642i5421-20230624-TargiKielce-DubIt.jpg

Klasyki za miliony na Dub IT Tuning Festival! Wiele aut znalazło nabywców

25 czerwca 2023
7,6 miliona złotych to łączna wartość aut, które zostały wystawione na sprzedaż na Classicauto Market podczas Mubi Dub IT Tuning Festiwal w Targach Kielce. Giełda Pojazdów Klasycznych, czyli największa w Polsce giełda aut klasycznych i zabytkowych, przez dwa dni imprezy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – nie tylko oglądających, ale też kupujących.

Najdroższym autem, które można było kupić na Classicauto Market był Mercedes 320 W142 wyprodukowany w 1938 roku. Auto wystawione zostało za 360 tysięcy euro, czyli ok. 1,6 miliona złotych.

Szczęśliwego nowego nabywcę zyskał Mercedes 190SL, którego cena wywoławcza wynosiła 77 tysięcy euro (ok. 342 tys. zł). Ten model produkowany był na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku, ale stan egzemplarza sprzedanego podczas giełdy z pewnością nie wskazywał na taki staż na drodze.

Niespełna 190 tys. zł wynosiła cena wywoławcza Bentleya S2 z 1960 roku, który z Dub Itu również pojedzie do nowego właściciela. Z kolei Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie wylicytowało Forda Taurusa, który wystawiony został za 7 tysięcy złotych. Auto trafi na kolejną licytację, z której dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Jakie inne ciekawe modele można było kupić podczas giełdy? Dziennikarz Patryk Mikiciuk, znany przede wszystkim z TVN Turbo, wystawił na Classicauto Market swojego Mercedesa E55T AMG Combi z 2001 roku. Auto o pojemności 5,5 litra wycenił na 75 tys. zł. Skąd ta cena? Czynników jest wiele, ale znaczenie z pewnością ma tu fakt, że takich samochodów pozostało zaledwie 15.

Na sprzedaż trafił również Mercedes 190 2.3-16 z serii przedprodukcyjnej – takich aut powstało tylko 50, a do dziś zachowała się jedynie połowa.

Za 29 tysięcy euro (niespełna 130 tys. zł) wystawiono doskonale zachowaną Alfę Romeo Spider, a 20 tys. euro (89 tys. zł) kosztował Mercedes SL 300 R129 – również w oryginalnym stanie.

Wszystkie auta prezentowane na Giełdzie Pojazdów Klasycznych można było przetestować podczas jazdy próbnej na terenie Targów, a zainteresowani chętnie korzystali z tej możliwości przed zakupem. Nowych nabywców znalazło wiele aut – kilka sprzedano już podczas imprezy, kolejne zostały zarezerwowane i czekają na finał transakcji.

 

Polecane aktualności
17 maja 2024
Kolejne bilety na koncert PRO8L3M będziecie mogli zakupić już od północy z piątku na sobotę 17/18 maja! Właśnie wtedy startuje sprzedaż kolejnej puli wejściówek na koncert warszawskiej grupy PRO8L3M, która wystąpi 22 czerwca w Targach Kielce.
15 maja 2024
Firma specjalizuje się w produkcji tulei poliuretanowych do różnych marek i modeli samochodów osobowych (od AUDI przez Forda i Bentleya po Teslę i inne). Elastomery poliuretanowe doskonale sprawdzają się w różnych temperaturach oraz wykazują dużą odporność na ścieranie i obciążenia dynamiczne, co przyczynia się do zwiększenia komfortu podróży i zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
14 maja 2024
Festiwal tuningu i prawdziwe święto motoryzacji to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich miłośników czterech kółek. Tym bardziej cieszy nas fakt, że ekipę pasjonatów i zapaleńców po raz kolejny wspiera Mubi
10 maja 2024
Ryk silników, pisk opon i swąd palonej gumy to coś na co czekają fani driftu! I właśnie takie doznania połączone z wielkimi emocjami otrzymają już 22 i 23 czerwca podczas Mubi Dub It Tuning Festival w Targach Kielce!
09 maja 2024
Karol Jagoda, bardziej znany jako Jagodowy TV dołącza grona ambasadorów wielkiego motoryzacyjnego święta w Targach Kielce. Popularny youtuber przez dwa dni obecny będzie w strefie gości specjalnych razem ze swoim najnowszym projektem.
07 maja 2024
Czerwcowy festiwal to nie tylko auta tuningowe, klasyczne i supercary oraz pokazy driftu, ale także firmy związane z motoryzacją. Jedną z nich, która zaprezentuje się już 22-23 czerwca będzie producent tarcz oraz bębnów hamulcowych Rotinger. Do Kielc zawita także ambasador marki i dziennikarz motoryzacyjny Adam Kornacki.
06 maja 2024
Ambasadorami tegorocznej edycji wydarzenia, które odbędzie się już 22-23 czerwca w Targach Kielce są dziennikarze i prowadzący programy w motoryzacyjnym kanale: Patryk Mikiciuk, Grzegorz Duda, Robert Michalski i Krystian Plato. Czerwcowe święto motoryzacji to propozycja dla pasjonatów tuningu, klasyków, supersamochodów i pokazów driftu.
12 marca 2024
Lista gości specjalnych, którzy odwiedzą tegoroczny festiwal motoryzacyjny w Targach Kielce nadal rośnie. Do grona ambasadorów Mubi Dub It Tuning Festival dołączył właśnie Robert Michalski, bohater m.in. programu Zawodowi handlarze emitowanego w TVN Turbo oraz twórca liczącego blisko 300 tysięcy kanału Stradale Classics na platformie YouTube.