Las-Expo (17-19.03.2023)

XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

Do wydarzenia pozostało...

Ulga podatkowa za udział w targach ❱❱

Najnowsze maszyny w przemyśle drzewnym na Las – Expo w Kielcach 17-19 marca

las-expo-2023-fota1.jpg [362.54 KB] XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO to czas i miejsce, by firmy i instytucje z branży służącej gospodarce leśnej i zajmującej się obróbką drewna, zaprezentowały nowości wśród maszyn, narzędzi, czy technologii. Wystawę zawsze uatrakcyjniają widowiskowe pokazy cięcia i rzeźby, które przyciągają licznych widzów. Na wydarzenie, gdzie wióry lecą, zapraszamy do Targów Kielce w weekend 17-19 marca.

Branżę leśną wyróżnia dość trudny teren do pracy oraz spore gabaryty obrabianych przedmiotów, tu maszyny i technologie nie tylko ułatwiają roboty, ale stają się wręcz ich nieodzowną częścią. Każda edycja Las – Expo przyciąga więc uwagę służb i pracowników leśnych, a sami wystawcy dostarczają najnowsze rozwiązania czyniące pracę sprawną i bezpieczną. To przede wszystkim pojazdy i maszyny do poruszania się po lasach, do ścinania, przenoszenia i przewożenia surowca. Stoiska wypełniają się też narzędziami, urządzeniami do obróbki drewna, jak piły, rębaki, traki i rozdrabniacze.

las-expo-2023-fota2.jpg [332.75 KB] Podczas ostatniej edycji swoje produkty przedstawiły najważniejsze firmy branży drzewnej, między innymi  Wood-Mizer, Stihl, Krpan  czy Tehnos. Prezentacja maszyn tradycyjnie odbywa się nie tylko w halach wystawienniczych, ale również na terenie zewnętrznym.

Tu widzowie podziwiają obróbkę, a nawet rzeźbienie w drewnie,  „na żywo”, co także przekłada się na decyzje zakupowe. W ofercie wystawców nie brakuje środków ochrony lasu i systemów ochrony przeciwpożarowej.

 

Wiedza i porady fachowców

Ostatnie Las-Expo zyskały także patronat honorowy  Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W targach brali udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych, popularyzującego innowacje w wykonywaniu prac leśnych oraz podnoszenie wiedzy w zakresie bezpiecznych metod i technologii pracy w leśnictwie.

las-expo-2023-fota3.jpg [400.85 KB] Obecność specjalistów sprawia, że zwiedzający korzystają także z fachowych porad dotyczących szczegółów prowadzenia gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych. Las – Expo  są miejscem wymiany doświadczeń dotyczących nowych technologii, maszyn i urządzeń stosowanych w leśnictwie do wykonywania prac leśnych, monitorowania stanu lasu, planowania i analizowania.

XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO trwają w Targach Kielce od 17 do 19 marca. Jednocześnie odbywają się  XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. O tym, że wystawy właśnie ruszyły, tradycyjnie poinformuje sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich. Zapraszamy.

 

Aktualności
08 lutego 2023
KRPAN to słoweńskie przedsiębiorstwo, które od 1977 roku zajmuje się produkcją maszyn leśnych.  Ich różnorodną gamę zaprezentuje podczas targów Las – Expo w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca.
08 lutego 2023
Oferta STIHL to sprawdzone i chętnie wybierane przez klientów urządzenia, ale też nowości, które koniecznie trzeba zobaczyć w czasie targów Las – Expo w Kielcach.
30 stycznia 2023
XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo zostały objęte Honorowym Patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach do 17 do 19 marca w Targach Kielce. Zapowiada się okazale.
28 grudnia 2022
Firma JOST to wiodący światowy producent komponentów dla ciągników i maszyn kołowych używanych przez rolników. Podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje szeroką gamę ładowaczy czołowych oraz sprzęgów i zaczepów.
28 grudnia 2022
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało harmonogram naborów wniosków na działania w ramach nadal realizowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na rok 2023. Zaplanowane zostało wsparcie do inwestycji w nawadnianie i zieloną energię, a także pomoc dla dotkliwie poszkodowanych w wyniku wojny.
21 grudnia 2022
Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.
07 grudnia 2022
Ładowarki teleskopowe T7035 i T7042T to nowość, którą przedsiębiorstwo Weideman zaprezentuje podczas targów Agrotech w dniach od 17 do 19 marca 2023 roku w Kielcach.
Patronat honorowy
Partnerzy medialni