kness.png

Ukraiński potentat na targach Enex

08 listopada 2021
KNESS Group z główną siedzibą na Ukrainie posiada ponad 11 letnie doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku.

W jej skład wchodzą spółki KNESS Polska oraz KNESS Development Polska, które ściśle współpracują. Wsparcie firmy macierzystej w zakresie doświadczonego personelu budowlanego,  inżynieryjnego jak i nowoczesnego sprzętu specjalistycznego tworzy nieograniczone możliwości rozwoju.

Po ukończeniu budowy pierwszej elektrowni słonecznej w 2012 roku odnawialne źródła energii stały się dla Grupy KNESS głównym kierunkiem działalności. W samym roku 2021 tylko na Ukrainie zaprojektowano ponad 1.2 GW elektrowni słonecznych z czego największa z nich o mocy szczytowej 92MW.

Projekty realizowane między innymi dla kluczowych klientów takich jak Acciona Energy, Ferrexpo PLC, VR Capital Group Ltd itp. pozwoliły na ugruntowanie pozycji w branży. Wysoką jakość usług potwierdzają uzyskane certyfikaty systemów zarządzania ISO.

KNESS Polska oferuje kompleksową usługę prognozowania generacji – PV Forecast. Usługa ta obejmuje:

  • prognozowanie generowania SES z wyprzedzeniem od 2 do 48 godzin,
  • dostarczanie prognozowanych danych w dowolnym formacie na żądaną platformę,
  • zintegrowany system sztucznej inteligencji spersonalizowany dla każdej stacji,
  • uwzględnianie danych eksploatacyjnych usługi FES za pomocą własnego oprogramowania (PV.SCADA),
  • niezawodność przechowywania prognozowanych parametrów meteorologicznych i danych serwisowych w Cloud Storage z kopiami zapasowymi.

 Zastosowanie sztucznej inteligencji w PV Forecast zmniejsza błąd systemu prognozowania dla nowej stacji o ~16-20% a udoskonalenie harmonogramu prognozy zmniejsza błąd do 9-12%.

Wystawca targów Enex świadczy usługi z zakresu budownictwa elektrowni słonecznych od 1MW mocy zainstalowanej. Eksperci nadzorują realizację  projektów począwszy od planowania po montaż w terenie i uruchomienia instalacji. Dbałość o każdy etap inwestycji, indywidualne podejście do każdego klienta wyróżnia firmę KNESS na rynku. Pozwoliło to niejednokrotnie rozwiązać z sukcesem najbardziej nietypowe sytuacje a także zbudować zaufanie kontrahentów.

Po uruchomieniu elektrowni, zachęcamy klientów do skorzystania z usług konserwacji serwisowej, eksploatacyjno-technicznej. Natychmiastowa obsługa kompleksowa daje gwarancję efektywnej i nieprzerwanej pracy elektrowni słonecznej 24/7/365 oraz redukuje koszty eksploatacji.

Obsługa serwisowa zawiera:

  • Stały zdalny nadzór nad pracą elektrowni;
  • Utrzymanie wskaźników operacyjnych;
  • Konserwację obiektów i sprzętu;
  • Szybką reakcję na sytuacje niestandardowe mające wpływ na działanie stacji;
  • Szybką eliminację przeszkód w generacji; termowizyjna kontrola modułów słonecznych   i części przewodzących prąd; koszenie trawy , mycie paneli i odśnieżanie za pomocą specjalnego sprzętu.
Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.