123.jpg
Jacek Szymański z Działu Szkoleń Funeralnych Pathomed mówił o makijażu zmarłych podczas targów NECROEXPO w Kielcach

Czyste piękno w pamięci rodziny zmarłego. Wiele osób na szkoleniu o makijażu podczas NECROEXPO

04 czerwca 2022
Bardzo duże zainteresowanie zgromadziło szkolenie „Zimne zwłoki przemienione w czyste piękno na wieki”, które prowadził Jacek Szymański z Działu Szkoleń Funeralnych Pathomed podczas targów NECROEXPO w Kielcach. Celem działań takich  jak wykonywanie makijażu jest pozytywy widok zmarłej osoby w czasie ostatniego pożegnania.

Jacek Szymański, który zajmuje się tanatokosmetyką i balsamacją zawodowo, zaczął od rad na temat postępowania z ciałem.

– Spróbujcie tak pracować, by ukryć to, co niepotrzebne, jak zasinienia, czy urazy. Co do makijażu, porozmawiajcie z rodziną, bliskimi, jak oni widzą twarz zmarłego. Nie bójcie się pytać, prosić o zdjęcia wykonane za życia i na nich się wzorować – mówił. – Pamiętam panią, która dla mamy poprosiła o bardzo mocny makijaż, pełna paleta barw, gdyż takiego używała na co dzień. I była zachwycona efektem.

 

Liczni  przedsiębiorcy z branży pogrzebowej słuchali wszelkich zaleceń. Wniosek płynie jeden: tak działać, by zebrani podczas pogrzebu zapamiętali pozytywną twarz zmarłej osoby.

- Czasem zdarza nam się działać na granicy zbezczeszczenia zwłok, wszak zaszycie, czy usunięcie czegoś, to już naruszenie ciała, a więc uważajmy, i pamiętajmy, jaki przyświeca nam cel, a jest nim stworzenie dobrego wizerunku – wyjaśniał.

 

Podobnie jest w przypadku balsamacji. Rosnące zainteresowanie takim działaniem jest też spowodowane napływem ludności z Ukrainy, gdzie o wiele częściej niż w Polsce  zabiegi są wykonywane.

    

Polecane aktualności
21 listopada 2022
220 uczestników i obecność Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Pana Wojciecha Labudy. Sobotnia konferencja o ustawie pogrzebowej 2023 przykuła uwagę branży pogrzebowej. Patronem medialnym tego wydarzenia były Targi Kielce, organizujące targi funeralne NECROEXPO.
18 listopada 2022
Ustawa pogrzebowa 2023 będzie tematem konferencji branży pogrzebowej, która odbędzie się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Targi Kielce jako organizator targów pogrzebowych NECROEXPO są partnerem medialnym spotkania.
18 listopada 2022
27 i 28 maja 2023 roku w Targach Kielce odbędzie się Pierwsze ogólnopolskie forum branży funeralnej.
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.
04 czerwca 2022
Wizję cmentarzy wpisanych w krajobraz i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju roztoczyła doktor inżynier Anna Długozima z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas prelekcji na targach NECROEXPO w Kielcach.
04 czerwca 2022
Wszyscy jesteśmy młodzi, zdrowi i nie musimy myśleć o śmierci, a zwłaszcza o własnym pogrzebie. A może jednak powinniśmy? Odpowiedź na to pytanie gwarantowało spotkanie z Małgorzatą Węglarz, autorką książki "Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej".
04 czerwca 2022
Agnieszka Beczek, na co dzień pracuje w warszawskim zakładzie pogrzebowym, na Instagramie znana jest jednak jako Pani z domu pogrzebowego. Jej konto każdego dnia odwiedzają dziesiątki tysięcy osób, szukając dobrej rady i wsparcia, ale przede wszystkim dawki informacji z branży pogrzebowej.