Patrycja-Owczarzak-500x500px.jpg
Patrycja Owczarzak
"Piękna Ceremonia" Mistrz Ceremonii Pogrzebowych
Do mojej posługi podchodzę jak do misji z konkretnym przesłaniem – „trzeba dawać ludziom nadzieję po śmierci Bliskiej Osoby”. Z racji muzycznego wykształcenia wprowadzam formułę dla ostatniego pożegnania pod hasłem „pogrzeb jak Speaking Concert”, aby ceremonia była nietuzinkowa, a każda – absolutnie wyjątkowa. Zachęcam Rodziny, aby nie rezygnowały z udziału w pożegnaniach przed kremacją – pomagam im przygotować tę chwilę, prowadząc czuwanie – zarówno w wersji religijnej (jestem osobą wierzącą) jak i świeckiej. Świadczę również usługę wsparcia w żałobie dla wszystkich, którzy takiej formy pomocy potrzebują. Głęboko wierzę, że trzeba mówić i pisać o dobrych praktykach w „funerałce”, które skutecznie podnoszą kulturę pogrzebu – publikuję w tym celu artykuły na autorskim blogu oraz aktywnie działam w mediach społecznościowych. Uważam, że każdy powinien świadomie i bez lęku myśleć i rozmawiać o fakcie odchodzenia – stąd mój autorski pomysł „Funeralnej Listy Życzeń”. „Pogrzeb musi być piękny! – to moje motto.
AgnieszkaNowak500x500px.jpg
Agnieszka Nowak
Właściciel Salvum BHP
Nieustannie pracuje nad opracowywaniem i wdrażaniem innowacyjnych procedur bezpieczeństwa. W swoim dorobku ma min. autorskie Dobre Praktyki Higieniczne (GHS) dedykowane dla branży pogrzebowej. Jest także mistrzynią szkoleń BHP. Nieustannie poszukuje nowych sposobów poprawy warunków pracy i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Zaangażowana i zdeterminowana w tym co robi. Wielokrotnie została wyróżniona i uhonorowana za swoją pracę przez organy kontroli. Aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju konferencjach, szkoleniach i seminariach dotyczących Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Posiada wiedzę w zakresie przepisów BHP, jest audytorem BHP, wdraża i opiniuje procedury HACCP, jest także audytorem HACCP, zna zagadnienie księgowe i kadrowe. Wieloletnie doświadczenie w administracji publicznej widać w wysokiej kulturze opracowywanych dokumentów. Jako wieloletni kontroler wykorzystuje zdobyte doświadczenia w postępowaniach przed organami kontroli.
Dobroch1-500x500px.jpg
Aneta Dobroch
Mistrzyni Świeckich Ceremonii Pogrzebowych
Aneta Dobroch - Mistrzyni Świeckich Ceremonii Pogrzebowych, od siedmiu lat poświeciła się wyłącznie tej profesji. Rocznie prowadzi kilkaset pogrzebów- przede wszystkim świeckich, ale bardzo często uczestniczy również w pogrzebach katolickich oraz wyznaniowych. Pisze również (na życzenie rodziny) mowy pogrzebowe, prowadzi również Śluby Humanistyczne, wszelkiego rodzaju rocznice oraz eventy i uroczystości okolicznościowe. „Kocham tę pracę, bo kocham ludzi!! Zapewniam, że ogrom serca i zapał, który wkładam w tę prace nigdy nie zmaleje”- Aneta Dobroch.
Witas500x500px.jpg
Jacek Witas
laborant sekcyjny, Instruktor w Pathomed, Mistrz Wizażu i Stylizacji
Obszar specjalizacji: Laborant sekcyjny – Śląski Uniwersytet Medyczny w Zabrzu. Mistrz wizażu i stylizacji. Rekonstrukcja po pobraniach narządów widocznych (twarz, szyja, kończyny). Sekcje sądowe dla Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach. W ciągu 20 lat, zdobył doświadczenie zawodowe w : Centrum-Instytutu Onkologii Oddział w Gliwicach, Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, FRK „Homograft” Zabrze oraz pracując w zespole prof. Adama Maciejewskiego – przeszczepy twarzy i narządów szyi. Doświadczenie w świadczeniu tego typu usług: od 2015 roku współpracuje z firmą Pathomed sp. z o.o. (dawniej Hygeco Polska sp. z o.o.) jako instruktor szkoleń Laborant Sekcyjny. Wykształcenie Laborant sekcyjny – Śląski Uniwersytet Medyczny w Zabrzu
strawinski-500x500px.jpg
Dr Mariusz Strawiński
Prawnik, współfundator Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej
Dr Mariusz Strawiński – prawnik. Wieloletni pracownik samorządowy, odpowiedzialny m.in. za realizację inwestycji komunalnych. Członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego i spółdzielni. Autor podręczników o partnerstwie publiczno – prywatnym oraz szkoleń i publikacji, dotyczących branży pogrzebowej i cmentarnej. Współfundator Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej.
MonikaStasiak500x500px.jpg
Monika Stasiak
antropolożka, celebrantka
Monika Stasiak – antropolożka, absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego. Jako Fundacja „Na progu” zajmuje się tworzeniem świeckich rytuałów przejścia towarzyszących progowym momentom życia ludzkiego. Wspólnie z bliskimi zmarłej osoby przygotowuje i prowadzi osobiste ceremonie pożegnania dostosowane do ich potrzeb, wrażliwości i systemu wartości. W przygotowywanych ceremoniach wykorzystuje nie tylko słowa, ale też symboliczne gesty i działania, które pomagają nawiązać wspólnotę oraz nadać pożegnaniu głęboki sens. Jest członkinią kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci i absolwentką prowadzonych przez Instytut szkoleń: „Creating a personal farewell”, „Czułe pożegnanie – warsztaty opieki nad osobą zmarłą”. Zajmuje się edukacją w obszarze śmierci i żałoby m.in. prowadząc spotkania Death Cafe. Prelegentka konferencji „Pogrzeby przyszłości” - wystąpienie poświęcone nowym potrzebom i oczekiwaniom wobec pożegnania zmarłych bliskich. 8 czerwca 2024 r. Targi Necroexpo
7-9.06.2024
Godziny otwarcia
 • 07 VI 2024
  10:00 - 17:00
 • 08 VI 2024
  10:00 - 17:00
 • 09 VI 2024
  10:00 - 15:00
  7-9.06.2024
  Godziny otwarcia
  • 07 VI 2024
   10:00 - 17:00
  • 08 VI 2024
   10:00 - 17:00
  • 09 VI 2024
   10:00 - 15:00