PRZEMYSŁOWA WIOSNA (19-22.03.2024)

STOM-TOOL - BLECH & CUTTING - LASER - ROBOTICS - FIX, Spawalnictwo, Expo-Surface, Fluid Power, Control-Stom, Dni Druku 3D, TEiA

Ta PRZEMYSŁOWA WIOSNA przejdzie do historii!

przemsylowa-wiosna-2024-galeria-01.jpg [215.20 KB] Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce, w 2024 roku odbywała się w dość nietypowym czasie. Przemysł powoli wychodzący z marazmu, rolnicze strajki w tle - mogło nie udać się nic, a udało się wszystko. Wystawę odwiedziło o 1000 zwiedzających więcej niż w zeszłym roku.

Kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odwiedziło w tym roku 22 000 branżowych uczestników. Dodatkowo na korzyść branżowych zwiedzających zmniejszyła się liczba uczniów szkół technicznych odwiedzających targi – w tym roku było ich zaledwie 1500, w zeszłym 2500. Wypowiedzi wystawców nie pozostawiają złudzeń, to były naprawdę dobre targi.

- Wróciliśmy do Kielc w ubiegłym roku, nie było nas tutaj w czasie pandemii. Wystawiamy się od wielu lat, bo uważamy, że ta impreza organizowana w Kielcach jest najważniejszą w całej Polsce dla naszej branży. Zdecydowanie warto tu przyjeżdżać. Udział w targach daje nam rozpoznawalność marki, która nigdy nie jest za duża. Mimo że nasza marka jest znana wśród klientów, to zawsze pojawiają się nowi. To też jest szansa na pokazanie nowych produktów. Zwykle pierwszy dzień targów, jest takim dniem na rozpędzenie się, tymczasem tym razem już pierwszego dnia było tak dużo osób, jak zwykle w czasie drugiego dnia targów. Pojawiły się osoby, które znamy, były rozmowy, które stały się kontynuacją już rozpoczętych kontaktów. To co mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z podpisów, które pojawiły się na pewnych dokumentach – tak udział w Przemysłowej Wiośnie 2024 podsumował Jakub Szyndlar, Technolog ds. Rozwoju Klienta Abplanalp.

przemsylowa-wiosna-2024-galeria-02.jpg [189.46 KB] Bardzo bogata oferta

Niemal 600 wystawców prezentowało dokładnie to, o co w wydarzeniu takim jak Przemysłowa Wiosna chodzi – pracujące maszyny. Z roku na rok coraz liczniejszą grupę stanowią roboty, także w tym roku można było liczyć na wiele dynamicznych prezentacji całych linii zrobotyzowanych. Nie zabrakło narzędzi skrawających, licznie reprezentowana była branża poświęcona technologii szlifowania.  Obrabiarki królowały w hali E. Na wiele wrażeń mogli liczyć także miłośnicy druku 3D. Sporą część wystawy stanowiły także urządzenia pomiarowe.

Merytorycznie o technologiach

Na szczególną uwagę zasługują również merytoryczne spotkania, które odbyły się podczas Przemysłowej Wiosny. Konferencja specjalistyczna organizowana przez znane w branżowym środowisku wydawnictwo ELAMED prezentowała najnowszych rozwiązania technologicznne na rynku obróbki stali. Z kolei Seminarium „INNOWACJE i NOWE TECHNOLOGIE” było doskonałą okazją, aby zaprezentować pakiet informacji dotyczących firmy, technologii lub produktu. Coroczne Seminarium Obróbki Laserowej tradycyjnie już było uzupełnieniem merytorycznym targów STOM-Laser, a swoją tematyką obejmowało wszystkie rodzaje technologii laserowych powszechnie wykorzystywanych w przemyśle. Seminarium „Szybkie prototypowanie materiałów metalowych” było niezwykle ciekawą propozycją przedstawicieli Sieci Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny.

Medale i wyróżnienia tradycyjnie

Podczas uroczystej gali, która odbyła się drugiego dnia targów, nagrodzono najlepsze z nich. O przyznaniu nagród decydowały Komisje konkursowe powołane do każdej z wystaw. W skład jury weszli czołowi, branżowi specjaliści. W czasie uroczystości wręczono także wyróżnienia i nagrody Top Design za oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej. Specjalnymi statuetkami od Zarządu Targów Kielce zostały również wyróżnione firmy, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze.

Zapraszamy na kolejną edycję Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce, która odbędzie się  od 25 do 28 marcu 2025.

 

Aktualności
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
21 marca 2024
Popołudnie drugiego dnia Przemysłowej Wiosny, upłynęło pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych.
20 marca 2024
Przemysłowa Wiosna to okazja do wzięcia udziału w konferencji poświęconej najnowszym rozwiązaniom technologicznym w obróbce stali, które mają zasadniczy wpływ na poprawę jakości oraz efektywności pracy w polskich zakładach produkcyjnych. Targi potrwają do piątku, 22 marca.
20 marca 2024
Profesor Politechniki Świętokrzyskiej, rektor kierujący uczelnią przez dwie kadencje w latach 2008-2016, podczas Przemysłowej Wiosny zaprezentował swoją nową publikację. To kompendium poświęcone tematyce metrologii i analizie powierzchni, które powstało dzięki kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w przemyśle oraz dokonaniom badawczym i naukowym autora.
19 marca 2024
W trakcie seminarium poruszane są tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji. Inauguracyjne wystąpienie poświęcone było natomiast działaniom dotyczącym ESG.
19 marca 2024
- Nowym podejściem w wytwarzaniu produktów jest zastosowanie druku 3D. Może on być wykonywany przy użyciu urządzeń dedykowanych, które są prezentowane na targach STOM, jak również przy pomocy urządzeń stosowanych w procesach spawalniczych – wyjaśniał Marek  Węglowski rozpoczynając seminarium. Wydarzenie zorganizował Górnośląski Instytut Technologiczny, który jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.
19 marca 2024
Niemal 600 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych z 21 krajów, dodatkowa hala tymczasowa, powierzchnia wystawiennicza większa o 10% od poprzedniej edycji – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2024 roku zapowiada się rekordowo.
18 marca 2024
Ciekawa ekspozycja, bogaty program "speech areny" - tymczasowa hal I to miejsce, które trzeba odwiedzić podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2024
Od środy 13 marca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich, Wystawowej i Malików w Kielcach. Drogowcy rozpoczęli kompleksową przebudowę tego miejsca, dotychczasowe skrzyżowanie zastąpi rondo turbinowe.
06 marca 2024
Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego” zaprasza na pokazy lakiernicze oraz wykłady branżowe podczas kieleckich Targów Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE. Będzie to z pewnością wartościowa merytoryczno-praktyczna część wystawy.
04 marca 2024
Tegoroczna Przemysłowa Wiosna będzie obfitowała w ciekawe wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich będzie seminarium „Inteligentne rozwiązania metrologiczne dla przemysłu przyszłości x.0”
29 lutego 2024
„Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych” to tytuł, który na rynku pojawił się w zeszłym roku i już zdobył uznanie specjalistów. Spotkanie z autorem profesorem dr. hab. Stanisławem Adamczakiem odbędzie się podczas Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej 20 marca o 11.00 w Sali E-1
26 lutego 2024
Trudno wyobrazić sobie Przemysłową Wiosnę bez jednego ze światowych potentatów - firmy TRUMPF. Również w tym roku firma zapowiada niezwykle ciekawą prezentację w hali E.
23 lutego 2024
Firma ITA jest polskim przedsiębiorstwem, które od 24 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania z dziedziny metrologii przemysłowej oraz systemów narzędziowych. Podczas tegorocznych Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej firma zaprezentuje szereg nowości.
16 lutego 2024
GF Machining Solutions należy do wiodących liderów w dziedzinie inżynierii precyzyjnej. Dostarcza zaawansowane rozwiązania produkcyjne producentom komponentów mechanicznych i narzędzi o najwyższej precyzji. Podczas Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce firma zaprezentuje kilka maszyn.
