20189345c779e81e6eb9.JPG

Znamy Instalatora Roku 2019!

28 lutego 2019
Trzecia edycja konkursu Instalator Roku, który odbył się podczas targów ENEX za nami! O tytuł walczyło pięć drużyn. Na podium stanęły firmy: PV System, Helios Power, a zwycięzcą okazał się SunSol z Gdańska. Członkowie drużyny zdecydowała się przekazać nagrodę na cele charytatywne

W pierwszym etapie konkursu udział wzięły takie firmy jak: SunSol, Heliospower, PV System, Fotowoltaika System, Elektrosolar. Walka na każdym etapie była bardzo wyrównana, a każda z ekip wykazała się dużym zaangażowaniem i przygotowaniem.

- Kolejny raz promowaliśmy dobre praktyki podczas Instalatora Roku. Jesteśmy dumni z drużyn, które bardzo się w zaangażowały. Wykazały się wiedzą i doświadczeniem. Miło nas zaskoczyło profesjonalne wyposażenie każdej z drużyn. Dla nas każda z drużyn jest wygrana – mówi Paweł Wiktorowicz, z firmy Corab.

Drugi etap Heliospower kontra Sunsol

W finale spotkały się Heliospower z Radomia i Sunsol z Gdańska. Drużyny do zadań podeszły w zupełnie inny sposób, realizując je równocześnie.

- Na tym etapie zależało nam, aby pokazać konieczność wykonania pomiarów rezystencji izolacji oraz zwrócić uwagę na elementy, o których czasami instalatorzy zapominają, np. odpowiedniej długości przewód ochronny – mówi Bogdan Szymański, Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej.

Na uczestników czekało kilka pułapek. Drużyny musiały zamontować zabezpieczenia AC i DC i podłączyć się do falownika, ale również wybrać odpowiednie zabezpieczenia i pozostałe komponenty.

Co wygrali finaliści?

W nagrodę za 3 miejsce firma PV System otrzymała konstrukcję Corab na instalację o mocy 3kW. Firma Heliospower zajęła 2 miejsce, za co otrzymała konstrukcję Corab na instalację o mocy 3kW oraz narzędzia marki Rennsteig dystrybuowane przez firmę Fastons. Za pierwsze miejsce firma Sunsol otrzymała kompletną instalację o mocy 3kW oraz profesjonalny firm z montażu tej instalacji wykonany przez Globenergię. Sunsol jako Instalator Roku miło zaskoczył wszystkich, deklarując oddanie nagrody wraz ze swoim montażem na cele charytatywne. Dodatkowo komisja wyróżniła firmę PV System za najmniej wykonanych błędów.

(MBr)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy