Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
DSC-7529.JPG

AEROPRAKT w Targach Kielce

19 sierpnia 2020
Kolejny raz w targach Aviation Expo udział weźmie producent ultralekkich samolotów sportowych AEROPRAKT. Miłośnicy lotnictwa będą mieli okazję oglądać model A-32, który w zeszłym roku otrzymał MEDAL Targów Kielce w kategorii konstrukcji lotniczych

Jak zaznacza firma Aeroprakt największy nacisk przy produkcji ultralekkich statków powietrznych kładzie na bezpieczeństwo. Najnowszy model samolotu z rodziny Aeroprakta - A32, przed premierą był projektowany i testowany przez ponad 3 lata. Duża część wysiłków projektowych skupiła się także na aerodynamice oraz komforcie załogi. Potwierdzając dbałość o bezpieczeństwo swojego produktu, samolot został poddany szerokiemu programowi lotów kontrolnych, by sprawdzić teoretyczne założenia.

Najnowszy model samolotu został następcą modelu A-22, zachowując wszystkie dobre cechy poprzednika. Dopracowany aerodynamicznie płatowiec składa się z trzech przenikających stożków i ma wszystkie linie przenikania zaokrąglone lub wyprofilowane owiewkami. Długość modelu A-32 osiąga 6,27m, a wysokość 2,22m. Natomiast rozpiętość skrzydeł wprowadzonego w 2014 roku modelu wynosi 9,45 m. Jednocześnie, dzięki niezmienionemu, grubemu profilowi skrzydła, własności lotne przy niskich prędkościach i prędkości przeciągnięcia pozostały na tym samym poziomie co w A-22, przy maksymalnej masie startowej 600 kg. Obniżenie oporów pozwoliło zwiększyć prędkość przelotową do ok. 180 km/h, a maksymalną do 225 km/h, wykorzystując ten sam silnik Rotax 912ULS o mocy 100 KM (75 kW) co model A-22. „Wyniki mówią same za siebie”.

Po więcej szczegółowych informacji dotyczących samolotu Aeroprakt  zachęcamy wszystkich miłośników lotnictwa do obrania kursu na Targi Kielce między 19 a 20 września.

(AO)

Polecane aktualności
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
20 września 2020
Od 19 do 20 września podczas Targów Lotniczych Aviation Expo nie zabrakło tematów związanych z dronami, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne
20 września 2020
Klub Modelarstwa Sportowego z Kielc podczas Targów Lotniczych prezentuje symulator MASIM. Chętnych do spróbowania swoich sił za sterami nie brakuje.
19 września 2020
W ramach Targów Lotniczych Aviation Expo odbyła się konferencja dedykowana branży lotniczej
19 września 2020
Targi Lotnicze AVIATION Expo to doskonała okazja nie tylko na obejrzenie najnowszych samolotów lekkich i ultralekkich, ale także możliwość rozmowy z pilotami statków powietrznych. A Ci przekonują: latać każdy może!
19 września 2020
Targi Lotnicze Aviation Expo rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. Wydarzenie dedykowane branży lotniczej to połączenie ciekawych ekspozycji, podniebnych debiutów, innowacyjnych technologii i branżowych konferencji. Targi potrwają do niedzieli, 20 września.
18 września 2020
Nie możesz uczestniczyć osobiście w targach Aviation Expo? Mamy dla Ciebie idealną propozycję
17 września 2020
Wszyscy, którzy marzą od zawsze o własnym samolocie powinni pojawić się od 19 do 20 września na targach Aviation Expo
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy