642i5421-20230624-TargiKielce-DubIt.jpg

Klasyki za miliony na Dub IT Tuning Festival! Wiele aut znalazło nabywców

25 czerwca 2023
7,6 miliona złotych to łączna wartość aut, które zostały wystawione na sprzedaż na Classicauto Market podczas Mubi Dub IT Tuning Festiwal w Targach Kielce. Giełda Pojazdów Klasycznych, czyli największa w Polsce giełda aut klasycznych i zabytkowych, przez dwa dni imprezy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – nie tylko oglądających, ale też kupujących.

Najdroższym autem, które można było kupić na Classicauto Market był Mercedes 320 W142 wyprodukowany w 1938 roku. Auto wystawione zostało za 360 tysięcy euro, czyli ok. 1,6 miliona złotych.

Szczęśliwego nowego nabywcę zyskał Mercedes 190SL, którego cena wywoławcza wynosiła 77 tysięcy euro (ok. 342 tys. zł). Ten model produkowany był na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku, ale stan egzemplarza sprzedanego podczas giełdy z pewnością nie wskazywał na taki staż na drodze.

Niespełna 190 tys. zł wynosiła cena wywoławcza Bentleya S2 z 1960 roku, który z Dub Itu również pojedzie do nowego właściciela. Z kolei Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie wylicytowało Forda Taurusa, który wystawiony został za 7 tysięcy złotych. Auto trafi na kolejną licytację, z której dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Jakie inne ciekawe modele można było kupić podczas giełdy? Dziennikarz Patryk Mikiciuk, znany przede wszystkim z TVN Turbo, wystawił na Classicauto Market swojego Mercedesa E55T AMG Combi z 2001 roku. Auto o pojemności 5,5 litra wycenił na 75 tys. zł. Skąd ta cena? Czynników jest wiele, ale znaczenie z pewnością ma tu fakt, że takich samochodów pozostało zaledwie 15.

Na sprzedaż trafił również Mercedes 190 2.3-16 z serii przedprodukcyjnej – takich aut powstało tylko 50, a do dziś zachowała się jedynie połowa.

Za 29 tysięcy euro (niespełna 130 tys. zł) wystawiono doskonale zachowaną Alfę Romeo Spider, a 20 tys. euro (89 tys. zł) kosztował Mercedes SL 300 R129 – również w oryginalnym stanie.

Wszystkie auta prezentowane na Giełdzie Pojazdów Klasycznych można było przetestować podczas jazdy próbnej na terenie Targów, a zainteresowani chętnie korzystali z tej możliwości przed zakupem. Nowych nabywców znalazło wiele aut – kilka sprzedano już podczas imprezy, kolejne zostały zarezerwowane i czekają na finał transakcji.

 

Polecane aktualności
25 czerwca 2023
W trakcie drugiego dnia Mubi Dub it Tuning Festival w Targach Kielce wręczono wyróżnienia za najlepsze projekty tuningowe. Nagrody przyznano w kilku kategoriach m.in. Dyno Queen, Best Wheels, Hi5 New Wave oraz Hi5 Old School.
24 czerwca 2023
Mubi Dub It Tuning Festival to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. W sobotę zwiedzający podziwiali widowiskowy drift, oglądali projekty tuningowe, mogli także spotkać się z internetowymi twórcami motoryzacyjnymi .
24 czerwca 2023
Pasjonatów mechaniki zachęcali do rozwijania zainteresowań organizatorzy Akademii Młodego Mechanika, którzy w sobotę, 24 czerwca, gościli w Targach Kielce podczas Mubi Dub It Tuning Festival. Niespodziewanie w spotkaniu wziął udział także znany z TVN Turbo Grzegorz Duda – współorganizator Akademii. Wszyscy panowie opowiadali o nowych trendach w mechanice samochodowej i możliwościach, jakie daje uczestnikom udział w Akademii oraz Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników.
24 czerwca 2023
41 profesjonalnych kierowców przez cały weekend prezentuje swoje unikalne umiejętności jazdy w kontrolowanym poślizgu. Na prawdziwych fanów driftu czeka nie lada niespodzianka - mogą skorzystać z przejażdżki DRIFT TAXI!
24 czerwca 2023
Przez cały weekend nad Targami Kielce unosić się będą swąd palonej gumy i kłęby dymu, a muzyka klubowa przeplatać się będzie z rykiem silników i piskiem opon. Piękne auta, towarzyszące im hostessy i wiele innych atrakcji od dziś do niedzieli czeka na fanów motoryzacji w każdym wieku, którzy odwiedzą Mubi Dub It Tuning Festival.
23 czerwca 2023
Auta o mocy ponad 800 koni mechanicznych, najlepsze projekty tuningowe, giełda klasyków, strefa autodetailingu i wiele innych atrakcji czeka na Was w weekend 24 i 25 czerwca w Targach Kielce. Sprawdźcie, jak poruszać się po terench targowych i wpadajcie od 10.00 do 17.00.
23 czerwca 2023
Firma, o ugruntowanej pozycji na światowych rynkach, projektuje i produkuje najwyższej jakości części samochodowe, cieszące się wyjątkową trwałością. Pełną gamę produktów i ofertę pokaże w najbliższy weekend 24-25 czerwca podczas Mubi Dub It Tuning Festival.
16 czerwca 2023
Tomasz Pansewicz #showtestuje - niezależny dziennikarz i bloger motoryzacyjny, organizator i konferansjer eventów motoryzacyjnych będzie zarządzał festiwalową sceną podczas Mubi Dub It Tuning Festival.