7S5A0042.JPG

Setki gołębi i królików w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Zobacz najpiękniejsze okazy!

09 grudnia 2023
760 gołębi pocztowych, 356 gołębi rasowych i 1138 królików można zobaczyć w Targach Kielce. W sobotę, 9 grudnia, wystartowała Regionalna Wystawa Gołębi i Królików, która - tradycyjnie już - jest okazją nie tylko do prezentacji najpiękniejszych okazów, ale także niesienia pomocy – w drugim dniu wystawy odbywa się aukcja charytatywna.

W pierwszym dniu Regionalnej Wystawy Gołębi i Królików wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za współzawodnictwo lotowe w 2023 roku. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Honorowe odznaki przyznano natomiast hodowcom z Okręgu Kielce. Medale otrzymali zwycięzcy w poszczególnych klasach wystawowych.

Hodowcy każdego roku tłumnie przybywają do kieleckiego ośrodka, by pochwalić się swoimi podopiecznymi. Korzystają również z okazji do rozmów i wymiany doświadczeń – wystawa jest doskonałą szansą, by spotkać się z przedstawicielami środowiska. Wydarzenie chętnie odwiedzają również ci, którzy dopiero planują dołączyć hodowlę do palety swoich hobby – doświadczeni hodowcy są przecież najlepszym źródłem wiedzy.

Drugi dzień wystawy – zgodnie z 11-letnią tradycją – stoi pod znakiem aukcji charytatywnej. Hodowcy z całej Polski wspierają Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej, który działa w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii im. Władysława Buszkowskiego. W tym roku będą mieli szansę pomóc także trzem chłopcom wymagającym codziennej rehabilitacji oraz leczenia - Frankowi, Tymkowi i Wojtkowi.

Wystawę można zobaczyć w sobotę, 9 grudnia, do godziny 16 oraz w niedzielę, 10 grudnia, między 8 a 14. Ceny biletów wstępu: normalny: 20 zł, ulgowy jednorazowy dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia oraz grup szkolnych powyżej 15 osób: 10 zł, dzieci do 5 roku życia - wstęp bezpłatny.

Polecane aktualności
04 grudnia 2022
Tradycyjnie już, podczas Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych odbywającej się w grudniu w Targach Kielce przeprowadzana jest charytatywna licytacja przekazanych przez hodowców ptaków. W tym roku do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trafiło 33 500 zł!!
02 grudnia 2022
Ponad 1100 okazów królików rasowych, charytatywna aukcja gołębi pocztowych oraz najciekawsze odmiany gołębi rasowych i drobiu ozdobnego – to już w ten weekend zaoferuje gościom kielecki ośrodek.