FESTIWAL "PRZY KOMINKU" (25-26.11.2022)

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku"
Kiermasz Świąteczny, Giełda winyli i płyt CD

przy-kominku-2022-plakat Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku" to niszowe, muzyczne wydarzenie organizowane w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Głównym założeniem Festiwalu „Przy Kominku” jest rozwój turystyczno-poetyckiego nurtu muzycznego. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się od 25 do 26 listopada 2022 r. i ma nieco odmienny harmonogram niż dotychczas. Pierwszego dnia festiwalu zaplanowano koncert integracyjny, a przegląd konkursowy zespołów odbędzie się w tym samym dniu, co główny koncert festiwalowy i konkurs o nagrodę publiczności.

Główny koncert festiwalowy - Koncert Galowy Laureatów, odbywa się w sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce. Podczas Festiwalu, zespoły prezentujące się na scenie zmagają się m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności i gwiazd muzycznej sceny, nagrody finansowe oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla. Oprócz występów konkursowych, na scenie nie zabraknie również występów Gwiazd Festiwalu.

Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku" to również atrakcyjne wydarzenia towarzyszące: Giełda Winyli i Płyt CD oraz Kiermasz Świąteczny organizowane w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Giełda płyt winylowych i płyt CD z punktami odsłuchu muzyki to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów czarnych krążków i płyt kompaktowych. To świetna okazja do wspomnienia dawnych czasów, dyskusji o muzyce, wymienienia się swoimi kolekcjami, zapoznania się z muzyką w specjalnie przygotowanych strefach odsłuchu i zakupu atrakcyjnych nośników muzycznych. Podczas Kiermaszu Świątecznego prezentowana jest szeroka oferta wyrobów artystycznych, przedmiotów użytkowych, asortymentu o charakterze świątecznym oraz naturalnych, regionalnych produktów spożywczych. Do dyspozycji gości będzie również Kawiarnia Festiwalowa, gdzie oprócz skosztowania pysznej kawy, będzie można spędzić przyjemny czas w miłej atmosferze.

Podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Przy Kominku” zaplanowano również plebiscyt pn. „Co gram. Gdzie mieszkam.” Na specjalnie zaaranżowanych stoiskach, uczestnicy festiwalu zaprezentują swoje regiony, miasta i miejscowości. 

Organizatorem Festiwalu „Przy Kominku” jest Dom Kultury „Białogon” przy wsparciu Targów Kielce.

Bilety dostępne na stronie www.bilety24.pl.

 

     Kup bilet     

Aktualności
26 listopada 2022
Koncert Galowy z udziałem artystów z całej Polski, Kiermasz Świąteczny z unikalną ofertą ozdób świątecznych i pysznych produktów regionalnych, Giełda Winyli i Płyt CD z egzemplarzami kolekcjonerskimi oraz plebiscyt muzyczny. To wszystko czekało na Gości Festiwalu „Przy Kominku” już 26 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
17 listopada 2022
Naturalne soki pełne witamin, pyszne regionalne potrawy, unikalne rękodzieła i obrazy z motywem ludowym, własnoręcznie wykonana biżuteria oraz ozdoby świąteczne, a przede wszystkim ogromna dawka wspaniałej muzyki już 26 listopada podczas Festiwalu „Przy Kominku”. Z okazji jubileuszowej odsłony wydarzenia w Centrum Kongresowym Targów Kielce nie zabraknie także niespodzianek dla Gości.
14 listopada 2022
W trakcie Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” w Przeglądzie Konkursowym zmagać się będzie aż 15 zespołów z całej Polski. Nie zabraknie także występów Gwiazd podczas Koncertu Galowego i wydarzeń towarzyszących. Bilety na wydarzenie już dostępne!
10 listopada 2022
Już od 25 do 26 listopada 2022 roku odbędzie się X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. W Przeglądzie Konkursowym weźmie udział 15 zespołów z całej Polski.
03 listopada 2022
Szeroka oferta wyrobów artystycznych, asortymentu o charakterze świątecznym oraz regionalnych produktów spożywczych – to wszystko będzie można zaprezentować podczas Kiermaszu Świątecznego organizowanego w Centrum Kongresowym Targów Kielce w ramach jubileuszowej edycji Festiwalu „Przy Kominku”.
25-26.11.2022
    25-26.11.2022