Uwaga na fałszywe przesyłki ❱❱

Za nami najważniejsze spotkanie branży sakralnej w Europie. Sztukę sacrum niemal z całego świata zaprezentowano w Targach Kielce

sacroexpo-2024-galeria-22.jpg [80.71 KB] Wystawa Sacroexpo już od ćwierć wieku przyciąga miłośników i twórców sztuki sakralnej z całego świata. Wydarzenie obfitowało w różnorodne ekspozycje: współczesnej sztuki religijnej i słowackiego malarstwa sakralnego, bogactwa tradycji maronickiej oraz wystawę szkoły pisania ikon. Oferta targów zachwyciła różnorodnością dewocjonaliów, akcesoriów i szat liturgicznych oraz elementów wyposażenia kościołów. W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 wystawców z 14 krajów, a wystawę odwiedziło kilka tysięcy osób.

W jednym miejscu tradycja i nowoczesność

Oprócz stałej oferty Sacroexpo w postaci obrazów, ikon, rzeźb i figurek, a także gadżetów i pamiątek religijnych, nie zabrakło elementów do ubioru od stóp do głów w tym m.in. oryginalnego obuwia od polskich zakładów rzemieślniczych, najwyższej jakości szat liturgicznych i koszul w najmodniejszych wzorach, a także różnorodnych nakryć głowy od renomowanych producentów odzieży. Studio Prata oferowała wyjątkowy ornat „Św. Stanisława Patrona Polski, a Pracownia Haftu Artystycznego ZYGZAK kolekcję szat liturgicznych zdobionych regionalnym haftem kaszubskim. Na jubileuszowych targach Sacroexpo można było zobaczyć również najnowsze rozwiązania technologiczne dla kościoła i wiernych. Wśród prezentowanych produktów znalazł się system e-kuria.pl - nowoczesna platforma ułatwiająca zarządzanie, administrację oraz codzienne funkcjonowanie wspólnot kościelnych. Szeroką gamę produktów wspierających działania kościelne oferowała również firma Indico Plus. Jednym z nich jest aplikacja drogowskaz wskazująca wiernym drogę do Kościoła, najbliższe miejsca Mszy Świętych, spowiedzi oraz nabożeństw. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem od firmy Parafia Plus była elektroniczna księga intencji – system rezerwacji intencji Mszy świętych oraz aplikacja do przyjmowania i zarządzania intencjami. Bezgotówkowe zbieranie darowizn jest możliwe za pomocą urządzenia "eDatek" oferowanego przez przedsiębiorstwo prywatne Numen oraz nowoczesne ofiaromaty od M13 Group podczas targów.

Wystawa i aukcja sztuki oraz spotkania z artystami

sacroexpo-2024-galeria-10.jpg [220.02 KB] Z inicjatywy Domu Aukcyjnego Art In House, w kieleckim ośrodku już po raz drugi powstała Strefa Sztuki, w której zaprezentowano nowoczesne i oryginalne prace o tematyce religijnej: obrazy, rzeźby oraz ikony. Odwiedzający targi mogli spotkać się i porozmawiać osobiście z cenioną artystką Sylwią Perczak, z malarzem i rzeźbiarzem Aleksandrem Grzybkiem oraz Krzysztofem Sokołowskim projektującym minimalistyczne wnętrza kaplic. Drugiego dnia targów, 11 czerwca przeprowadzono Aukcję Sacrum wszystkich z prezentowanych dzieł. Łączna kwota wszystkich z licytowanych prac wyniosła niemal 150 tys. złotych

Słowackie malarstwo religijne i bogactwo tradycji maronickiej

Podczas tegorocznej edycji Sacroexpo prezentowano sztukę sakralną niemal z całego świata. Po raz pierwszy można było obejrzeć prawie 100 prac słowackich artystów na wystawie zorganizowanej we współpracy z galerią Artem w Słowacji. Eksponowane dzieła prezentowały bogactwo idei, nurtów opinii, doskonałość artystyczną, zjednoczone szacunkiem dla Najwyższego. Odzwierciedlały poszukiwanie wartości życia, historię oraz szerzenie dobra, zachowując przy tym autentyczność ekspresji artystycznej. Premierowo zorganizowano również ekspozycję „Światło wschodu w sercu chaosu”, której celem było zaprezentowanie bogactwa liturgicznego Kościoła katolickiego obrządku wschodniego, szczególnie tradycji maronickiej. Na wystawie zaprezentowano oryginalne manuskrypty, faksymile Księgi Psalmów z XVII wieku, a także liturgiczne księgi katolickie w językach arabskim i syryjskim. Ogromny zachwyt wzbudziły szaty liturgiczne stosowane w obrządku maronickim, autorstwa libańskiego projektanta Maged Bou Tannous. Artysta projektował szaty między innymi dla papieża Franciszka z okazji odprawianej przez niego mszy świętej na Cyprze oraz dla papieża Benedykta XVI.

Spotkania autorskie z ks. prof. Witoldem Kaweckim oraz ks. Sebastianem Picurem

Na Sacroexpo odbyła się wyjątkowa rozmowa z księdzem Witoldem Kaweckim, autorem książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi". To nie tylko przewodnik po malowniczych zakątkach Włoch, ale również opowieść o życiu i twórczości jednej z najbardziej znaczących, ale nieznanych artystek baroku. Prelekcja księdza Kaweckiego połączyła elementy historyczne, artystyczne oraz duchowe, oferując głęboki wgląd w kontekst epoki i indywidualne podejście artystki, Artemizji Gentileschi do malarstwa. W trakcie targów można było wysłuchać również rozmowy z tiktokerem i youtuberem ks. Sebastianem Picurą, kapłanem archidiecezji przemyskiej. Od kilku lat aktywnie angażuje się on w ewangelizację w Internecie, zwłaszcza na TikToku. Pragnie, aby ten „nowy kontynent”, na którym przebywa mnóstwo osób, w jak największym stopniu był wypełniony Bożymi treściami. Owocem miłości do Boga i ewangelizacyjnej posługi wśród młodzieży stały się dwie książki ks. Sebastiana Picura "Holy Game” oraz książka „Co ksiądz sądzi o…”.

Konferencja o przyszłości kościoła katolickiego w Polsce

sacroexpo-2024-galeria-21.jpg [106.34 KB] Okazją do przeprowadzenia otwartych rozmów na temat roli i znaczenia Kościoła w Polsce w dobie zewnętrznych wyzwań i wewnętrznych przemian była debata „Katolicyzm jutra. Dyskusja świeckich o polskim Kościele” organizowana przez Centrum Duszpasterskie Wesoła54. Wzięli w niej udział Monika Białkowska, teolożka i dziennikarka, Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl i Wydawnictwa Stacja7, Paweł Milcarek, historyk i filozof oraz Zbigniew Nosowski, teolog i socjolog. Nie zabrakło wskazówek na temat tego, co należy zmienić w polskim Kościele. Zasadnicze tezy, dominujące w dyskusji, oscylowały wokół pytania m.in. jakie kroki należy podjąć, aby ocalić katolicyzm dla przyszłych pokoleń.

