PEV12-a.jpg

EV Motors z ofertą King Long na TRANSEXPO 2024

27 maja 2024
Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego już w październiku. W kieleckim ośrodku ofertę chińskiego producenta zaprezentuje podczas wydarzenia firma EV Motors.

King Long jest jednym z największych światowych producentów autobusów i należy do chińskiej grupy Golden Dragon, skupiającej wiele rozpoznawalnych marek.

Siedziba King Long znajduje się w Xiamen w Chinach, a dystrybutorem marki w Polsce i w krajach bałtyckich jest EV Motors Sp. z o.o z Lublina.

Marka posiada ogromne doświadczenie w produkcji pojazdów elektrycznych, a w ofercie oprócz autobusów miejskich i międzymiastowych, posiada samochody dostawcze i ciężarowe oraz elektryczne autobusy autonomiczne. Roczna produkcja autobusów marki King Long sięga 30 000 sztuk, które w większości są eksportowane niemal na każdy kontynent. W Europie już od wielu lat miejskie autobusy elektryczne King Long są wykorzystywane przez operatorów przede wszystkim w Grecji, Hiszpanii, na Malcie i Cyprze. A w nieco mniejszych ilościach między innymi w Austrii, Szwecji, Islandii, we Włoszech oraz na Litwie. Oferta marki King Long skierowana na polski rynek obejmuje wyłącznie autobusy zeroemisyjne w klasach Mini, Midi i Maxi oraz elektryczne autobusy międzymiastowe (coach).

Polecane aktualności
15 kwietnia 2024
Do Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO pozostało nieco ponad 6 miesięcy. Swój udział w wystawie potwierdziło już ponad 80 firm. Producenci i dystrybutorzy przygotowują premiery, nie zabraknie także innych atrakcji dla zwiedzających. Wydarzenie współorganizowane jest przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej.