FESTIWAL "PRZY KOMINKU" (17-18.11.2023)

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku"
Kiermasz Świąteczny, Giełda winyli i płyt CD

Poezja śpiewana i turystyczna już po raz jedenasty wybrzmiała w Kielcach!

przy-kominku-2023 Muzyczny i świąteczny nastrój zagościł w sobotę, 18 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce za sprawą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku”. Oprócz koncertu kilkunastu zespołów z całej Polski, w trakcie towarzyszącego mu kiermaszu świątecznego wystawcy zachwycali szeroką ofertą regionalnych i naturalnych produktów, wyrobów rękodzielniczych oraz ozdób świątecznych.

W przeglądzie konkursowym Festiwalu „Przy Kominku” zaprezentowało się aż 13 zespołów z całej Polski. Wokaliści, soliści i duety podjęły zmagania m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla. Nie zabrakło również występów zaproszonych gości: „Gasta Mire”, Ireny Salwowskiej z zespołem oraz grupy „Bez Jacka”.

W trakcie festiwalu za kolorową piosenkę wyróżniono Zespół „Pochmurno”, a dodatkowe wyróżnienia przyznano dla Zespołów: „Gędzi Chór”, „Inisheer”, „Maryleen” oraz „Szumiłąka”. Na podium w walce o nagrody pieniężne od Domu Kultury Białogon znaleźli się na miejscu trzecim: Zespół „MuzyKuny”, na miejscu drugim Marcin Skrzypczak oraz Zespół „Pod Prąd”, a na miejscu pierwszym Roman Tkaczyk.

Grand Prix XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” przyznano Zespołowi „Pod Fryzjerką”. Nagrodę publiczności otrzymał Zespół Inisheer, a nagroda specjalna im. Grzegorza Pecla trafiła do Zespołu MuzyKuny.

przy-kominku-2023 Nagroda specjalna Sołtysa Wsi Bilcza za nawiązania do tradycji świętokrzysko-etniczno-ludowej trafiła do Zespołu Gędzi Chór. Jerzy Krużel przyznał nagrodę specjalną Magazynu Piosenki Studenckiej „Mikroklimat” Zespołowi Pod Prąd.

W trakcie festiwalu nominowano również Zespół Tabor Absurdum oraz Pod Fryzjerką do udziału w 52 Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej „Bazuna” 2024, Zespoły Pod Prąd i Pochmurno do udziału w 57 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej 2024 w Szklarskiej Porębie, a Zespoły Pod Fryzjerką wraz z synkiem Frankiem, Szumiłąka oraz Pochmurno na trzydniowy pobyt do Zajazdu Pod Caryńską.

Oprócz koncertów, uczestnicy Festiwalu „Przy Kominku” mogli spróbować naturalnych soków pełnych witamin od Notoszok, różnorodnych słodyczy czy pysznych wyrobów od Koła Gospodyń Wiejskich w Korytkowie. Swoją ofertą zachwycili również producenci wyrobów rękodzielniczych: NitkiAtki w towarzystwie igły i szydełka z ręcznie robioną biżuterią artystyczną i maskotkami szydełkowymi oraz Aldi - art produkująca wykonane ręcznie ozdoby świąteczne. Chętni mogli nabyć także produkty do codziennej pielęgnacji i kosmetyki od przedstawicielek marki Mary Kay, najnowsze pozycje wydawnictwa regionalnego oraz zobaczyć prezentację fotografii pt. „Muzyka jesieni” z portretami muzyków zespołu Gędzi Chór.

Częścią wydarzenia był również plebiscyt muzyczny „Co gram. Gdzie mieszkam”, gdzie na specjalnie zaaranżowanych stoiskach prezentują się wykonawcy.

Festiwal „Przy Kominku” to wydarzenie organizowane w Centrum Kongresowym Targów Kielce od 2013 roku.

Aktualności
18 listopada 2023
Muzyczny i świąteczny nastrój zagościł w sobotę, 18 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce za sprawą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku”. Oprócz koncertu kilkunastu zespołów z całej Polski, w trakcie towarzyszącego mu kiermaszu świątecznego wystawcy zachwycali szeroką ofertą regionalnych i naturalnych produktów, wyrobów rękodzielniczych oraz ozdób świątecznych.
10 listopada 2023
Do Przeglądu Konkursowego 11. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” zakwalifikowało się 14 wykonawców z całej Polski. Zaprezentują się oni już 18 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce, gdzie zawalczą m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla.
11 października 2023
Już od 17 do 18 listopada 2023 roku odbędzie się XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. Soliści i zespoły z całej Polski zaprezentują się na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce. Czekamy na zgłoszenia.
19 września 2023
Szeroka oferta wyrobów artystycznych, asortymentu o charakterze świątecznym oraz regionalnych produktów spożywczych – to wszystko będzie można zaprezentować podczas Kiermaszu Świątecznego organizowanego w Centrum Kongresowym Targów Kielce w ramach jubileuszowej edycji Festiwalu „Przy Kominku”.
06 września 2023
Koncert Galowy z udziałem artystów z całej Polski, Kiermasz Świąteczny z unikalną ofertą ozdób świątecznych i pysznych produktów regionalnych, Giełda Winyli i Płyt CD z egzemplarzami kolekcjonerskimi oraz plebiscyt muzyczny. To wszystko czekało na Gości Festiwalu „Przy Kominku” już 26 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
17-18.11.2023
    17-18.11.2023