Menu - nagłówek (dodatkowe)

Zaloguj się

PL
UFO-A-20000.jpg
Nowoczesne rozwiązania w zakresie oczyszczania i wentylacji powietrza od firmy Klimawent.

Innowacyjne rozwiązania od firmy Klimawent na targach STOM

27 września 2021
Wśród wystawców Salonu Technologii Obróbki Metali nie zabraknie również firm prezentujących zaawansowane technologie w zakresie oczyszczania i wentylacji powietrza. Jedną z nich jest Klimawent, która w swojej tegorocznej ofercie przedstawi dwa nowoczesne urządzenia: UFO-A-N oraz ERGO LUX.

Firma Klimawent to przedsiębiorstwo z niemal 30-letnim doświadczeniem w branży filtrowentylacji. To lider na rynku polskim, ale produkty firmy trafiają również na rynki europejskie, amerykańskie oraz rynki bliskiego wschodu.

W ofercie Klimawent znajduje się siedem grup produktów. Są to: wentylatory, dmuchawy, urządzenia filtrowentylacyjne, odsysacze spalin samochodowych, pochłaniacze dymu tytoniowego, systemy automatycznego odśnieżania dachów oraz jako uzupełnienie oferty – akcesoria wentylacyjne. Misją firmy jest zapewnienie dobrej jakości powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. 

Podczas tegorocznej edycji Salonu Technologii Obróbki Metali, firma Klimawent zaprezentuje dwa nowoczesne urządzenia. Pierwsze z nich – UFO-A-N , to urządzenia filtrowentylacyjne, przeznaczone do oczyszczania zapylonego powietrza z zanieczyszczeń powstających w trakcie procesów produkcyjnych. Są niezastąpione przy usuwaniu pyłów suchych powstających podczas spawania, szlifowania materiałów nieiskrzących, gazowego lub plazmowego cięcia metali, malowania proszkowego oraz podczas innych procesów pylących w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, tworzyw sztucznych i innych. Maksymalna temperatura przetłaczanego powietrza wynosi +60°C. Urządzenia są wyposażone w filtry nabojowe gromadzące cząsteczki pyłu na powierzchni zewnętrznej filtra, skąd są okresowo strzepywane impulsami sprężonego powietrza.

Targi STOM będzie również okazją do poznania funkcjonowania ramion ERGO LUX, które są przeznaczone do odciągania pyłów i gazów spawalniczych, a także innych drobnych pyłów bezpośrednio u źródła emisji. Nie dopuszczają do ich rozprzestrzeniania się w pomieszczeniu i wdychania przez ludzi. Ramiona kierowane są do najbardziej wymagających użytkowników, charakteryzuje je funkcjonalność i nowoczesny wygląd. Ramiona są wykonywane w wersjach wiszącej albo stojącej. Urządzenie może pracować samodzielnie, z własnym wentylatorem, lub w grupie odciągów miejscowych podłączonych do magistrali z wentylatorem centralnym.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami firmy Klimawent podczas najbliższej edycji Salonu Technologii Obróbki Metali już od 19 do 21 października 2021 roku w Targach Kielce!

(MCh)

 

Polecane aktualności
22 października 2021
Targi Kielce we współpracy z Confindustria Polska zorganizowały 20 października w ramach targów Metal i Stom, poświęconych technologiom odlewniczym i obróbki metali, prezentację "phygitalną" targów Connext 2021.
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali uhonorowano firmy obchodzące jubileusze obecności na rynku
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali m.in. wyróżniono najlepsze produkty prezentowane podczas targów oraz najlepszy sposób wystąpienia targowego.
19 października 2021
Główny Urząd Miar w Kielcach podpisał porozumienie z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym na uwzględnienie technologii w procesach badawczych, głównie dotyczących meteorologii. Porozumienie zostało podpisane podczas „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce.
19 października 2021
Targi Kielce zostały nagrodzone prestiżowym tytułem „Ambasadora Edukacji”. Nagroda Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego przyznawana jest przedsiębiorstwom realizującym edukacyjne zajęcia praktyczne dla studentów i uczniów techników oraz szkół zawodowych. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się we wtorek, 19 października, przy okazji trwających „Przemysłowa Jesień”.
19 października 2021
Połączone: Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od pierwszych minut gromadzą tłumy branżowych zwiedzających.
07 października 2021
Jesteś zwiedzającym – przeczytaj i dowiedz się, co czeka na Ciebie podczas „Przemysłowej Jesieni”. Jeszcze nie zdecydowałeś czy przyjechać do Targów Kielce – przeczytaj i dowiedz się, dlaczego nie może Cię tu zabraknąć.
20 września 2021
Podczas październikowych Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi swoje nowości zaprezentuje firma ASSECURO.