285136042-398062085615343-167111321815951435-n-1.jpg

Konsorcjum Wystawców Funeralnych na targach NECROEXPO w Kielcach. Cel został osiągnięty

03 czerwca 2022
Wystawcy z branży pogrzebowej, należący do Konsorcjum Wystawców Funeralnych utworzyło specjalną strefę podczas targów NECROEXPO w Kielcach, w której rozmawiają i goszczą klientów. W zakresie współorganizacji jedynej w Polsce wystawy funeralnej działają razem i osiągają cele.

Członkowie konsorcjum to przede wszystkim dostawcy usług z branży funeralnej, którzy są jednocześnie wystawcami. Celem działań konsorcjum jest współpraca, której efekt to organizacja Polskich Targów Funeralnych liczących się na arenie europejskiej.

- Przed trzema laty, tu w Kielcach, zapadła decyzja, że my, wystawcy targów funeralnych, zapominamy o walce o rynek i w jednym szeregu stajemy do współorganizacji jedynych w kraju targów funeralnych – przypomina Aneta Zdyb, właścicielka firmy Carmen z Lublina, która była jedną z inicjatorek utworzenia konsorcjum. W tym gronie były także przedsiębiorstwa Funero, Plastmet oraz R. Sadowski.

Do takich działań przedsiębiorców zmotywowały odbywające się zbyt często targi funeralne na terenie całego kraju. W ich miejsce zamierzano zorganizować jedno duże wydarzenie co dwa lata. Konsorcjum ma występować jako podmiot w negocjacjach z Targami i ma wpływ na przebieg wydarzenia.

 

- Osiągnęliśmy cel. Wydarzenie się odbywa tak, jak sobie założyliśmy. Pośród stoisk jest strefa Konsorcjum, w której wszyscy mamy miejsce, by rozmawiać z klientami, by ich odpowiednio gościć – zaznacza Aneta Zdyb. – Następne działania i spotkanie za dwa lata.   Do Konsorcjum cały czas można dołączać. 

               Necroexpo-piatek-340.jpg [2.85 MB]

Polecane aktualności
12 stycznia 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego w Polsce. Jak argumentuje stowarzyszenie, podniesienie zasiłku pomoże szczególnie tym, dla których zorganizowanie godnego pochówku przekracza ich możliwości finansowe.
07 grudnia 2022
Dostępny jest zimowy numer magazynu branży funeralnej Thanos. Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu z managerem targów NECROEXPO, Marcinem Musiałem.
21 listopada 2022
220 uczestników i obecność Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Pana Wojciecha Labudy. Sobotnia konferencja o ustawie pogrzebowej 2023 przykuła uwagę branży pogrzebowej. Patronem medialnym tego wydarzenia były Targi Kielce, organizujące targi funeralne NECROEXPO.
18 listopada 2022
Ustawa pogrzebowa 2023 będzie tematem konferencji branży pogrzebowej, która odbędzie się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Targi Kielce jako organizator targów pogrzebowych NECROEXPO są partnerem medialnym spotkania.
18 listopada 2022
27 i 28 maja 2023 roku w Targach Kielce odbędzie się Pierwsze ogólnopolskie forum branży funeralnej.
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.
04 czerwca 2022
Wizję cmentarzy wpisanych w krajobraz i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju roztoczyła doktor inżynier Anna Długozima z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas prelekcji na targach NECROEXPO w Kielcach.