photo-1593941707874-ef25b8b4a92b.jpg
Dotacje do zakupu samochodów elektrycznych i wodorowych z programu "Mój Elektryk" możliwe.

Elektromobilna rewolucja z programem „Mój elektryk”

17 stycznia 2022
Od 22 listopada 2021 roku, oprócz osób fizycznych, o dofinansowanie zakupu „elektryków” mogą ubiegać się także m.in.: firmy, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze oraz stowarzyszenia i fundacje. Zagadnienia dot. elektromobilności i ochrony środowiska poruszane są również podczas targów ENEX.

Program „Mój elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wsparciem obejmuje zakup zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych o zeroemisyjnym napędzie (elektrycznych lub wodorowych). Program wsparcia ma szanse istotnie przyczynić się do rozwoju zeroemisyjnego transportu w Polsce. O bezzwrotne dotacje do zakupu samochodów elektrycznych i napędzanych wodorem można ubiegać się do 30 września 2025 r. o ile wcześniej nie wyczerpie się budżet programu „Mój Elektryk”.

Więcej o programie na rządowej stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zagadnienia elektromobilności, kwestia pojazdów zeroemisyjnym oraz ochrony środowiska to tematy często poruszane również podczas targów ENEX oraz ENEX NOWA ENERGIA.

Program tegorocznych targów odnawialnych źródeł energii zaplanowano wartościowe spotkania branżowe: konferencję Energia PL, stanowiącą odpowiedź na zmiany prawne, jakie w ostatnim czasie zostały wprowadzone w Polsce oraz konferencję HEAT not LOST. Tradycją stało się już Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła – wydarzenia współorganizowane przez Redakcję GlobEnergia dot. nowości na rynku, problemów instalacyjnych czy nowatorskich sposobów wykorzystania fotowoltaiki i pomp ciepła.

Zapraszamy już od 23 do 24 lutego 2022 roku do Targów Kielce!

(MCh)

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.