DSC00387.JPG

Hodowcy gołębi pocztowych znów okazali wielkie serca

04 grudnia 2022
Tradycyjnie już, podczas Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych odbywającej się w grudniu w Targach Kielce przeprowadzana jest charytatywna licytacja przekazanych przez hodowców ptaków. W tym roku do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trafiło 33 500 zł!!

Jak mówi Sławomir Pająk prezes Okręgu Kielce Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych,  akcja pomocy podopiecznym Oddziału Onkologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala cieszy się ogromnym zainteresowaniem hodowców gołębi pocztowych. Najlepsze gołębie przekazują członkowie związku z całej Polski. Równie chętnie inni hodowcy licytują przekazane okazy. Dziś najdroższy egzemplarz został wylicytowany za 6000 zł, o jego wysokiej cenie zadecydowało pochodzenie.

Kilka tysięcy z dzisiejszej licytacji trafiło także do placówek edukacyjnych i wychowawczych. Wszystkim, którzy wzięli udział w charytatywnej licytacji podczas  Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych Targi Kielce bardzo serdecznie dziękują.

(UK)

Polecane aktualności
02 grudnia 2022
Ponad 1100 okazów królików rasowych, charytatywna aukcja gołębi pocztowych oraz najciekawsze odmiany gołębi rasowych i drobiu ozdobnego – to już w ten weekend zaoferuje gościom kielecki ośrodek.