saco24-wydarzenia-picur-aktualnosc.png
Ks. Sebastian Picur będzie rozmówcą na targach Sacroexpo.

Ks. Sebastian Picur, youtuber i tiktoker gościem specjalnym na Sacroexpo

05 czerwca 2024
Trzeciego dnia tegorocznej edycji targów Sacroexpo, w środę 12 czerwca zaplanowano spotkanie autorskie z ks. Sebastianem Picurem. Znany jest ze swej miłości do Boga, a od kilku lat aktywnie angażuje się w ewangelizację w Internecie. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.

Inspirująca rozmowa z ks. Sebastianem Picurem na targach Sacroexpo odbędzie się 12 czerwca o godz. 12:00. Spotkanie będzie okazją nie tylko do osobistego poznania autora, ale także do zadawania pytań oraz nabycia książek z dedykacją. Ksiądz Sebastian Picur jest autorem dwóch książek: "Holy Game” oraz "Co ksiądz sądzi o…”, które są owocem jego posługi wśród młodzieży.

Ks. Sebastian Picur jest kapłanem archidiecezji przemyskiej. Jest wikariuszem w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie oraz katechetą w tamtejszym II LO. Jego największą pasją jest kapłaństwo, przez które w sposób szczególny może odkrywać miłość Jezusa. Od kilku lat aktywnie angażuje się w ewangelizację w Internecie, zwłaszcza na TikToku. Pragnie, aby ten „nowy kontynent”, na którym przebywa mnóstwo osób, w jak największym stopniu był wypełniony Bożymi treściami.

Od tego roku ksiądz Picur codziennie rano rozważa Ewangelię wraz z tysiącami osób na kanale YT Team Totus Tuus w ramach serii „Uczta przed śniadaniem”, a wieczorem spotyka się z widzami w inicjatywie modlitewnej „Wróć”.

Data: 12 czerwca o godzinie 12:00

Organizatorem spotkania jest Wydawnictwo RAFAEL, które przygotowało dla odwiedzających targi wiele nowości książkowych. Wśród nich jest ciekawa pozycja: „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem” autorstwa Jerzego Ulmy.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

/MSi/

Polecane aktualności
24 czerwca 2024
Podczas jubileuszowej edycji Wystawy Sacroexpo powstał jeden z odcinków programu "Sól Ziemi" Telewizji Trwam. Poświęcono go szeroko pojętej sztuce sakralnej, a także opowieści o wybranych wystawcach, którzy sztukę tę pielęgnują już od wielu lat. Zachęcamy do obejrzenia materiału.
12 czerwca 2024
Trzeciego dnia targów Sacroexpo odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono prestiżowe nagrody targowe, medale honorowe oraz nagrody Top Design. Spotkanie było pełne emocji, radości i uznania dla tych, którzy wnoszą wyjątkowy wkład w rozwój branży sakralnej.
12 czerwca 2024
Siostry Zofia Sadło i Iwona Paluch oraz księża Michał Paśnik i Bartosz Prusiewicz zostali laureatami w konkursie wiedzy, przygotowanym przez franciszkanskie biuro Patron Travel. Zwycięzcy pojadą na pięciodniową wycieczkę do Rzymu, Neapolu i Pompejów.
12 czerwca 2024
Pełne emocjonalnych i duchowych wyznań było spotkanie z Krzysztofem Sokołowskim, uznanym artystą zajmującym się współczesną sztuką sakralną. Podczas wystawy SacroExpo w Targach Kielce rozmowę prowadziła Julia Maciejewska z ART In House.
12 czerwca 2024
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo, odbyła się sesja skierowana do administratorów i zarządców obiektów sakralnych „Jak ustrzec się pożarów i innych zdarzeń – bezpieczeństwo przeciwpożarowe i nie tylko”. Celem spotkania była edukacja i wymianę doświadczeń w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych i innych aspektów bezpieczeństwa w miejscach sakralnych.
11 czerwca 2024
Podczas 25. Międzynarodowej Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, artysta i plastyk, urodzony w Białymstoku, podzielił się z gośćmi wydarzenia historią o początkach swojej twórczości. Podczas autorskiego opowiedział także o swoich dokonaniach artystycznych oraz o tym, jak wygląda jego warsztat, oraz skąd czerpie inspiracje.
11 czerwca 2024
Tegoroczna edycja targów Sacroexpo owocuje w wiele spotkań z autorami książek i publikacji. Jednym z nich było wyjątkowa rozmowa z księdzem Witoldem Kaweckim, autorem książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi". Książka ta jest nie tylko przewodnikiem po malowniczych zakątkach Włoch, ale również opowieścią o życiu i twórczości jednej z najbardziej znaczących, ale nieznanych artystek baroku.
11 czerwca 2024
Wyjątkowe spotkanie branży sakralnej jest okazją do poznania najnowszych trendów, technologii oraz twórczości związanej z kościołem i szeroko pojętą kulturą religijną. Drugi dzień targów obfituje w interesujące wydarzenia i spotkania, które z pewnością przyciągną uwagę zarówno osób konsekrowanych, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką sakralną. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.