IMG-7556.JPG
Festiwal "Przy Kominku" organizowany w Centrum Kongresowym Targów Kielce od lat cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.

Poezja śpiewana i turystyczna już po raz jedenasty wybrzmiała w Kielcach!

18 listopada 2023
Muzyczny i świąteczny nastrój zagościł w sobotę, 18 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce za sprawą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku”. Oprócz koncertu kilkunastu zespołów z całej Polski, w trakcie towarzyszącego mu kiermaszu świątecznego wystawcy zachwycali szeroką ofertą regionalnych i naturalnych produktów, wyrobów rękodzielniczych oraz ozdób świątecznych.

W przeglądzie konkursowym Festiwalu „Przy Kominku” zaprezentowało się aż 13 zespołów z całej Polski. Wokaliści, soliści i duety podjęły zmagania m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla. Nie zabrakło również występów zaproszonych gości: „Gasta Mire”, Ireny Salwowskiej z zespołem oraz grupy „Bez Jacka”.

Oprócz koncertów, uczestnicy Festiwalu „Przy Kominku” mogli spróbować naturalnych soków pełnych witamin od Notoszok, różnorodnych słodyczy czy pysznych wyrobów od Koła Gospodyń Wiejskich w Korytkowie. Swoją ofertą zachwycili również producenci wyrobów rękodzielniczych: NitkiAtki w towarzystwie igły i szydełka z ręcznie robioną biżuterią artystyczną i maskotkami szydełkowymi oraz Aldi - art produkująca wykonane ręcznie ozdoby świąteczne. Chętni mogli nabyć także produkty do codziennej pielęgnacji i kosmetyki od przedstawicielek marki Mary Kay, najnowsze pozycje wydawnictwa regionalnego oraz zobaczyć prezentację fotografii pt. „Muzyka jesieni” z portretami muzyków zespołu Gędzi Chór.

Częścią wydarzenia był również plebiscyt muzyczny „Co gram. Gdzie mieszkam”, gdzie na specjalnie zaaranżowanych stoiskach prezentują się wykonawcy.

Festiwal „Przy Kominku” to wydarzenie organizowane w Centrum Kongresowym Targów Kielce od 2013 roku.

 

Polecane aktualności
10 listopada 2023
Do Przeglądu Konkursowego 11. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” zakwalifikowało się 14 wykonawców z całej Polski. Zaprezentują się oni już 18 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce, gdzie zawalczą m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla.
11 października 2023
Już od 17 do 18 listopada 2023 roku odbędzie się XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. Soliści i zespoły z całej Polski zaprezentują się na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce. Czekamy na zgłoszenia.
19 września 2023
Szeroka oferta wyrobów artystycznych, asortymentu o charakterze świątecznym oraz regionalnych produktów spożywczych – to wszystko będzie można zaprezentować podczas Kiermaszu Świątecznego organizowanego w Centrum Kongresowym Targów Kielce w ramach jubileuszowej edycji Festiwalu „Przy Kominku”.
06 września 2023
Koncert Galowy z udziałem artystów z całej Polski, Kiermasz Świąteczny z unikalną ofertą ozdób świątecznych i pysznych produktów regionalnych, Giełda Winyli i Płyt CD z egzemplarzami kolekcjonerskimi oraz plebiscyt muzyczny. To wszystko czekało na Gości Festiwalu „Przy Kominku” już 26 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.