dubit-fb-1200x1200-jastrzab.jpg

Autodrom Jastrząb partnerem targów Mubi Dub It Tuning Festival!

24 maja 2023
Położony między Skarżyskiem-Kamienna, a Radomiem tor jest jednym z najnowocześniejszych motoryzacyjnych obiektów szkoleniowo-treningowych w Polsce. Liczący 3,5 km tor wraz z budynkiem konferencyjno-hotelowym pozwala przeprowadzać szkolenia praktyczne i teoretyczne na najwyższym europejskim poziomie.

Jako pierwszy Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w kraju został zaprojektowany i zbudowany od podstaw, dzięki czemu oferuje możliwość korzystania z dedykowanej infrastruktury o najwyższym standardzie europejskim. Nasz tor spełnia wszystkie warunki wyznaczone przez Ministra Infrastruktury dla obiektów  ODTJ.

Koncepcja, która dała początek powstaniu obiektu zrodziła się nie tylko z chęci stworzenia miejsca o szkoleniowym charakterze. W planowaniu i realizacji tej inwestycji ogromną rolę odegrała motoryzacyjna pasja. Obiekt wyposażony jest w różnego rodzaju płyty poślizgowe, w tym:

  • Płyta poślizgowa najazdowa (100x20m) jest wyposażona w jedyny w Polsce szarpak, umożliwiający wprowadzanie w poślizg autobusów oraz ciężarówek z pełnym obciążeniem.
  • Płyta poślizgowa prostokątna (70x15m) do ćwiczeń przy większych prędkościach, jest dedykowana głównie samochodom osobowym.
  • Płyta poślizgowa na wzniesieniu wykorzystuje wzniesienie o 10% stopniu nachylenia i jest wyposażona w aktywne kurtyny wodne. Pozwala na symulację omijania przeszkody za wzniesieniem i hamowania w warunkach specjalnych podczas zjazdu.
  • Okrąg poślizgowy o średnicy 60 metrów i szerokości nitki wynoszącej 20 metrów pozwala na symulację jazdy w warunkach podsterowności i nadsterowności podczas pokonywania zakrętów.

Autodrom Jastrząb posiada asfaltowo-szutrowy tor szkoleniowy o łącznej długości 3500 metrów i łącznej powierzchni 21 hektarów. Szerokość nitki trasy w najwęższym miejscu wynosi 10 metrów. Układ toru umożliwia jazdę z wykorzystaniem licznych konfiguracji trasy, zależnie od stopnia zaawansowania i umiejętności kierowców. Na powierzchni toru szkoleniowego znajdują się także plac manewrowy dla motocykli oraz plac manewrowy dla samochodów.

Dzięki systemowi oświetlenia obiektu, możliwe jest odbywanie jazd także po zmroku. Z myślą o gościach i kibicach, w sąsiedztwie nitki toru zostały zamontowane trybuny, mogące pomieścić kilka tysięcy widzów.

289332003-2102051006622920-673856267057726592-n.jpg [480.83 KB]

(ŁK)

Polecane aktualności
23 maja 2023
Obok samochodów tuningowanych, supercarów, giełdy klasyków, pokazów driftu i strefy autodetailingu od 24 do 25 czerwca w Targach Kielce czekają Was spotkania z przedstawicielami świata motorsportu. Jednym z gości odwiedzających wydarzenie będzie znany motoryzacyjny influencer @JagodowyTV.
28 kwietnia 2023
Luksusowy salon pielęgnacji i personalizacji aut przygotowuje na tegoroczne spotkanie pasjonatów motoryzacji wiele atrakcji i niespodzianek. Odwiedzając 24 i 25 czerwca Targi Kielce i strefę autodetailingu czekać będą na Was m.in. szkolenia z zakresu detailingu, zmiany koloru, czy aplikacji folii ochronnej.
21 kwietnia 2023
MUBI DUB IT Tuning Festiwal to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich miłośników motoryzacji. W tym roku pasjonaci klasyków, samochodów modyfikowanych i driftu spotkają się 24-25 czerwca 2023 w Targach Kielce już po raz dziesiąty.
13 kwietnia 2023
Zgłoś się do rywalizacji w zawodach organizowanych przez Auto Pasja Kielce podczas najbliższej edycji MUBI Dub It Tuning Festival!
29 marca 2023
Czerwcowe wydarzenie to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich miłośników motoryzacji. Tym bardziej cieszy nas fakt, że ekipę pasjonatów i zapaleńców wesprze Mubi, które zostało Sponsorem Strategicznym.
05 lipca 2022
Drewniana podstawa wycięta z elementu tunelu technicznego starego warsztatu samochodowego, jako nóżka fragment kierownicy motocykla, uchwyt zrobiony z wygiętego klucza, a na szczycie działający klakson z Yamahy XV750. Z takich elementów składa się unikatowy „puchar” stworzony przez stowarzyszenie Kieleckie Klasyki jako podziękowanie za organizację wystawy samochodów klasycznych przy okazji Festiwalu Tuningu DUB IT! 2022.
26 czerwca 2022
Wiele osób przyszło na spotkanie z Patrykiem Mikiciukiem, popularnym dziennikarzem motoryzacyjnym związanym z TVN Turbo, podczas targów DUB IT! w Kielcach. Pasjonat, znany z programów, "Automaniak", „Polskie Porsche” czy "Klasyka Patryka Mikiciuka", dzielił się własnymi doświadczeniami z kupna aut, a także ogromną wiedzą o najnowszych trendach w produkcji samochodów.
26 czerwca 2022
Autorzy niezwykłych pomysłów na modyfikację auta zostali nagrodzeni drugiego dnia targów DUB IT! w Kielcach.  Stowarzyszenie VAG doceniło w modelach kunszt i klimatyczną koncepcję.