Nagrody targowe i medale honorowe wręczone na targach

Podczas uroczystej gali na Sacroexpo w Kielcach doceniono innowacyjne produkty, wyjątkowe aranżacje stoisk oraz wspaniałe osoby, które miały nieoceniony wkład w rozwój branży sakralnej. Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów „W Drodze” nagrodzono za serię katolicki komentarz do Pisma Świętego, a Wydawnictwo Jedność otrzymało Medal Honorowy J.E. Prymasa Polski ks. Abp Wojciecha Polaka za Torę, czyli Pięcioksiąg Mojżesza. Doceniono również innowacyjne rozwiązania takie jak wzmacniacz z cyfrowym mikserem od firmy CTS oraz przywracanie funkcji użytkowej zabytkowemu mechanizmowi zegara wieżowego przez firmę Rduch Bells & Clocks. Podkreślono również wartość wyjątkowych prac i projektów: ornat „Św. Stanisława Patrona Polski” od Studia Prata, kolekcję szat liturgicznych zdobionych regionalnym haftem kaszubskim od Pracowni Haftu Artystycznego ZYGZAK oraz kawę od Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej SALVATTI.pl. Medal i wyróżnienie Targów Kielce otrzymały również firma Jawa za walory estetyczne i edukacyjne gry planszowej "Wielka Ewakuacja - Noe ratuje zwierzęta" oraz Pracownia Snycerka Andrzeja Burkota za podtrzymywanie tradycji warsztatu snycerskiego. Styl wystąpienia targowego doceniono u takich firm jak: Miranda, Axencia Turismo De Galicia, Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński oraz firma Haftina Textile Group i Boże Atelier za wspólne wystąpienie firm.

26. edycja Wystawy Sacroexpo odbędzie się od 2 do 4 czerwca 2025 roku w Targach Kielce.

sacroexpo-statystyki-2023.gif [112.63 KB]

Aktualności
24 czerwca 2024
Podczas jubileuszowej edycji Wystawy Sacroexpo powstał jeden z odcinków programu "Sól Ziemi" Telewizji Trwam. Poświęcono go szeroko pojętej sztuce sakralnej, a także opowieści o wybranych wystawcach, którzy sztukę tę pielęgnują już od wielu lat. Zachęcamy do obejrzenia materiału.
12 czerwca 2024
Trzeciego dnia targów Sacroexpo odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono prestiżowe nagrody targowe, medale honorowe oraz nagrody Top Design. Spotkanie było pełne emocji, radości i uznania dla tych, którzy wnoszą wyjątkowy wkład w rozwój branży sakralnej.
12 czerwca 2024
Siostry Zofia Sadło i Iwona Paluch oraz księża Michał Paśnik i Bartosz Prusiewicz zostali laureatami w konkursie wiedzy, przygotowanym przez franciszkanskie biuro Patron Travel. Zwycięzcy pojadą na pięciodniową wycieczkę do Rzymu, Neapolu i Pompejów.
12 czerwca 2024
Pełne emocjonalnych i duchowych wyznań było spotkanie z Krzysztofem Sokołowskim, uznanym artystą zajmującym się współczesną sztuką sakralną. Podczas wystawy SacroExpo w Targach Kielce rozmowę prowadziła Julia Maciejewska z ART In House.
12 czerwca 2024
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo, odbyła się sesja skierowana do administratorów i zarządców obiektów sakralnych „Jak ustrzec się pożarów i innych zdarzeń – bezpieczeństwo przeciwpożarowe i nie tylko”. Celem spotkania była edukacja i wymianę doświadczeń w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych i innych aspektów bezpieczeństwa w miejscach sakralnych.
11 czerwca 2024
Podczas 25. Międzynarodowej Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, artysta i plastyk, urodzony w Białymstoku, podzielił się z gośćmi wydarzenia historią o początkach swojej twórczości. Podczas autorskiego opowiedział także o swoich dokonaniach artystycznych oraz o tym, jak wygląda jego warsztat, oraz skąd czerpie inspiracje.
11 czerwca 2024
Tegoroczna edycja targów Sacroexpo owocuje w wiele spotkań z autorami książek i publikacji. Jednym z nich było wyjątkowa rozmowa z księdzem Witoldem Kaweckim, autorem książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi". Książka ta jest nie tylko przewodnikiem po malowniczych zakątkach Włoch, ale również opowieścią o życiu i twórczości jednej z najbardziej znaczących, ale nieznanych artystek baroku.
11 czerwca 2024
Wyjątkowe spotkanie branży sakralnej jest okazją do poznania najnowszych trendów, technologii oraz twórczości związanej z kościołem i szeroko pojętą kulturą religijną. Drugi dzień targów obfituje w interesujące wydarzenia i spotkania, które z pewnością przyciągną uwagę zarówno osób konsekrowanych, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką sakralną. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
10 czerwca 2024
O procesie tworzenia obrazów, czerpaniu inspiracji z Biblii, planach i marzeniach podczas spotkania autorskiego mówiła Sylwia Perczak, artystka specjalizująca się w współczesnej sztuce sakralnej. Rozmowę w Targach Kielce prowadziła Julia Maciejewska z ART In HOUSE.
10 czerwca 2024
Podczas pierwszego dnia Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów nie zabrakło wielu zajmujących prelekcji, jedna z nich dotyczyła filmu "Matka Angelica: Życie i dziedzictwo" oraz działalności Fundacji Vide Et Crede im. Św. Jana Pawła II.
10 czerwca 2024
Już ponad 50 tysięcy intencji złożyli wierni za pomocą aplikacji Parafio. Innowacyjna platforma pozwala parafiom na zarządzanie mszami oraz organizację zbiórek darowizn całkowicie online. Więcej technologicznych nowinek dla wspólnot religijnych zobaczycie na Sacroexpo.
10 czerwca 2024
Jubileuszowa, 25. edycja Sacroexpo oferuje wyjątkowe atrakcje: aukcje sztuki, liczne wystawy, spotkania autorskie oraz quizy wiedzy religijnej. Odwiedzający mogą podziwiać bogatą ofertę dewocjonaliów, akcesoriów liturgicznych oraz wyposażenia kościołów, a także różnorodne formy prezentacji sztuki. Wstęp na targi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.
07 czerwca 2024
Tegoroczne Sacroexpo obfitować będzie w wystawy współczesnej sztuki religijnej oraz słowackiego malarstwa sakralnego, a także dyskusje na temat przyszłości katolicyzmu. Nie zabraknie spotkań autorskich oraz konkursów z nagrodami. Blisko 200 wystawców z 14 krajów zaprezentuje szeroką gamę produktów, oferując atrakcyjne zniżki. Jubileuszowa edycja Sacroexpo odbędzie się od 10 do 12 czerwca w Targach Kielce. Wstęp bezpłatny po rejestracji.
05 czerwca 2024
Polskie wydawnictwo katolickie powstałe z założonej w 1918 roku Drukarni Diecezjalnej "Jedność" współpracuje z Wystawą Sacroexpo od samego początku. W tegorocznej edycji wydarzenia oferuje szeroką gamę najnowszych pozycji książkowych oraz spotkanie autorskie z ks. prof. Witoldem Kaweckim. Zobaczcie krótką rozmowę z ks. Leszkiem Skorupą, dyr. Wydawnictwa Jedność.
05 czerwca 2024
