceprezes Rady Ministrów oraz Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
12 marca 2019
Premiery pilarek 550 XP® Mark II i 545 Mark II oraz kosiarki Automower® 435X AWD zaprezentuje firma HUSQVARNA
07 marca 2019
Kruszarkę z nowym typem rotora kruszącego UNT-T25 z niskim zapotrzebowaniem mocy będzie można zobaczyć na stoisku firmy HEMPOL
Partnerzy
Patronat honorowy:
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych
Partnerzy medialni
8-10.10.2021
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy
8-10.10.2021