20230119-092544.jpg

Blask maszyn, moc wiedzy, promocje… Ruszył drugi dzień Targów Sadownictwa i Warzywnictwa

19 stycznia 2023
Pierwszy dzień Targów Sadownictwa i Ogrodnictwa w Targach Kielce okazał się rekordowy. Aż 7215 osób, ponad tysiąc więcej niż w ubiegłym roku, przebierało w ofercie 311 wystawców w środę, 18 stycznia w Targach Kielce. Drugiego dnia na zwiedzających czeka potężny wybór produktów, trzy branżowe konferencje oraz ekipa programu „Rolnik szuka żony” z uczestnikiem Tomkiem Klimkowskim.

Organizowane przez Oficynę Wydawniczą Oikos z Warszawy wydarzenie, doczekało się 13. edycji, w której udział bierze 311 wystawców ciągników, maszyn i urządzeń do uprawy, zbioru i przechowywania warzy i owoców, a także nawozów i środków ochrony. Do Targów Kielce przyjechali przedstawiciele branży z Polski i 15 krajów z całego świata, m.in.  z Holandii, Niemiec, Włoch, Belgii, Francji, Ukrainy, Danii, Kazachstanu, Szwajcarii, Meksyku, Austrii i Luksemburga.

Przeniesienie wydarzenia z Nadarzyna do Kielc okazało się już pierwszego dnia bardzo dobrą decyzją. Wystawę zwiedziło 7215 osób, ponad tysiąc więcej niż pierwszego dnia targów w ubiegłym roku.

A co w czwartek? Na zwiedzających czeka pełna oferta ciągników, maszyn, nawozów i środków ochrony – absolutnie wszystko, czego producent warzyw i owoców potrzebuje i oczywiście solidny zastrzyk wiedzy. Będą konferencje Truskawkowa, Warzywnicza i Ogrodnictwo Ekologiczne i Zrównoważone.

Przypominamy, że specjalną ofertę przygotowało około 40 przedsiębiorstw, ale negocjacje idą na niemal każdym stoisku. Zwiedzający negocjują i dobijają targu.

Cały czas między stoiskami porusza się ekipa programu „Rolnik szuka żony”, która udziela informacji o telewizyjnym show. Chętni mogą się też wypełnić ankietę zgłoszeniową. Dziś będzie im towarzyszył uczestnik 9. edycji, popularny młody rolnik Tomasz Klimkowski, który w programie związał się z Kasią. Tworzą szczęśliwą parę.

 

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa trwają w czwartek do godziny 16. Wstęp bezpłatny po rejestracji na: tsw.pl/   

 

 

/MŚ/

Polecane aktualności
18 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko niezwykle ciekawa ekspozycja. Odwiedzający mogą także wziąć udział w branżowych konferencjach.
17 stycznia 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbywające się w Targach Kielce przyciągają tłum zwiedzających z różnych stron Polski. W halach przyglądają się innowacyjnym maszynom i poznają ciekawostkami z dziedziny ogrodnictwa.
17 stycznia 2024
Nowością tegorocznej wystawy, której bacznie przyglądają się zwiedzający, są poletka pokazowe drzewne i owocowe. Na pierwszym z sadzonkami jabłoni, gruszek i czereśni zamontowano najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami oraz niesprzyjającą pogodą. Na drugim poletku goście TSW mogą zobaczyć w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy.
17 stycznia 2024
Eksperci przekazują mnóstwo potrzebnej wiedzy i wyjaśniają wiele kwestii ważnych dla branży ogrodniczej w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Targów Kielce trwają konferencje sadownicza i jagodowa, oraz trzy premierowe - maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem "Przyszłość polskiego ogrodnictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów".
17 stycznia 2024
– Mamy rekordową liczbę 424 wystawców, ponad 100 więcej niż przed rokiem, co pokazuje, że niełatwa decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Kielc, okazała się trafna. Kielce są w centrum produkcji owocowo-warzywniczej, a Targi Kielce są dla nas bardzo gościnne i czujemy się tu bardzo dobrze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW ich dyrektor Jacek Kłudka.
17 stycznia 2024
Małżeństwo znane z programu "Rolnik szuka żony" oraz popularnych w kraju sadowników można spotkać na stoisku Uni-Farmy podczas dwóch dni Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
16 stycznia 2024
Nowatorskie maszyny, takie jak ciągnik autonomiczny czy kompaktowe ciągniki o unikatowych kształtach kabin, już wjeżdżają do hal Targów Kielce. 424 firmy z 18 krajów zagospodarowuje przestrzeń. Trwa budowa pięciu scen, na których prowadzone będą konferencje w ramach Kongresu TSW. Praca wre, by już rankiem wystawa błyszczała. Targi trwają w środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Bilety na tsw.pl, tu także interaktywna mapa.
08 stycznia 2024
Firma PRO CNC podczas wydarzenia w Targach Kielce zaprezentuje kompleksowe maszyny, które dysponują nawet pięcioma rozwiązaniami. Targi TSW potrwają 17 i 18 stycznia.