DSC00040.JPG
Sacroexpo z różnorodną ofertą.

Drugi dzień Sacroexpo przed nami! Będą spotkania autorskie, seminarium i aukcja sztuki

11 czerwca 2024
Wyjątkowe spotkanie branży sakralnej jest okazją do poznania najnowszych trendów, technologii oraz twórczości związanej z kościołem i szeroko pojętą kulturą religijną. Drugi dzień targów obfituje w interesujące wydarzenia i spotkania, które z pewnością przyciągną uwagę zarówno osób konsekrowanych, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką sakralną. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.

Spotkanie na targach branży sakralnej jest okazją do poznania najnowszych trendów, technologii oraz twórczości związanej z kościołem i szeroko pojętą kulturą religijną. Drugi dzień targów obfituje w interesujące wydarzenia i spotkania, które z pewnością przyciągną uwagę zarówno osób konsekrowanych, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką sakralną.

Sprawdźcie program drugiego dnia targów Sacroexpo:

10:00 - 12:00
Sesja dla administratorów obiektów sakralnych: "Najnowsze metody oszustów, jak być bezpiecznym i jak najlepiej się ustrzec" 
W trakcie tej sesji, specjaliści z Komendy Wojewódzkiej Policji przedstawią najnowsze techniki stosowane przez oszustów oraz skuteczne metody ochrony przed nimi. To niepowtarzalna okazja do zdobycia wiedzy niezbędnej do zapewnienia bezpieczeństwa obiektom sakralnym.

11:00 - 11:45
Spotkanie autorskie z ks. prof. Witoldem Kaweckim
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Witoldem Kaweckim, który opowie o swojej twórczości i badaniach. To doskonała okazja do poznania bliżej autora i jego inspiracji.

11:00 - 11:45 
Prezentacja nowej destynacji pielgrzymkowej od Biura Turystyczno - Pielgrzymkowego FRATER

Irak – Ziemia Proroków i kolebka ludzkości

13:00 - 13:45
Seminarium: "Kiedy taca już nie wystarcza… jak w nowy sposób zbierać pieniądze na potrzeby Kościoła"
Organizator: Fundacja Vide et Crede
Podczas seminarium zostaną omówione nowoczesne metody zbierania funduszy na potrzeby Kościoła, które mogą zastąpić tradycyjną tacę. To ważne spotkanie dla wszystkich, którzy szukają innowacyjnych rozwiązań finansowych.

14:00 - 15:00
Ogłoszenie zwycięzców w konkursie dla zwiedzających (osób konsekrowanych)
Firma Patron Travel ogłosi wyniki konkursu, w którym brali udział wszyscy zwiedzający. To emocjonujący moment dla uczestników konkursu.

14:30 - 15:00
Spotkanie autorskie z Aleksandrem Grzybkiem
Zapraszamy na inspirujące spotkanie z Aleksandrem Grzybkiem, który opowie o swoim warsztacie artystycznym i źródłach inspiracji do tworzenia współczesnej sztuki sakralnej.

17:00 - 19:00
AUKCJA współczesnej sztuki religijnej
Aukcja współczesnej sztuki religijnej, gdzie będzie można nabyć wyjątkowe dzieła artystów związanych z tematyką sakralną.

17:00 - 19:00
Seminarium pt. "Katolicyzm jutra. Dyskusja świeckich o polskim Kościele"
Organizator: Centrum Duszpasterskie WESOŁA54
Seminarium będzie platformą do dyskusji o przyszłości katolicyzmu w Polsce. To ważne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych przyszłością Kościoła.

Drugi dzień Sacroexpo to nie tylko okazja do zdobycia cennych informacji i inspiracji, ale także możliwość nawiązania nowych kontaktów i uczestniczenia w unikalnych wydarzeniach. Do zobaczenia w Targach Kielce!

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Trzeciego dnia targów Sacroexpo odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono prestiżowe nagrody targowe, medale honorowe oraz nagrody Top Design. Spotkanie było pełne emocji, radości i uznania dla tych, którzy wnoszą wyjątkowy wkład w rozwój branży sakralnej.
12 czerwca 2024
Siostry Zofia Sadło i Iwona Paluch oraz księża Michał Paśnik i Bartosz Prusiewicz zostali laureatami w konkursie wiedzy, przygotowanym przez franciszkanskie biuro Patron Travel. Zwycięzcy pojadą na pięciodniową wycieczkę do Rzymu, Neapolu i Pompejów.
12 czerwca 2024
Pełne emocjonalnych i duchowych wyznań było spotkanie z Krzysztofem Sokołowskim, uznanym artystą zajmującym się współczesną sztuką sakralną. Podczas wystawy SacroExpo w Targach Kielce rozmowę prowadziła Julia Maciejewska z ART In House.
12 czerwca 2024
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo, odbyła się sesja skierowana do administratorów i zarządców obiektów sakralnych „Jak ustrzec się pożarów i innych zdarzeń – bezpieczeństwo przeciwpożarowe i nie tylko”. Celem spotkania była edukacja i wymianę doświadczeń w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych i innych aspektów bezpieczeństwa w miejscach sakralnych.
11 czerwca 2024
Podczas 25. Międzynarodowej Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, artysta i plastyk, urodzony w Białymstoku, podzielił się z gośćmi wydarzenia historią o początkach swojej twórczości. Podczas autorskiego opowiedział także o swoich dokonaniach artystycznych oraz o tym, jak wygląda jego warsztat, oraz skąd czerpie inspiracje.
11 czerwca 2024
Tegoroczna edycja targów Sacroexpo owocuje w wiele spotkań z autorami książek i publikacji. Jednym z nich było wyjątkowa rozmowa z księdzem Witoldem Kaweckim, autorem książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi". Książka ta jest nie tylko przewodnikiem po malowniczych zakątkach Włoch, ale również opowieścią o życiu i twórczości jednej z najbardziej znaczących, ale nieznanych artystek baroku.
10 czerwca 2024
O procesie tworzenia obrazów, czerpaniu inspiracji z Biblii, planach i marzeniach podczas spotkania autorskiego mówiła Sylwia Perczak, artystka specjalizująca się w współczesnej sztuce sakralnej. Rozmowę w Targach Kielce prowadziła Julia Maciejewska z ART In HOUSE.
10 czerwca 2024
Podczas pierwszego dnia Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów nie zabrakło wielu zajmujących prelekcji, jedna z nich dotyczyła filmu "Matka Angelica: Życie i dziedzictwo" oraz działalności Fundacji Vide Et Crede im. Św. Jana Pawła II.