447748280-18031902812300744-1258138822985817291-n.jpg
Sacroexpo potrwa od 10 do 12 czerwca.

25. edycja Sacroexpo wystartowała! Swoją ofertę prezentuje niemal 200 Wystawców z 14 krajów

10 czerwca 2024
Jubileuszowa, 25. edycja Sacroexpo oferuje wyjątkowe atrakcje: aukcje sztuki, liczne wystawy, spotkania autorskie oraz quizy wiedzy religijnej. Odwiedzający mogą podziwiać bogatą ofertę dewocjonaliów, akcesoriów liturgicznych oraz wyposażenia kościołów, a także różnorodne formy prezentacji sztuki. Wstęp na targi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Nowoczesne technologie i tradycja

Na Sacroexpo można zobaczyć zarówno stałą ofertę, jak i najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak maszyny do drukowania obrazów na ścianie, konfesjonały z poduszkami powietrznymi, aplikacje do zamawiania mszy online, kwestomaty czy interaktywne tablice cmentarne.

Wystawy specjalne i strefa sztuki

W ramach ekspozycji "Światło wschodu w sercu chaosu" zaprezentowane zostaną oryginalne manuskrypty i faksymile Księgi Psalmów z XVII wieku, a także maronickie szaty liturgiczne autorstwa libańskiego projektanta Maged Bou Tannous. Dodatkowo, niemal 100 prac 21 słowackich artystów będzie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej we współpracy z galerią Artem. W Strefie Sztuki, zainicjowanej przez Dom Aukcyjny Art. In House, prezentowane będą nowoczesne i oryginalne prace o tematyce religijnej. Aukcja Sacrum, zaplanowana na 11 czerwca, pozwoli na licytację tych dzieł osobiście, telefonicznie oraz online.

Bogaty program towarzyszący

W programie towarzyszącym Sacroexpo znajdą się debaty, spotkania autorskie, wystawy fotograficzne oraz konkursy z nagrodami. Drugiego dnia targów, 11 czerwca, odbędzie się debata "Katolicyzm jutra. Dyskusja świeckich o polskim Kościele".

Konkursy z nagrodami

Podczas targów odbędzie się quiz wiedzy religijnej z atrakcyjnymi nagrodami, w tym pięciodniowymi pielgrzymkami do Rzymu, Neapolu i Pompejów. Konkursy zostaną przeprowadzone na stoisku Franciszkańskiego Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego Patron Travel (stoisko E1).

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Targów Kielce i udziału w wyjątkowej jubileuszowej edycji Sacroexpo!

Polecane aktualności
24 czerwca 2024
Podczas jubileuszowej edycji Wystawy Sacroexpo powstał jeden z odcinków programu "Sól Ziemi" Telewizji Trwam. Poświęcono go szeroko pojętej sztuce sakralnej, a także opowieści o wybranych wystawcach, którzy sztukę tę pielęgnują już od wielu lat. Zachęcamy do obejrzenia materiału.
12 czerwca 2024
Trzeciego dnia targów Sacroexpo odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono prestiżowe nagrody targowe, medale honorowe oraz nagrody Top Design. Spotkanie było pełne emocji, radości i uznania dla tych, którzy wnoszą wyjątkowy wkład w rozwój branży sakralnej.
12 czerwca 2024
Siostry Zofia Sadło i Iwona Paluch oraz księża Michał Paśnik i Bartosz Prusiewicz zostali laureatami w konkursie wiedzy, przygotowanym przez franciszkanskie biuro Patron Travel. Zwycięzcy pojadą na pięciodniową wycieczkę do Rzymu, Neapolu i Pompejów.
12 czerwca 2024
Pełne emocjonalnych i duchowych wyznań było spotkanie z Krzysztofem Sokołowskim, uznanym artystą zajmującym się współczesną sztuką sakralną. Podczas wystawy SacroExpo w Targach Kielce rozmowę prowadziła Julia Maciejewska z ART In House.
12 czerwca 2024
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo, odbyła się sesja skierowana do administratorów i zarządców obiektów sakralnych „Jak ustrzec się pożarów i innych zdarzeń – bezpieczeństwo przeciwpożarowe i nie tylko”. Celem spotkania była edukacja i wymianę doświadczeń w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych i innych aspektów bezpieczeństwa w miejscach sakralnych.
11 czerwca 2024
Podczas 25. Międzynarodowej Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, artysta i plastyk, urodzony w Białymstoku, podzielił się z gośćmi wydarzenia historią o początkach swojej twórczości. Podczas autorskiego opowiedział także o swoich dokonaniach artystycznych oraz o tym, jak wygląda jego warsztat, oraz skąd czerpie inspiracje.
11 czerwca 2024
Tegoroczna edycja targów Sacroexpo owocuje w wiele spotkań z autorami książek i publikacji. Jednym z nich było wyjątkowa rozmowa z księdzem Witoldem Kaweckim, autorem książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi". Książka ta jest nie tylko przewodnikiem po malowniczych zakątkach Włoch, ale również opowieścią o życiu i twórczości jednej z najbardziej znaczących, ale nieznanych artystek baroku.
11 czerwca 2024
Wyjątkowe spotkanie branży sakralnej jest okazją do poznania najnowszych trendów, technologii oraz twórczości związanej z kościołem i szeroko pojętą kulturą religijną. Drugi dzień targów obfituje w interesujące wydarzenia i spotkania, które z pewnością przyciągną uwagę zarówno osób konsekrowanych, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką sakralną. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.