642i0734-20230620-TargiKielce-SacroExpo.jpg
Szeroka oferta Wystawców i bogaty program wydarzeń towarzyszących.

25. Wystawa Sacroexpo zachwyca różnorodnością wydarzeń towarzyszących! Będą wystawy, aukcja sztuki oraz quiz wiedzy religijnej

27 maja 2024
Sacroexpo nieustannie zachwyca odwiedzających targi różnorodną ofertą dewocjonaliów, akcesoriów liturgicznych i sposobem prezentacji wielu z dziedzin sztuki. Jubileuszowa edycja wystawy, która odbędzie się od 10 do 12 czerwca w Targach Kielce, obfituje w liczne wydarzenia towarzyszące. Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy.

Debaty i wystawy

Centrum Duszpasterskie Wesoła54 zaprasza na debatę „Katolicyzm jutra. Dyskusja świeckich o polskim Kościele”, która odbędzie się 11 czerwca. W trakcie debaty, eksperci omówią rolę i znaczenie Kościoła w Polsce w kontekście współczesnych wyzwań. Ponadto, w Targach Kielce odbędzie się wystawa upamiętniająca 40. rocznicę protestu młodzieży w obronie krzyży w Zespole Szkół Zawodowych we Włoszczowie, przygotowana we współpracy z Muzeum Diecezjalnym w Kielcach. W programie zaplanowano również spotkania autorskie m.in. z ks. prof. Witoldem Kaweckim.

Kultura i sztuka

Tegoroczna edycja Sacroexpo zaoferuje również bogactwo sztuki religijnej. Na wystawie „Światło wschodu w sercu chaosu” będzie można podziwiać liturgiczne manuskrypty i faksymile Księgi Psalmów z XVII wieku, a także różnorodne szaty liturgiczne autorstwa libańskiego projektanta Maged Bou Tannous. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną także niemal 100 prac 21 słowackich artystów, które wprowadzą odwiedzających w świat współczesnego malarstwa religijnego. Wystawa organizowana jest we współpracy z galerią Artem w Słowacji. Dom Aukcyjny Art. In House przygotował ponownie Strefę Sztuki, gdzie odwiedzający będą mogli licytować nowoczesne dzieła o tematyce religijnej: obrazy, rzeźby oraz ikony autorstwa m.in. Sylwii Perczak, Krzysztofa Sokołowskiego, Aleksandra Grzybka, Borysa Fiodorowicza, Joanny Mieszko i Jana Dubrowina. Odwiedzający targi mogą także spotkać się i porozmawiać osobiście z niektórymi autorami. Drugiego dnia targów, 11 czerwca zaplanowano Aukcję Sacrum wszystkich z prezentowanych dzieł. Licytować będzie można je osobiście, telefonicznie oraz online. 

Jubileuszowe konkursy 

Nie zabraknie także emocji związanych z konkursami dla odwiedzających targi. Osoby konsekrowane, w tym siostry zakonne i księża, będą mogły wziąć udział w religijnym quizie z nagrodami, wśród których główną atrakcją będzie pięciodniowa pielgrzymka do Rzymu, Neapolu i Pompejów. W strefie dobrej książki będzie można zapoznać się z najnowszymi wydaniami i pozycjami książkowymi zaproponowanymi przez Partnerów Medialnych targów – największe polskie wydawnictwa katolickie. Część z prezentowanych wydań będzie można zdobyć w trakcie targów podczas organizowanych atrakcji.

Zapraszamy serdecznie na 25. edycję Sacroexpo, które odbędzie się od 10 do 12 czerwca w Targach Kielce. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji na stronie: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych.

/MSi/

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Trzeciego dnia targów Sacroexpo odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono prestiżowe nagrody targowe, medale honorowe oraz nagrody Top Design. Spotkanie było pełne emocji, radości i uznania dla tych, którzy wnoszą wyjątkowy wkład w rozwój branży sakralnej.
12 czerwca 2024
Siostry Zofia Sadło i Iwona Paluch oraz księża Michał Paśnik i Bartosz Prusiewicz zostali laureatami w konkursie wiedzy, przygotowanym przez franciszkanskie biuro Patron Travel. Zwycięzcy pojadą na pięciodniową wycieczkę do Rzymu, Neapolu i Pompejów.
12 czerwca 2024
Pełne emocjonalnych i duchowych wyznań było spotkanie z Krzysztofem Sokołowskim, uznanym artystą zajmującym się współczesną sztuką sakralną. Podczas wystawy SacroExpo w Targach Kielce rozmowę prowadziła Julia Maciejewska z ART In House.
12 czerwca 2024
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo, odbyła się sesja skierowana do administratorów i zarządców obiektów sakralnych „Jak ustrzec się pożarów i innych zdarzeń – bezpieczeństwo przeciwpożarowe i nie tylko”. Celem spotkania była edukacja i wymianę doświadczeń w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych i innych aspektów bezpieczeństwa w miejscach sakralnych.
11 czerwca 2024
Podczas 25. Międzynarodowej Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, artysta i plastyk, urodzony w Białymstoku, podzielił się z gośćmi wydarzenia historią o początkach swojej twórczości. Podczas autorskiego opowiedział także o swoich dokonaniach artystycznych oraz o tym, jak wygląda jego warsztat, oraz skąd czerpie inspiracje.
11 czerwca 2024
Tegoroczna edycja targów Sacroexpo owocuje w wiele spotkań z autorami książek i publikacji. Jednym z nich było wyjątkowa rozmowa z księdzem Witoldem Kaweckim, autorem książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi". Książka ta jest nie tylko przewodnikiem po malowniczych zakątkach Włoch, ale również opowieścią o życiu i twórczości jednej z najbardziej znaczących, ale nieznanych artystek baroku.
11 czerwca 2024
Wyjątkowe spotkanie branży sakralnej jest okazją do poznania najnowszych trendów, technologii oraz twórczości związanej z kościołem i szeroko pojętą kulturą religijną. Drugi dzień targów obfituje w interesujące wydarzenia i spotkania, które z pewnością przyciągną uwagę zarówno osób konsekrowanych, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką sakralną. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
10 czerwca 2024
O procesie tworzenia obrazów, czerpaniu inspiracji z Biblii, planach i marzeniach podczas spotkania autorskiego mówiła Sylwia Perczak, artystka specjalizująca się w współczesnej sztuce sakralnej. Rozmowę w Targach Kielce prowadziła Julia Maciejewska z ART In HOUSE.