FESTIWAL "PRZY KOMINKU" (18-19.11.2022)

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku"
Kiermasz Świąteczny, Giełda winyli i płyt CD

Do wydarzenia pozostało...

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku" to niszowe, muzyczne wydarzenie organizowane w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Głównym założeniem Festiwalu „Przy Kominku” jest rozwój turystyczno-poetyckiego nurtu muzycznego. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się od 18 do 19 listopada 2022 r. i ma nieco odmienny harmonogram niż dotychczas. Pierwszego dnia festiwalu zaplanowano koncert integracyjny, a przegląd konkursowy zespołów odbędzie się w tym samym dniu, co główny koncert festiwalowy i konkurs o nagrodę publiczności.

Główny koncert festiwalowy - Koncert Galowy Laureatów, odbywa się w sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce. Podczas Festiwalu, zespoły prezentujące się na scenie zmagają się m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności i gwiazd muzycznej sceny, nagrody finansowe oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla. Oprócz występów konkursowych, na scenie nie zabraknie również występów Gwiazd Festiwalu.

Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku" to również atrakcyjne wydarzenia towarzyszące: Giełda Winyli i Płyt CD oraz Kiermasz Świąteczny organizowane w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Giełda płyt winylowych i płyt CD z punktami odsłuchu muzyki to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów czarnych krążków i płyt kompaktowych. To świetna okazja do wspomnienia dawnych czasów, dyskusji o muzyce, wymienienia się swoimi kolekcjami, zapoznania się z muzyką w specjalnie przygotowanych strefach odsłuchu i zakupu atrakcyjnych nośników muzycznych. Podczas Kiermaszu Świątecznego prezentowana jest szeroka oferta wyrobów artystycznych, przedmiotów użytkowych, asortymentu o charakterze świątecznym oraz naturalnych, regionalnych produktów spożywczych. Do dyspozycji gości będzie również Kawiarnia Festiwalowa, gdzie oprócz skosztowania pysznej kawy, będzie można spędzić przyjemny czas w miłej atmosferze.

Podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Przy Kominku” zaplanowano również plebiscyt pn. „Co gram. Gdzie mieszkam.” Na specjalnie zaaranżowanych stoiskach, uczestnicy festiwalu zaprezentują swoje regiony, miasta i miejscowości. 

Organizatorem Festiwalu „Przy Kominku” jest Dom Kultury „Białogon” przy wsparciu Targów Kielce.

Aktualności
10 listopada 2021
Kilka tysięcy płyt winylowych oraz kompaktowych w różnorodnych gatunkach muzycznych oraz akcesoria do dawnych nośników muzycznych dostępne dla gości Festiwalu „Przy Kominku”.
10 listopada 2021
W sobotę, 20 listopada br. w Sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce odbędzie się koncert galowy laureatów, którzy powalczą o nagrodę publiczności. Nie zabraknie także występów gwiazd specjalnych i atrakcji dodatkowych.
10 listopada 2021
Nieodzownym elementem Festiwalu Przy Kominku jest Koncert Integracyjny. W tym roku, po raz pierwszy w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.
04 listopada 2021
Biżuteria artystyczna, maskotki szydełkowe, chusty, torby i ozdoby w wyjątkowych wzorach i kolorach oraz piękne akcesoria wykonane metodą decoupage – to tylko część oferty jaka zostanie zaprezentowana już 20 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas Kiermaszu Świątecznego towarzyszącego Festiwalowi „Przy Kominku”.
27 października 2021
Szeroka oferta wyrobów artystycznych, asortymentu o charakterze świątecznym oraz regionalnych produktów spożywczych – to wszystko będzie można zaprezentować podczas Kiermaszu Świątecznego organizowanego w Centrum Kongresowym Targów Kielce w ramach Festiwalu „Przy Kominku”.
18-19.11.2022
    18-19.11.2022