frigiel-set.jpg

Frigiel i Fluffy, czyli fantastyka i minecraft dla najmłodszych.

20 listopada 2020
Książki, którymi tytułowymi bohaterami są Frigiel i Fluffy to fascynujące opowieści o przyjaźni oraz ciekawości świata, których akcja toczy się w uniwersum Miecrafta. Premierowy pokaz trzeciej i czartej cześci przygód odbędzie się podczas targów KIDS’ Time.

Pierwsze dwa tomy: Powrót Smoka Kresu oraz Więźniowie Netheru ukazały się w 2019 roku i szybko zyskały popularność wśród fanów komputerowej gry survivalowej. We wrześniu 2020 roku pojawił się trzeci tom: Las Varogg, a w paździenriku prequel serii Frigiel I Fluffy. Poczatek. Na tropie skarbu.

Seria od Wydawnictwa RM została doceniona przez recnezentów, którzy zgodnie przyznają, że czytając poszczególne tomy można odnieść wrażenie, że prowadzi się wyjątkowo barwną i ciekawą sesję gry w Minecrafta.  Jak przynaje autorka bloga Juniorowo.pl w recenzji I tomu serii - Dodatkowym atutem książki są jej autorzy. Frigiel to francuski youtuber publikujący minecraftowe filmy od 2011 roku. Fakt, że jest jednocześnie autorem opowieści oraz jej głównym bohaterem oddaje charakter gry – w świecie Minecrafta postać w grze stanowi alter ego gracza.

Natomiast autorka bloga Naszekluski.pl porównuję serię do Władcy Pierścienia w wydaniu dla młodszych czytelników - Ze wszystkich książek o Minecrafcie jakie do tej pory przeczytałam, ta podobała mi się najbardziej. Czemu? Pewnie dlatego, że wychowana na Tolkienie przywykłam do historii w których niczego nieświadomy bohater raptem zostaje wyrwany ze swojego spokojnego życia i musi wyruszać na niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu prawdy i sposobu na ocalenie świata. Dość ciekawa historia, humor, umiejętnie zbudowane napięcie i prosty, a jednak prawdziwy przekaz, że nie zawsze trzeba ufać autorytetom, że historia tworzona przez zwycięzców nie zawsze jest prawdziwą historią i że trzeba iść własną drogą, a nie kierować się opiniami innych.

IV tom serii Frigiel i Fluffy ukaże się w marcu 2021 r. Bestsellerową serię będziemy prezentować podczas Kids'Time 2021.

(MBr)

Polecane aktualności
29 września 2021
Nagrody KIDS’ TIME STAR to już tradycja. Co roku najlepsi producenci artykułów dla niemowląt, wózków, fotelików, a także produktów dla rodziców walczą o nagrodę przyznawaną przez komisję konkursową złożoną z ekspertów. Kto tym razem powalczył o statuetkę Tragów Kielce?
28 września 2021
Kolejna, 12. już edycja Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME potrwa do 30 września
17 września 2021
Jakość, ekologia i innowacyjność – to główne cechy produktów tworzonych przez czeską markę KIKKO – jednego z Wystawców tegorocznych targów branży dziecięcej.
06 września 2021
Firma zaprezentuje najnowszą ofertę klocków, samochodów i nie tylko
25 sierpnia 2021
Firma oferuje szeroką gamę wyjątkowych produktów dla niemowląt, dzieci i dorosłych
21 lipca 2021
Komitet Ochrony Praw Dziecka już po raz 2️0 wyróżni produkty i miejsca mające pozytywny wpływ na bezpieczny rozwój dzieci i chroniące przed uzależnieniem internetowym
13 kwietnia 2021
W Konkursie nagrodzono i wyróżniono blisko 130 wyjątkowych gier, zabawek, książek, miejsc i inicjatyw najlepiej wpływających na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.