Podczas Sacroexpo, miłośnicy sztuki sakralnej będą mieli wyjątkową okazję zagłębić się w tematykę współczesnej sztuki odwiedzając Strefę Sztuki organizowaną we współpracy z Domem Aukcyjnym Art in House. Tam zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt wyjątkowych prac, w tym obrazy, ikony oraz rzeźby. Podczas targów będzie można spotkać się z Sylwią Perczak, Aleksandrem Grzybkiem i Krzysztofem Sokołowskim.
05 czerwca 2024
Trzeciego dnia tegorocznej edycji targów Sacroexpo, w środę 12 czerwca zaplanowano spotkanie autorskie z ks. Sebastianem Picurem. Znany jest ze swej miłości do Boga, a od kilku lat aktywnie angażuje się w ewangelizację w Internecie. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
03 czerwca 2024
Na jubileuszowym Sacroexpo będzie można obejrzeć wyjątkową ekspozycję sztuki słowackiej, która oparta jest na tradycjach chrześcijańskich i stanowi jeden z filarów kultury europejskiej. Prace, które prezentowane będą w Targach Kielce ukazują bogactwo tematów, od figuratywnych po abstrakcyjne, poszukiwanie wartości życia, lekcje z historii i szerzenie dobra. Wystawa organizowana we współpracy z galerią Artem Gallery w Słowacji dostępna będzie od 10 do 12 czerwca.
31 maja 2024
Wszystkich czytelników i miłośników podróży zapraszamy na spotkanie z twórcą fascynujących książek podróżniczych po Włoszech - ks. prof. Witoldem Kaweckim. To wspaniała okazja do spotkania z autorem, zadawania pytań i nabycia książek ze specjalną dedykacją. Już we wtorek, 11 czerwca o godzinie 11.
31 maja 2024
Ks. Paweł Tkaczyk, Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Kielcach w trakcie krótkiej rozmowy z uśmiechem na ustach wspomina wieloletnią współpracę Muzeum i Sacroexpo. Podkreśla ogromne znaczenie spotkań podczas targów i ich nieoceniony wpływ na promocję kultury oraz sztuki. Na 25. edycję targów Muzeum Diecezjalne zaprezentuje ekspozycję powstałą w celu upamiętnienia 40tej rocznicy protestu młodzieży w obronie krzyży w Zespole Szkół Zawodowych we Włoszczowie.
31 maja 2024
Wszystkie z prezentowanych w Strefie Sztuki dzieł będzie można wylicytować w Aukcji Sacrum we wtorek, 11 czerwca 2024 roku o godzinie 17 podczas targów Sacroexpo. Lista obrazów i rzeźb jest długa i różnorodna. Licytacja organizowana jest przez Dom Aukcyjny Art in House z Warszawy.
28 maja 2024
Najnowszy egzemplarz gazetki Sacroexpo News zawiera informacje o dotychczasowej historii Wystawy Sacroexpo, a także zapowiedzi atrakcji oraz wydarzeń organizowanych z okazji jubileuszowej, 25. edycji spotkania branży sakralnej. Zapraszamy do lektury! Targi startują już od 10 czerwca w Targach Kielce. Wstęp bezpłatny po rejestracji
28 maja 2024
Debata organizowana przez Centrum Duszpasterskie Wesoła54 drugiego dnia targów Sacroexpo będzie próbą odpowiedzi na pytanie o przyszłość Kościoła w Polsce. Celem spotkania jest otwarta rozmowa na temat roli i znaczenia Kościoła w Polsce w dobie zewnętrznych wyzwań i wewnętrznych przemian. W trakcie debaty świeccy katolicy będą mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami oraz przedyskutować przyszłość Kościoła w kontekście dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości społecznej i kulturowej.
27 maja 2024
Sacroexpo nieustannie zachwyca odwiedzających targi różnorodną ofertą dewocjonaliów, akcesoriów liturgicznych i sposobem prezentacji wielu z dziedzin sztuki. Jubileuszowa edycja wystawy, która odbędzie się od 10 do 12 czerwca w Targach Kielce, obfituje w liczne wydarzenia towarzyszące. Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy.
21 maja 2024
Tradycyjnie już osoby konsekrowane, w tym siostry zakonne i księża, którzy odwiedzają Sacroexpo mogą liczyć na ciekawe konkursy z nagrodami. W jednym z tegorocznych, jubileuszowych quizów uczestnicy będą mieli okazję wygrać pielgrzymkę: Rzym, Neapol, Pompeje. Zapraszamy na Sacroexpo od 10 do 12 czerwca do Targów Kielce.
20 maja 2024
Sacroexpo wspólnie z Domem Aukcyjnym Art. In House z Warszawy wyeksponują na targach nowoczesne i oryginalne prace o tematyce religijnej. Od 10 do 12 czerwca po raz drugi już w Targach Kielce powstanie Strefa Sztuki z dziełami stworzonymi wedle nowoczesnych trendów religijnych. Drugiego dnia targów prezentowane dzieła można będzie wylicytować w trakcie Aukcji Sacrum.
13 maja 2024
Kolejne bezpłatne spotkanie w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka odbędzie się w kieleckim Muzeum Diecezjalnym już 16 maja. W tym samym czasie zaplanowano także wernisaż nowej wystawy. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi propozycjami.
30 kwietnia 2024
Na Sacroexpo najnowsze technologie znajdują swoje miejsce w służbie sakralnej. Oferowane rozwiązania nie tylko ułatwiają codzienne funkcjonowanie kościołów, ale również przekształcają sposób, w jaki wierni uczestniczą w życiu religijnym. Wystawcy oferują od aplikacji mobilnych po zaawansowane systemy zarządzania parafią. Stałym elementem wystawy są oryginalne obrazy oraz ikony, a także gadżety i pamiątki religijne dla wierzących.
