LAS-EXPO (18-20.03.2022)

XXI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

Zwiększ zasięg! ❱❱    Zasady bezpieczeństwa ❱❱

O gospodarce leśnej i przemyśle drzewnym już w marcu!

las-expo

Liderzy branży już szykują się na marcową wystawę LAS-EXPO w Targach Kielce. Od 18 do 20 marca kilkadziesiąt firm branży drzewiarskiej zaprezentuje wszystko, co w ich ofertach najlepsze. Kieleckie wydarzenie to od wielu lat jedno z najważniejszych dla polskiego rynku. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi odbędą się już po raz 21.

Podczas Las-Expo zwiedzający mogą zapoznać się z ofertą liderów branży. Targi to doskonała okazja na ekspozycję narzędzi, urządzeń i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna. Wystawcy zaprezentują również środki ochrony przed szkodnikami, akcesoria dotyczące szkółkarstwa, ale także mapy, systemy monitoringu i ochrony przeciwpożarowej lasów.

- Jak zawsze w targach Las-Expo uczestniczą najważniejsze firmy branży, między innymi te, specjalizujące się w wycince i obróbce drewna – zapewnia Agnieszka Dąbrowska, menager projektu. - Prezentują szeroką gamę narzędzi i maszyn, pracujących przy jego pozyskiwaniu,  transporcie i obróbce. Są też maszyny szkółkarskie, nowoczesne traki, piły, rębaki i rozdrabniacze, a także samochody do przeładunku drewna.

Targi otwierają się także na nowe technologie. Do udziału w wydarzeniu zapraszane są także firmy informatyczne i geodezyjne zajmujące się nowoczesnymi sposobami pomiaru czy znakowaniu wycinek.

Zakres branżowy wystawy obejmuje również gospodarkę łowiecką. Atrakcją i tradycją targów LAS-EXPO są występy Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, działającego przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. To stały punt programu, który towarzyszy targom od lat.

Ekspozycje znanych marek można co roku zwiedzać nie tylko w halach, ale także na terenie zewnętrznym, gdzie na żywo  prezentowana jest praca i możliwości maszyn. Również przed halami odbywają się spektakularne i wzbudzające zaciekawienie zwiedzających pokazy umiejętności drwali, którzy z fragmentu drewna potrafią wyczarować prawdziwe, artystyczne cuda.