traktory-z-napedem-4wd-t-7-315-new-holland.jpg

Masywna wystawa New Holland na AGROTECH 2022!

04 marca 2022
Ciągniki firmy New Holland nie tylko pojawią się na tegorocznym Agrotechu, ale wręcz zajmą całą halę wystawienniczą. Pojawi się sporo nowości.

Wśród najważniejszych jest Polska Premiera nowego ciągnika New Holland model T7.315HD

Marka New Holland Agriculture zaprezentowała europejskiej prasie branżowej nowy flagowy ciągnik T7 Heavy Duty podczas wirtualnej premiery. Wydarzenie zatytułowane “INTELLIGENT FARMING ALL_WAYS”, miało na celu podkreślenie przyświecającej marce wizji rolnictwa 4.0 oraz jej zaangażowanie w szersze udostępnienie zalet technologii rolnictwa precyzyjnego.

Nowy ciągnik T7 HD zachował mocne osiągi, wyjątkową zwrotność oraz niebywałą wszechstronność, które są znakiem rozpoznawczym tej maszyny. Ciągnik zapewnia użytkownikowi lepsze wrażenia z pracy, dzięki nowoczesnej kabinie Horizon Ultra oraz systemowi najnowszej generacji - PLM Intelligence. Maszyna sprawdzi się idealnie w przypadku dużych gospodarstw i usługodawców wymagających wielozadaniowości w szerokim wachlarzu zastosowań oraz poszukujących większego komfortu, efektywności i wydajności produkcyjnej.

Za pośrednictwem aplikacji MyNewHolland Klienci mogą zarejestrować swoją maszynę i wyszukać informacje techniczne na jej temat, jak również uzyskać dostęp do portalu MyPLMConnect, na którym w jednym środowisku operacyjnym mogą zarządzać swoją flotą oraz danymi gospodarstwa. System MyPLMConnect pozwala otrzymywać dynamiczne informacje w czasie rzeczywistym z poszczególnych maszyn pracujących na polu, a następnie analizować dane i podejmować świadome decyzje.

Marka New Holland wprowadza również nowy odbiornik PLM Cygnus, stanowiący rdzeń udoskonalonego układu automatycznego prowadzenia w ciągnikach marki wyposażonych w system PLM Intelligence. Dostarcza on rzetelnych informacji o położeniu, zapewnia kompensację zmian ukształtowania terenu oraz pomaga w szybkim ustaleniu linii prowadzenia, umożliwiając dokładne i niezawodne prowadzenie. Odbiornik wspiera również satelitarne źródła danych New Holland oraz niezwykle dokładnego sygnału korekcji RTK rozprowadzanego przez naszą sieć PLM RTK oraz sieć internetową.

Będzie też można zobaczyć ciągnik T4.120F

Nowa seria T4 F/N/V spełnia normy emisji spalin Stage V dzięki nowym silnikom F5C i układowi neutralizacji spalin, które zapewniają większą moc i moment obrotowy oraz doskonałe osiągi. Model o mocy 80 KM z nisko położoną maską wyposażono w 8-zaworowy silnik o pojemności skokowej 3,4 litra z układem neutralizacji spalin z katalizatorem DOC i filtrem DPF, który nie wymaga stosowania płynu AdBlue, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Pozostałe modele w tej serii wyposażono w 16-zaworowy silnik o pojemności 3,6 litra i układ neutralizacji spalin Compact HI-eSCR2 z katalizatorem DOC i filtrem SCRoF. Nowy model, T4.120 V/N/F, ma stanowić najlepszą propozycję w gamie. Zapewnia on potężne osiągi, moc nawet 88 kW / 118 KM, spełniając wymagania dotyczące mocy silnika w przypadku zastosowań wykorzystujących WOM i wiele narzędzi.

Kabina ciągnika T4 F/N/V została całkowicie przeprojektowana od podstaw, a przy pracy nad nią wykorzystano doświadczenia zdobyte podczas opracowywania opatentowanej kabiny New Holland Blue Cab™ 4.

Geofarm – badanie gleby

Firma Agros-Wrońscy współpracuje z firmą Geofarm Tomasz Wroński, która zajmuje się badaniem gleby.

 

Badanie gleby: Nawożenie na oko prowadzi do dysproporcji pomiędzy składnikami gleby, a w efekcie do strat w plonach. Wysiew nawozu według przyjętych standardów też nie przynosi wymiernych

korzyści, ponieważ nie wiadomo, w jaki sposób i przez kogo te dawki zostały określone. Każda gleba jest inna i wymaga indywidualnego podejścia.

Polecane aktualności
19 marca 2022
Popołudnie pierwszego dnia wystaw upłynęło pod znakiem uroczystej gali wręczenia nagród 27. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 21. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
19 marca 2022
Arek "Perqins" Zając, Mateusz "MAtheo780" Misiak i zwycięzca programu "Farma" Kuba Wojnowski byli gośćmi tegorocznego Agrotechu. Panowie spotkali się z fanami drugiego dnia targów.
19 marca 2022
Tłumy zwiedzających od rana ustawiały się przy bramkach wejściowych Targów Kielce. Tak wygląda rozpoczęcie drugiego dnia targów Agrotech.
18 marca 2022
Krzysztof Ciecióra – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odniósł się do aktualnej sytuacji na rynkach rolnych, w kontekście konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Zarząd Targów Kielce zaznaczył, że kluczowa w tej sytuacji jest organizacja imprez targowych.
18 marca 2022
Trwa pierwszy dzień targów techniki rolniczej Agrotech 2022. Jak co roku targi skupiają najważniejszych producentów i dystrybutorów sprzętu rolniczego z Polski i świata.
18 marca 2022
Aż siedemdziesięciu laureatów wojewódzkich eliminacji bierze udział w 39. Finale Krajowym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w ramach Targów AGROTECH. Uczestnicy testu sprawdzają swoją wiedzę oraz umiejętności w częściach pisemnej i praktycznej.
17 marca 2022
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
14 marca 2022
Rolnictwo precyzyjne to jeden z najciekawszych modeli prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa. W tym wpisie opiszemy kluczowe korzyści, jakie niesie ze sobą tzw. smart farming.