Menu - nagłówek (dodatkowe)

Zaloguj się

PL
kness.png

Ukraiński potentat na targach Enex

08 listopada 2021
KNESS Group z główną siedzibą na Ukrainie posiada ponad 11 letnie doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku.

W jej skład wchodzą spółki KNESS Polska oraz KNESS Development Polska, które ściśle współpracują. Wsparcie firmy macierzystej w zakresie doświadczonego personelu budowlanego,  inżynieryjnego jak i nowoczesnego sprzętu specjalistycznego tworzy nieograniczone możliwości rozwoju.

Po ukończeniu budowy pierwszej elektrowni słonecznej w 2012 roku odnawialne źródła energii stały się dla Grupy KNESS głównym kierunkiem działalności. W samym roku 2021 tylko na Ukrainie zaprojektowano ponad 1.2 GW elektrowni słonecznych z czego największa z nich o mocy szczytowej 92MW.

Projekty realizowane między innymi dla kluczowych klientów takich jak Acciona Energy, Ferrexpo PLC, VR Capital Group Ltd itp. pozwoliły na ugruntowanie pozycji w branży. Wysoką jakość usług potwierdzają uzyskane certyfikaty systemów zarządzania ISO.

KNESS Polska oferuje kompleksową usługę prognozowania generacji – PV Forecast. Usługa ta obejmuje:

  • prognozowanie generowania SES z wyprzedzeniem od 2 do 48 godzin,
  • dostarczanie prognozowanych danych w dowolnym formacie na żądaną platformę,
  • zintegrowany system sztucznej inteligencji spersonalizowany dla każdej stacji,
  • uwzględnianie danych eksploatacyjnych usługi FES za pomocą własnego oprogramowania (PV.SCADA),
  • niezawodność przechowywania prognozowanych parametrów meteorologicznych i danych serwisowych w Cloud Storage z kopiami zapasowymi.

 Zastosowanie sztucznej inteligencji w PV Forecast zmniejsza błąd systemu prognozowania dla nowej stacji o ~16-20% a udoskonalenie harmonogramu prognozy zmniejsza błąd do 9-12%.

Wystawca targów Enex świadczy usługi z zakresu budownictwa elektrowni słonecznych od 1MW mocy zainstalowanej. Eksperci nadzorują realizację  projektów począwszy od planowania po montaż w terenie i uruchomienia instalacji. Dbałość o każdy etap inwestycji, indywidualne podejście do każdego klienta wyróżnia firmę KNESS na rynku. Pozwoliło to niejednokrotnie rozwiązać z sukcesem najbardziej nietypowe sytuacje a także zbudować zaufanie kontrahentów.

Po uruchomieniu elektrowni, zachęcamy klientów do skorzystania z usług konserwacji serwisowej, eksploatacyjno-technicznej. Natychmiastowa obsługa kompleksowa daje gwarancję efektywnej i nieprzerwanej pracy elektrowni słonecznej 24/7/365 oraz redukuje koszty eksploatacji.

Obsługa serwisowa zawiera:

  • Stały zdalny nadzór nad pracą elektrowni;
  • Utrzymanie wskaźników operacyjnych;
  • Konserwację obiektów i sprzętu;
  • Szybką reakcję na sytuacje niestandardowe mające wpływ na działanie stacji;
  • Szybką eliminację przeszkód w generacji; termowizyjna kontrola modułów słonecznych   i części przewodzących prąd; koszenie trawy , mycie paneli i odśnieżanie za pomocą specjalnego sprzętu.
Polecane aktualności
24 listopada 2021
Historia firmy rodzinnej OCHSNER sięga roku 1872. Lata pracy firmy OCHSNER zaowocowały instalacją wielu systemów dla renomowanych klientów na całym świecie, w tym min. dla Marynarki Wojennej USA i NASA. Firma OCHSNER Wärmepumpen GmbH została założona w 1978 roku i stała się synonimem świadomości energetycznej, pionierskiego ducha i zamiłowania do innowacji. OCHSNER był jednym z pierwszych europejskich producentów, który rozpoczął produkcję pomp ciepła na skalę przemysłową.
23 listopada 2021
AS Energy weszła na rynek fotowoltaiki w roku 2019 i dzięki starannie opracowanej strategii szybko stała się jedną z wiodących marek. Za jej sukcesem stoi jednak duże doświadczenie w biznesie. Twórca marki – RuckZuck działa z powodzeniem w branży wyposażenia wnętrz od 2004 roku.
19 listopada 2021
Od 100 lat, działając na całym świecie, Mitsubishi Electric Corporation dostarcza Klientom biznesowym, jak również Klientom ostatecznym najwyższej jakości produkty z zakresu techniki lotniczej i kosmicznej, półprzewodników, produkcji i rozdziału energii, techniki komunikacyjnej i informacyjnej, elektroniki rozrywkowej, automatyki przemysłowej oraz techniki budowlanej, tj. technika klimatyzacyjna i ogrzewnictwo.
17 listopada 2021
Produkty HellermannTyton łączą, mocują, prowadzą, chronią i identyfikują kable w instalacjach fotowoltaicznych. Zapewniają niezrównane bezpieczeństwo, niezawodność i trwałość instalacji, bez względu na to, w jak trudnych warunkach działają. Przetestowane w ekstremalnych warunkach rozwiązania, od klipsów montażowych i elementów złącznych po systemy ochrony przewodów i etykiety.
10 listopada 2021
SAJ Electric jest profesjonalnym producentem w produkcji falowników od 17 lat. Chiński producent fotowoliki po raz pierwszy zaprezentuje się w Targach Kielce.
08 listopada 2021
Działając na rynku międzynarodowym MEB Group skupia firmy specjalizujące się w planowaniu, zarządzaniu i wykonywaniu prac w zakresie elektrotechniki, energetyki, techniki obiektów przemysłowych, wdrażaniu nowoczesnych technologii, zarządzaniu energią i doradztwie technologicznym i gospodarczym.
05 listopada 2021
Trendy Energetyczne to branżowa konferencja, która skupia wokół siebie specjalistów i ekspertów branży. Podczas wydarzenia poruszane są tematy bieżących wyzwaniach stojących przed sektorem energetycznym. Targi Enex są partnerem wydarzenia.
04 listopada 2021
PV system jest importerem komponentów odnawialnych źródeł energii. Firma zajmuje się dostarczaniem najwyższej jakości elementów: paneli fotowoltaicznych, inwerterów, konstrukcji oraz innych części niezbędnych do ich prawidłowego i bezpiecznego montażu. PV System to jeden z wystawców targów Enex.