Do wydarzenia pozostało...

agrotech-baner-kup-bilet-1018x150-pl.png [33.83 KB]

LAS-EXPO z najnowszymi technologiami dla bezpiecznej i efektywnej obróbki drewna

maszyny dla przemysłu drzewnego na targach las-expo w kielcach Potężne samochody do załadunku i transportu drewna, pojazdy i urządzenia do ścinania, a także pokazy pracy na żywo traków, rębaków, łuparek oraz pilarek – tak zapowiadają się XXIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 8 do 10 marca 2024 roku w Targach Kielce.

Z sukcesem zafiniszowały targi gospodarki leśnej Las-Expo w marcu 2023. Zajęły rekordową w historii powierzchnię - dwa razy większą niż w  roku poprzednim i był to cały przeznaczony dla tej wystawy teren. Wydarzenie oraz trwające jednocześnie targi techniki rolniczej Agrotech odwiedziło 70 tysięcy osób. 

Imponująca wystawa pojazdów, maszyn i urządzeń do pracy w lesie oraz obróbki drewna

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się maszyny do pielęgnacji drzewostanów i cięcia gałęzi, przycinarki do drzew – także przy liniach energetycznych, potężne pojazdy do załadunku i przewozu drzewa. Podczas pokazów na żywo prac traków, rębaków, łuparek i pilarek taśmowych przedsiębiorstw można sprawdzić efektywność pracy maszyn.   Uwagę zwiedzających, nie tylko zawodowców, ale i amatorów, przyciągają firmy cenione w branży - m.in. Wirex, Wood – Mizer, Amix,  Inter – Bis, Krpan, Aurox, Sunward, MHS, Hydrofast, Agrosharing, Energreen. Widzowie ochoczo oglądają także pokazy pracy pilarek łańcuchowych. Fachowcy Stihl i Husqvarny z pełną precyzją rzeźbili w drewnie kwiaty, sowy i wilki.

targi przemsyłu leśnego i drzewnego las-expo w kielcach Zarówno wielu zwiedzających, jak i  wystawców podczas ostatniej edycji Las - Expo zaznaczało, że w tej branży stawia się nie tylko na najnowszą technologię, efektywność prac, ale także na bezpieczeństwo. Ścinka, załadunek, transport drewna, a potem jego obróbka, wymaga rozwiązań precyzyjnych, zapewniających stabilność. Ochronę zapewniają także maszyny autonomiczne, których w tej branży nie brakuje, przykładem jest samojezdna profesjonalna maszyna kosząca włoskiej firmy Energreen. Prezentacji takich technologii możemy się spodziewać podczas XXIII edycji Las – Expo, która potrwa od 8 do 10 marca.

Sygnał myśliwski na rozpoczęcie LAS-EXPO 2024

Z targami branży leśnej od lat związane są Lasy Państwowe. Wydarzenie rok rocznie rozpoczyna występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Radomia oraz uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku. Zgodnie z tradycją, sygnaliści wystąpią także na otwarciu wystawy w 2024 roku.

Stałą praktyką jest także przygotowanie stoiska przez Lasy Państwowe, na którym specjaliści spotykają się ze zwiedzającymi. Rozmowy dotyczą nie tylko obowiązujących przepisów, ale i zmian klimatu, ochrony przyrody, w szczególności mokradeł, działań na rzecz małej retencji wodnej, czy transformacji energetycznej. 

XXIII edycja Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo potrwa od 8 do 10 marca 2024 – zapraszamy do Targów Kielce!

Aktualności
06 lutego 2024
Trwa sprzedaż biletów online na Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi w Kielcach. Do 7 marca można je kupić na naszej stronie. Wydrukowany bilet umożliwia wejście na teren Targów Kielce przez dedykowane bramy i ominięcie kolejki do kas.
03 lutego 2024
Samochody do załadunku i transportu drewna, pojazdy i urządzenia do ścinania i przycinania, pokazy pracy na żywo traków, rębaków, łuparek oraz pilarek wypełnią targi przemysłu drzewnego i gospodarki zasobami leśnymi. Od 8 do 10 marca w Targach Kielce zaprezentują je cenione w branży firmy.
29 stycznia 2024
- Wierzę, że nasza współpraca przyczyni się do sukcesu Las-Expo 2024 oraz przyniesie obopólne korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron – przekazuje w piśmie Witold Kos, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Instytucja będzie obecna podczas wydarzenia w dniach 8 – 10 marca 2024 w Targach Kielce.
10 stycznia 2024
W środę, 10 stycznia, minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska powołała Witolda Kossa na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych.
06 października 2023
Zekranizowaną historię pierwszego Dyrektora Naczelnego Lasów Państwowych oglądali przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz leśnicy ze Świętokrzyskiego w piątek w sali Omega Centrum Kongresowego.
20 września 2023
Leśnicy z okolic Zielonej Góry w środę gościli w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Jak zaznaczali, miejsce, w którym odbywają się przemysłu drzewnego zrobiło pozytywne wrażenie i mają ochotę wrócić na Las-Expo w marcu 2024.
30 sierpnia 2023
Ostatnie targi gospodarki leśnej zajęły rekordową w historii powierzchnię - dwa razy większą niż w roku poprzednim i był to cały przeznaczony dla tej wystawy teren Targów Kielce. Warto więc już zarezerwować powierzchnię na XXIII edycję, która zostanie przeprowadzona w dniach 8-10 marca 2024.
10 sierpnia 2023
Licznych obserwatorów podczas targów Las-Expo gromadzą pokazy prac traków, rębaków, łuparek i pilarek taśmowych. Rzeźbienie w drewnie  za pomocą pilarek łańcuchowych robi wrażenie.
Patronat Honorowy
Partnerzy Medialni