Wystawa gołębi i królików - regionalna (3-4.12.2022)

Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych / Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Świętokrzyska Wystawa Królików

To były świetne wystawy gołębi i królików

regionalna-wystawa-golebi-2022-galeria-08.jpg [165.29 KB] Ponad 2000 najpiękniejszych okazów gołębi i królików, kilka tysięcy zwiedzających – to liczby, które warto zapamiętać, po hobbystycznych wystawach gołębi pocztowych, rasowych, drobiu ozdobnego oraz królików, które odbyły się w Targach Kielce od 3 do 4 grudnia 2022 r.

Na Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych hodowcy, zaprezentowali aż 800 gołębi z najlepszymi wynikami lotowymi. W drugim dniu wydarzenia, tradycyjnie już odbyła się charytatywna aukcja ptaków. Zebrane pieniądze, każdego roku, są przekazywane na rzecz dzieci leczonych onkologicznie. W tym roku, licytowano 60 gołębi, a także, króliki przekazane na aukcję przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza. Najdroższy gołąb został wylicytowany za 6000 zł, o jego wysokiej cenie zadecydowało pochodzenie. Z zebranej w trakcie licytacji 33 500 zł przykazano szpitalowi. Kilka tysięcy z licytacji trafiło także do placówek edukacyjnych i wychowawczych.

Inwazja królików rasowych

1138 – tyle zwierząt zgromadziła w tym roku Świętokrzyska Wystawa Królików Rasowych. Było to największe wydarzenie dedykowane tym ciekawym zwierzętom jakie odbyło się w 2022 roku w Polsce. Zwiedzający chętnie oglądali najpiękniejsze egzemplarze, najmłodsi wykazali się natomiast niesamowitą wiedzą o tych wspaniałych zwierzętach biorąc udział w quizie z nagrodami.

Aktualności
04 grudnia 2022
Tradycyjnie już, podczas Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych odbywającej się w grudniu w Targach Kielce przeprowadzana jest charytatywna licytacja przekazanych przez hodowców ptaków. W tym roku do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trafiło 33 500 zł!!
02 grudnia 2022
Ponad 1100 okazów królików rasowych, charytatywna aukcja gołębi pocztowych oraz najciekawsze odmiany gołębi rasowych i drobiu ozdobnego – to już w ten weekend zaoferuje gościom kielecki ośrodek.