61368945c62b2c042b70.jpg
Podczas targów Kids' Time 2019 będzie można zagrać, m.in. w grę Pan Twardowski marki Granna

Zagraj w gry marki Granna podczas Kids’ Time 2019

11 lutego 2019
Podczas targów branży dziecięcej, które odbędą się 20-22 lutego w Targach Kielce, w Strefie Gier Planszowych i Zabawek Retro będzie można przyjrzeć się bliżej, między innymi takim planszówkom jak Bazyliszek, Król Popiel czy Smok Wawelski.

Jedną z atrakcji przygotowanych przez organizatorów największych targów dziecięcych w Europie Środkowo – Wschodniej jest Strefa Gier Planszowych i Zabawek Retro. Właśnie w tym miejscu branżowi zwiedzający, media opiniotwórcze oraz blogerzy, będą mogli zapoznać się z najnowszymi produktami topowych marek produkujących gry planszowe. W strefie będzie można „wypróbować” najnowsze projekty planszowe, m.in. od Granna:

  • Ale cyrk! - to gra zręcznościowa, w której układamy drewniane klocki, na których znajdziemy ilustracje cyrkowców. Naszym zadaniem będzie ustawienie ich według warunku zapisanego na karcie. Pierwszy gracz, który ma przed sobą siedem kart, wygrywa.
  • Bazyliszek - gra z serii „Legendy polskie”. Nastawiona na spostrzegawczość i pamięć, w której dzieci muszą zapamiętać wygląd komnat i znaleźć ich lustrzane odbicie.
  • Gangster City - ta planszówka jest dla miłośników dedukcyjnych zagadek oraz fanów detektywistycznych łamigłówek. Uczy analizować dane oraz budować założenia drogą eliminacji. Wymaga skupienia i rozwija umiejętności dedukcyjne. Można grać w nią także solo.
  • Król Popiel - Kolejna z odsłon unikatowej serii poświęconej najważniejszym polskim legendom. Zasady opierają się na tekście legendy. Gra uczy koncentracji i umiejętności szukania jak najkorzystniejszych dla siebie rozwiązań.  
  • Monster Park - gracze wcielają się w rolę dyrektora nowo powstającego parku potworów. Trzeba kupować karty stworów unoszących się w przestworzach, stąpających po ziemi lub żyjących pod wodą. Tylko mądre zarządzanie budżetem sprawi, że to właśnie do zwycięskiego Monster Parku ustawiać się będą kolejki turystów z całego świata.
  • Pan Twardowski - gra z serii „Legendy polskie”. Pan Twardowski to gra dedukcyjna, w której musicie przyjrzeć się obrazkowi karczmy i wskazać, który element uległ zmianie. Jeśli Wam się uda, dowiecie się więcej o wyglądzie czarodzieja.
  • Smok Wawelski - dokładając lub zdejmując elementy z figurki smoka staramy się przechylić bestię, tak, aby jej pysk zanurzył się w Wiśle. Podczas rozgrywki emocje stale rosną, aż wreszcie smok opada, a dwór króla Kraka może odetchnąć  z ulgą. Prosty mechanizm pozwala na opracowanie różnych strategii. Obserwując zachowanie figurki smoka na zdejmowanie oraz dokładanie elementów, skłania młodszych graczy do analizowania informacji.
  • Skarpetki - gracze starają się jak najszybciej zebrać po 4 pary kolorowych kart skarpetek. Karty muszą pasować do ubioru postaci wybranej przez gracza. Zadaniem uczestników rozgrywki jest jak najszybsze odnalezienie par skarpetek, które zagubiły się podczas prania.
  • Sztama! - na pierwszy rzut oka Sztama! jest dość prostą, familijną grą w zbieranie kart. Jednak dominuje tu edukacyjny i ekologiczny temat. Gra z mechaniką set collection i odrobiną push your luck.
  • Tajny Agent - quiz i gra imprezowa w jednym. Jeden z graczy wciela się w agenta i wybiera kraj, w którym postanawia się ukryć. Pozostali gracze to detektywi, którzy za pomocą kart pytań starają się ustalić miejsce pobytu agenta. Zwycięży ta strona, której trzy razy uda się wywieść w pole przeciwników!

 

Kids’ Time w Targach Kielce to wydarzenie o charakterze branżowym. Wstęp powyżej 18 roku życia.

PŚ)