FoundryEco-flussi.jpg
Z ofertą firmy będzie można zapoznać się już od 19 do 21 października, podczas XIII targów METAL

Foundry Ecocer na targach METAL

16 czerwca 2021
Włoska firma zajmuje się produkcją i sprzedażą produktów i środków pomocniczych dla odlewni stopów metali nieżelaznych.

Dla Foundry Ecocer, wieloletnich wystawców i partnerów Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, słowa jakość, finanse i rozwój są teraz mantrą, w którą należy nieustannie inwestować.

Główne obszary działania firmy to: 

  1. Badania i rozwój: laboratoria wyposażone w wysokiej klasy oprzyrządowanie, w tym spektrometr ICP-OES, niezbędne narzędzie do określania dawki stopów metali z wyjątkową precyzją
  2. Nowe technologie: zakład produkcyjny jest zautomatyzowany i zasilany głównie energią fotowoltaiczną. Niedawno ukończono i wdrożono do produkcji granulator, który przekształca mieszanki chemiczne w granulat, co jest znacznie lepszym rozwiązaniem dla użytkowników końcowych.
  3. Ekonomia i finanse: aby ułatwić zarządzanie ekonomiczno-finansowe pod kontrolą w czasie rzeczywistym, Foundry Ecocer korzysta z nowoczesnego oprogramowania do zarządzania, które będzie w stanie przewidywać sytuację ekonomiczno-finansową firmy.
  4. Ekologia: w duchu European Green Deal, Foundry Ecocer realizuje prawdziwą rewolucję ekologiczną, eliminując z rynku około 800 000 plastikowych torebek skażonych chemikaliami
  5. Szkolenie kadr: Foundry Ecocer to firma, która wiele wysiłku skupia na szkoleniu młodych ludzi, zainteresowanych zaangażowaniem się w bardzo silnie rozwijający się sektor, jakim jest metalurgia.

Aluminium, jeden z najpopularniejszych materiałów na skorupie ziemskiej, stosowany głównie w postaci stopów, ma niezwykłe właściwości, takie jak lekkość, przewodność cieplna, odkształcalność, trwałość, odporność na korozję i ciągliwość. Oprócz tych właściwości aluminium może być odzyskiwane i poddawane recyklingowi w nieskończoność, bez wpływu na wydajność! Inwestowanie w aluminium dzisiaj jest równoznaczne z inwestowaniem w gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz w sprawiedliwą i kompatybilną przyszłość. I tak właśnie działa Foundry Ecocer.

Z ofertą firmy będzie można zapoznać się już od 19 do 21 października, podczas XIII targów METAL.

(MB)

 

Polecane aktualności
23 listopada 2021
Tegoroczne święto odlewników połączone będzie z jubileuszem 85-lecia Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali uhonorowano firmy obchodzące jubileusze obecności na rynku
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali m.in. wyróżniono najlepsze produkty prezentowane podczas targów oraz najlepszy sposób wystąpienia targowego.
19 października 2021
Komisja Odlewnictwa PAN rozstrzygnęła kolejną edycję konkursu im. prof. Wacława Sakwy na najlepszą magisterską i inżynierską pracę dyplomową z zakresu odlewnictwa. Nagrody za rok 2019/2020 oraz 2020/2021 przyznano podczas targów Metal.
19 października 2021
Połączone: Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od pierwszych minut gromadzą tłumy branżowych zwiedzających.
07 października 2021
Jesteś zwiedzającym – przeczytaj i dowiedz się, co czeka na Ciebie podczas „Przemysłowej Jesieni”. Jeszcze nie zdecydowałeś czy przyjechać do Targów Kielce – przeczytaj i dowiedz się, dlaczego nie może Cię tu zabraknąć.
01 października 2021
W tym roku Amafond świętuje 75 rocznicę swojego powstania i czyni to z wieloma nowymi funkcjami. W sieci pojawiła się nowa strona internetowa, całkowicie odnowiona pod względem graficznym i merytorycznym, dostępna w kilku językach, a także w wersji niemieckiej i hiszpańskiej, aby dotrzeć do coraz większej liczby klientów i potencjalnych klientów naszych współpracowników.
16 września 2021
Abas Business Solutions Poland - jeden z  czołowych światowych dostawców oprogramowania pozwalającego zarządzać i usprawniać wszystkie procesy produkcji w odlewniach - to jeden z tegorocznych wystawców targów METAL.