Aktualności

Znani na targach Dom, Ogród i Ty. Marek Jezierski i Darek Stolarz oblegani!
Marek Jezierski, prowadzący program „Rok w ogrodzie” gości w Targach Kielce w obydwa dni targów. Na stoisku firmy Betmar w hali numer 5 doradza w kwestiach związanych z uprawą roślin i pielęgnacją ogrodu. W czasie rozmowy na targowej scenie w hali 5 przyznał, że dobrym rozwiązaniem na zagospodarowanie ogrodu jest łąka kwietna. Wyjaśniał, że zmiany klimatyczne wpływają na prace w ogrodzie. – Podręczniki dla ogrodników trzeba napisać od nowa. Te zmiany są tak duże, że dziś już możemy wysiewać wszystko, nie musimy czekać do maja, jak to bywało kilka lat temu – zaznaczał Marek Jezierski. Ekspert zachęcał, by nie bać się eksperymentować w ogrodzie, nie zrażać się, jeśli roślinka nie przetrwa. – Nie bójmy się błędów, praca w ogrodzie to fantastycznie spędzony czas – podkreślił.
Warsztaty Darka Stolarza z udziałem dzieci i młodzieży
Tłumy przed targową scenę przyciągnął Darek Stolarz, znany z programów telewizyjnych fachowiec. Przyznał, że stolarstwo to jego wielka pasja, która stała się sposobem na życie. Podkreślał, że jego pracownia jest prowadzona zgodnie z zasadą zero waste. – Wszystko kiedyś mi się przyda - podkreślił. Uchylił nieco kulis nagrywania programów telewizyjnych. Zdradził, że zanim Dorota Szelągowska zaprosiła go do współpracy na wizji, zrobił dla niej meble kuchenne.
- Czuję się doceniany przez moje środowisko stolarskie. Nie tylko za udział w tych programach, ale także pracę na moim kanale na You Tubie. Te filmy zmieniły wizerunek stolarza. Widzowie zaczęli nas postrzegać jako ludzi z pasją, z zaangażowaniem – wyjaśniał.
Do pracy na scenie zaprosił dzieci i młodzież z widowni. Wspólnie układali mozaikę z okleiny. W niedzielę Darek Stolarz wykonana szufladę lewitująca.
Magda Motrenko z pomysłami na wnętrza i zewnętrza w Targach Kielce
Do ekologicznego podejścia w urządzaniu swojego otoczenia zachęcała także Magda Motrenko, autorka popularnego kanału „Wnętrza Zewnętrza”. Dzieliła się poradami na temat aranżacji wnętrz i najnowszych trendów w designie. - Warto nadawać produktom drugie życie, nie jestem zwolenniczką wyrzucania i projektowania na nowo, wolę wykorzystywać rzeczy z odzysku – mówiła. Poradziła również, by nie skupiać się na bieżących trendach. - Długo modne nowoczesne wnętrze urządzimy wykorzystując ponadczasowe klasyki – zaznaczyła. Dodała, że na targach w Kielcach można znaleźć wiele pięknych przedmiotów i roślin, jak designerskie lampy, czy drzewka bonsai. – To miejsce inspiruje – podkreśliła.
Krzysztof Lijewski: ogród i dom są dla sportowców oazą
Gościem specjalnym targów DOM, OGRÓD i TY był także Krzysztof Lijewski – drugi trener Industrii Kielce. Spotkał się z kibicami i sympatykami piłki ręcznej. Zdradził kilka szczegółów z działań w drużynie, ale i opowiedział o swoim ogrodzie. – Nad wszystkim czuwa moja żona Asia, do moich zadań należą proste prace jak koszenie trawnika. Dom i ogród są bardzo ważnym miejscem dla każdego sportowca, pozwalają się wyciszyć, zrelaksować. U nas jest też przestrzeń do gry w kosza i siatkówkę, wypoczywamy więc aktywnie – przyznał. Zaznaczył, że targi Dom, Ogród i Ty mają ciekawą i różnorodną ofertę. - Zabiorę tu rodzinę w niedzielę, na pewno Asia znajdzie wiele rzeczy do wykorzystania u nas - dodał.
Targi DOM, OGRÓD i TY trwają w Targach Kielce jeszcze w niedzielę, 27 kwietnia w godzinach od 10 do 17.