14 lutego 2024
CHIRON Group to firma o bogatej, ponad stuletniej historii, specjalizująca się w produkcji wysokowydajnych, pionowych centrów frezarskich oraz frezarsko-tokarskich. A co firma pokaże już w marcu podczas Przemysłowej Wiosny?
02 lutego 2024
Tegoroczna Przemysłowa Wiosna obfituje w niezwykle ciekawe, merytoryczne spotkania. Jedno z nich przygotuje Łukasiewicz - Górnośląski Instytut Technologiczny.
29 stycznia 2024
Przemysłowy cykl odbywający się wiosną w kieleckim ośrodku to nie tylko oszołamiająca ekspozycja. W zestawieniu merytorycznych wydarzeń towarzyszących pojawiła się właśnie konferencja specjalistyczna organizowana przez cenione w branży wydawnictwo. Konferencja odbędzie się 20 marca.
25 stycznia 2024
Niecałe dwa miesiące przed rozpoczęciem Przemysłowej Wiosny, lista wystawców oraz oferta, jaką przywiozą do Kielc wyglądają imponująco. Poznaj kolejną firmę, która zaprezentuje się w kieleckim ośrodku od 19 d 22 marca.
24 stycznia 2024
Seminarium „INNOWACJE i NOWE TECHNOLOGIE” to doskonały sposób, aby zaprezentować pakiet informacji dotyczących firmy, technologii lub produktu. Taka forma będzie idealnym uzupełnieniem ekspozycji targowej.
18 stycznia 2024
Podczas kolejnej edycji targów STOM-LASER międzynarodowy producent systemów laserowych Trotec, zaprezentuje innowacyjne urządzenia ze swojej szerokiej gamy maszyn laserowych - znakowarkę laserową SpeedMarker 700 oraz ploter laserowy Speedy 400 flexx. Lasery do znakowania, grawerowania i cięcia, stworzone zostały pod kontem automatyzacji i optymalizacji procesów produkcyjnych.
05 stycznia 2024
Cykl odbywający się w Targach Kielce ma szansę na pobicie kolejnych rekordów. Powierzchnia wystawiennicza na nieco ponad dwa miesiące przed rozpoczęciem targów jest większa od zeszłorocznej o 10%. Do grona wystawców dołączyła firma IOW TRADE.
11 grudnia 2023
Ruszyła rejestracja zwiedzających na wydarzenia łącznie nazywane Przemysłową Wiosną. Szansa na nowe kontakty biznesowe dla przedstawicieli różnych branż w Targach Kielce od 19 do 22 marca 2024 r.
28 listopada 2023
Firma HGM Maszyny Sp. z o.o. współpracuje z markami i producentami europejskimi, którzy tworzą swoje urządzenia oraz narzędzia według najlepszych i najwyższych standardów. Już podczas Przemysłowej Wiosny w marcu 2024 roku firma zaprezentuje się w Targach Kielce.
14 listopada 2023
Klientami TIMATE są głównie przedsiębiorstwa logistyczne, produkcyjne i medyczne, zatrudniające przynajmniej kilkuset pracowników. Również odwiedzający przemysłowy cykl w Targach Kielce będą mogli poznać ten niezwykły system.
30 października 2023
Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL to jeden z najbardziej popularnych elementów przemysłowego cyklu odbywającego się wiosną w Targach Kielce. Podczas tego wydarzenia nie może zabraknąć jednego ze stałych wystawców - firmy RoTec Polska.
26 października 2023
Przygotowania do Przemysłowej Wiosny 2024 idą pełną parą. Wystawcy już szykują dla gości Targów Kielce ciekawą ofertę. Podczas Salonu Robotyki Przemysłowej zaprezentuje się firma CoRobotics!
13 października 2023
Podczas poprzedniej edycji przemysłowego cyklu odbywającego się w kieleckim ośrodku powierzchnia wystawiennicza zajęła wszystkie 7 hal. Z powodu ogromnego zainteresowania Przemysłową Wiosną 2024 wystawcy będą mieli do dyspozycji jeszcze jeden pawilon.
Patronat Honorowy
Patronat medialny
Partnerzy medialni
19-22.03.2024
Godziny otwarcia
 • 19 III 2024
  09:00 - 17:00
 • 20 III 2024
  09:00 - 17:00
 • 21 III 2024
  09:00 - 17:00
 • 22 III 2024
  09:00 - 15:00
  19-22.03.2024
  Godziny otwarcia
  • 19 III 2024
   09:00 - 17:00
  • 20 III 2024
   09:00 - 17:00
  • 21 III 2024
   09:00 - 17:00
  • 22 III 2024
   09:00 - 15:00