15 kwietnia 2024
Czterodniowe Targi Wydawców Katolickich zorganizowane od 11 do 14 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich to obowiązkowy punkt w kalendarzu zespołu Wystawy Sacroexpo, Na wydarzeniu obecni są wieloletni Partnerzy Medialni Sacroexpo, w tym m.in. Jedność, Tygodnik Katolicki Niedziela, Wydawnictwo w Drodze czy Homo Dei.
09 kwietnia 2024
Cykl spotkań dla osób młodych pod szyldem Sala Rozpraw, to nowa inicjatywa Akademii Wiara-Kultura-Nauka w Kielcach. Pierwsze spotkanie które odbędzie się już 11 kwietnia o 18:00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach poświęcone zostanie doskonałości.
25 marca 2024
Wielka postać literatury, poezji i dziennikarstwa, Ernest Bryll uhonorowany został w 2021 roku nagrodą Per Artem Ad Deum. Artysta podkreślał wtedy ogromne znaczenie kontaktu z Bogiem, który wyrażał w swojej twórczości, w swoich wierszach.
18 marca 2024
Dr hab. prof. UJK, ksiądz Rafał Dudała, twórca Centrum Duszpasterskiego Wesoła54 to wieloletni przyjaciel Wystawy Sacroexpo. O dotychczasowej współpracy z nami i ciekawej propozycji konferencji jaką przygotowuje na tegoroczną edycję targów opowiedział w trakcie krótkiej rozmowy.
15 marca 2024
Abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański został nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zdecydowali o tym podczas drugiego dnia obrad 397. zebrania plenarnego w czwartek, 14 marca. Duchowny uczestniczył w Wystawie Sacroexpo w Targach Kielce.
06 marca 2024
Targi Sacroexpo od 25. lat gromadzą w kieleckim ośrodku wystawienniczym setki wystawców oraz tysiące zwiedzających z kraju i ze świata. Rokrocznie w trakcie targów organizowane są wystawy sztuki sakralnej oraz ekspozycje poświęcone przedstawieniu przedmiotów liturgicznych i akcesoriów w ujęciu historycznym.
23 lutego 2024
Organizowana od 25. lat Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo przyciąga do Kielc producentów i dystrybutorów produktów sakralnych niemal z całej Europy. Od pierwszej edycji Wystawy Sacroexpo, jej organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby odpowiadać na potrzeby zwiedzających, zapewniając im możliwość zapoznania się z ofertami artystów oraz firm z szerokim asortymentem produktów.
12 lutego 2024
Wyjątkowa działalność Pracowni Rzemiosła Artystycznego ABA Cuprum została doceniona przez Telewizję TRWAM, która przygotowała specjalny odcinek „Wśród ikon” z serii „Sól Ziemi”. To rodzinna firma, która z Sacroexpo związana jest od samego początku istnienia targów.
11 lutego 2024
Sacroexpo ponownie w roli partnera targów Devotio w Bolonii. Spotkanie jest okazją do rozmów z wieloletnimi wystawcami kieleckich targów, do wymiany doświadczeń, a także do zaprezentowania oferty tegorocznej wystawy w Kielcach. Jubileuszowe Sacroexpo odbędzie się od 10 do 12 czerwca w Targach Kielce.
12 stycznia 2024
Zorganizowana z sukcesem pierwsza edycja targów Sacroexpo Slovakia będzie kontynuowana! Od 13 do 14 września 2024 roku w słowackim ośrodku Incheba Expo będzie miała miejsce kolejna edycja wydarzenia. Wśród Wystawców wiele polskich firm.
11 października 2023
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w Targach Kielce od ponad 24 lat cieszy się uznaniem w całej Europie. Nieodłącznym elementem wystawy są prezentacje prac i osiągnięć artystów z Polski i Europy, którzy doceniani są medalem Per Artem Ad Deum.
15 września 2023
Z roku na rok oferta Wystawy Sacroexpo dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. Targi Kielce zostały współorganizatorem pierwszego spotkania branży sakralnej w Słowacji. Od 13 do 14 września w słowackim ośrodku wystawienniczym Incheba Expo Bratislava na Sacroexpo Slovakia zaprezentowało się ponad 50 wystawców z 8 krajów (Słowacja, Czechy, Grecja, Holandia, Chorwacja, Polska, Słowenia i Ukraina). Dopełnieniem targów była wystawa sztuki sakralnej oraz koncert grupy Godzone
13 września 2023
W Sacroexpo Slovakia odbywającym się od 13 do 14 września w Incheba Expo w Bratysławie, wzięło udział ponad 50 wystawców z 8 krajów, w tym również z Polski. Wśród firm prezentujących swoją ofertę na Słowacji, byli wieloletni wystawcy kieleckich targów, z którymi zespół Targów Kielce spotkał się osobiście. Rozmawiali także z jednym z gości specjalnych - Nuncjuszem Apostolskim na Słowacji – Jego Ekscelencją arcybiskupem Nicola Girasoli
13 września 2023
Sacroexpo w Targach Kielce od 24 lat nabiera coraz większego znaczenia w całej Europie. Z roku na rok oferta kieleckich targów dociera do większej liczby wiernych oraz nowych regionów. Jesienią tego roku Targi Kielce są współorganizatorem pierwszego spotkania branży sakralnej w Słowacji. W tym miejscu jest wszystko dla kościoła i parafian.

Opinie wystawców

Opinie wystawców

"Zlecenia pozyskane na targach zapewniają nam produkcję na około pół roku, co dla naszej firmy jest kluczowe. Chciałbym podkreślić, że otrzymuję bardzo dużą pomoc od organizatorów wydarzenia, biuro obsługiwane przez targi jest na bardzo wysokim poziomie.""SACROEXPO to targi największe w Europie, ale śmiem twierdzić, że również na świecie. Bo chyba nie ma podobnego wydarzenia, które skupia aż tylu wystawców o tak specyficznej tematyce."

"Targi to również wymiana doświadczeń. Obserwujemy inne firmy, które odwiedzają nasze stoisko i podpatrują nasze technologie, my również inspirujemy się innymi wystawcami z branży. To niezwykle rozwojowe, że możemy wymieniać się dobrymi praktykami.""Zwiedzający są pod wrażeniem naszych propozycji i ich jakości.
Targi są bardzo dobrym miejscem do rozwoju, uważam, że powinniśmy tutaj być w każdej edycji."


Jerzy Zawadzki,
Panda


Paweł Harenza,
Kraw-Biel


Sebastian Łatka,
CTS-Technology


Marek Mrozowski,
CHRONOS

PATRONAT HONOROWY
Patronat Medialny
10-12.06.2024
Godziny otwarcia
 • 10 VI 2024
  09:00 - 17:00
 • 11 VI 2024
  09:00 - 17:00
 • 12 VI 2024
  09:00 - 16:00
  10-12.06.2024
  Godziny otwarcia
  • 10 VI 2024
   09:00 - 17:00
  • 11 VI 2024
   09:00 - 17:00
  • 12 VI 2024
   09:00 - 16:00