Projekt-bez-nazwy-12.png

CONTRO-STOM 2024: Poznaj ofertę ITA

23 lutego 2024
Firma ITA jest polskim przedsiębiorstwem, które od 24 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania z dziedziny metrologii przemysłowej oraz systemów narzędziowych. Podczas tegorocznych Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej firma zaprezentuje szereg nowości.

Nowa linia ręcznych laserowych skanerów HandySCAN serii MAX została zaprojektowana do pomiaru obiektów o gabarytach do 15 m długości w krótkim czasie, jednocześnie pozwalając na uchwycenie istotnych szczegółów. Specjalna budowa skanerów HandySCAN MAX umożliwia skanowanie z odległości nawet 2,5 m od obiektu. Właściwości:

 • dedykowany do pomiaru obiektów wielkogabarytowych o długości nawet 15 m
 • możliwość skanowania z odległości aż 2,5 m od obiektu.
 • maksymalny błąd pomiarowy na poziomie 0,1 mm + 0,015 mm/m
 • pole robocze nawet 4m2
 • prędkość skanowania 2 250 000 pkt/sekundę
 • kalibracja urządzenia w czasie rzeczywistym

HandySCAN-MAX-Elite-Angle-Front-Right.png

FocusX - Optyczne urządzenie pomiarowe 3D do pomiaru wymiarów, położenia, kształtu i chropowatości. FocusX, zaprojektowany do rozwiązywania kluczowych problemów pomiarowych klientów w różnych branżach, sprawdza się idealnie w mierzeniu skomplikowanych i trudno dostępnych powierzchni. Urządzenie jest niezastąpione w precyzyjnym wytwarzaniu mikro, gdzie małe promienie, ostre kąty, czy wąskie tolerancje to codzienność. Dzięki technologii Real3D, FocusX mierzy komponenty z różnych kątów, łącząc wizualizacje w jednolity obraz 3D, co jest przełomem w pomiarach bezstykowych.

 • najbardziej uniwersalny system pomiarowy w swojej klasie
 • pomiar chropowatości zgodnie z ISO jednym kliknięciem 
 • najszybszy system pomiarowy dostępny na rynku w tej klasie dokładności
 • wysoka jakoś pomiarów niezależnie od wielkości próbki
 • kompaktowe wymiary urządzenia

BrukerAlicona-FocusX-cdieSonne6-1.jpg [6.43 MB]

Mikroskop stereoskopowy Mantis. Mantis to wielokrotnie nagradzany ergonomiczny mikroskop stereoskopowy, który zapewnia wyjątkowy komfort pracy operatora i doskonałe obrazowanie 3D. Jego unikalna konstrukcja eliminuje potrzebę używania niewygodnych okularów, co przekłada się na komfortową obserwację i większą wygodę pracy.

 • znakomity, wysoko kontrastowy, duży obraz – bez okularów jak w tradycyjnych mikroskopach
 • doskonała ergonomia zapewniająca oglądanie bez zmęczenia wzroku i kręgosłupa
 • zintegrowana kamera do archiwizacji
 • łatwa manipulacja obiektem dzięki dużej odległości roboczej, dokładnemu widokowi 3D i szybkiej zmianie powiększenia
 • duży wybór soczewek

Mantis-PIXO-Needle-Sample-Woman-White-coat-LAB-scaled.jpg [318.17 KB]

Ustawiacz narzędziowy KENOVA set line V244. Kenova set line V244 to ekonomiczny i kompaktowy ustawiacz narzędziowy, pozwalający na szybki i dokładny pomiar narzędzi w oprawkach z wykorzystaniem kamery. Nowe oprogramowania Smart Pro IV oraz kOne zapewniają prostą i intuicyjną obsługę urządzenia. Brak konieczności podłączenia sprężonego powietrza dodatkowo zwiększa uniwersalność ustawiacza, a jego kompaktowa budowa pozwala na postawienie go w dogodnym dla użytkownika miejscu.

Cechy:

 • stabilny korpus żeliwny
 • wskaźnik laserowy usprawniający pomiar
 • dwa nowe warianty oprogramowania
 • tryby pomiaru narzędzia w świetle przechodzącym oraz inspekcji stanu ostrza skrawającego w trybie światła odbitego
 • szklane liniały Heidenhain
 • adaptery umożliwiające pracę z oprawkami SK, HSK, PSK/Capto®, VDI i innymi, na specjalne zamówienie

KELCH-KENOVA-set-line-V244-BasicPro-2023-09-14-CMYK.jpg [4.32 MB]

 

Polecane aktualności
21 marca 2024
Popołudnie drugiego dnia Przemysłowej Wiosny, upłynęło pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych.
20 marca 2024
Przemysłowa Wiosna to okazja do wzięcia udziału w konferencji poświęconej najnowszym rozwiązaniom technologicznym w obróbce stali, które mają zasadniczy wpływ na poprawę jakości oraz efektywności pracy w polskich zakładach produkcyjnych. Targi potrwają do piątku, 22 marca.
20 marca 2024
Profesor Politechniki Świętokrzyskiej, rektor kierujący uczelnią przez dwie kadencje w latach 2008-2016, podczas Przemysłowej Wiosny zaprezentował swoją nową publikację. To kompendium poświęcone tematyce metrologii i analizie powierzchni, które powstało dzięki kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w przemyśle oraz dokonaniom badawczym i naukowym autora.
19 marca 2024
W trakcie seminarium poruszane są tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji. Inauguracyjne wystąpienie poświęcone było natomiast działaniom dotyczącym ESG.
19 marca 2024
- Nowym podejściem w wytwarzaniu produktów jest zastosowanie druku 3D. Może on być wykonywany przy użyciu urządzeń dedykowanych, które są prezentowane na targach STOM, jak również przy pomocy urządzeń stosowanych w procesach spawalniczych – wyjaśniał Marek  Węglowski rozpoczynając seminarium. Wydarzenie zorganizował Górnośląski Instytut Technologiczny, który jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.
19 marca 2024
Niemal 600 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych z 21 krajów, dodatkowa hala tymczasowa, powierzchnia wystawiennicza większa o 10% od poprzedniej edycji – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2024 roku zapowiada się rekordowo.
18 marca 2024
Ciekawa ekspozycja, bogaty program "speech areny" - tymczasowa hal I to miejsce, które trzeba odwiedzić podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2024
Od środy 13 marca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich, Wystawowej i Malików w Kielcach. Drogowcy rozpoczęli kompleksową przebudowę tego miejsca, dotychczasowe skrzyżowanie zastąpi rondo turbinowe.