logowfosigw-nawww.jpg

WFOŚiGW o współpracy przy Targach Enex

19 lipca 2021
Targi Enex to jedno z najważniejszych wydarzeń branżo OZE w Polsce. Od lat współtworzy je wiele podmiotów i instytucji. Do stałych partnerów wydarzenia należy między innymi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. O współpracy, a także modzie na fotowoltaikę mówi Prezes Zarządu WSOŚiGW Ryszard Gliwiński.

Targi Kielce: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od lat współpracuje z Targami Kielce podczas organizacji wystawy Enex. Co wyróżnia te targi i dlaczego zdecydowali się Państwo na tę współpracę?

Ryszard Gliwiński: Targi ENEX mają ugruntowaną pozycję na rynku targowym, corocznie organizowane są wydarzenia, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzających. W ramach Targów zapoznać się można z wieloma ciekawymi urządzeniami i materiałami, które dopiero wchodzą na rynek , jak również zobaczyć ofertę  liderów rynku OZE.  Również wydarzenia towarzyszące zawsze są na wysokim poziomie zarówno merytorycznym jak i organizacyjnym.  Biorąc pod uwagę, że Targi Kielce są firmą silnie związaną z ziemią świętokrzyską a Fundusz jest jednostką wojewódzką, której celem jest wspieranie inwestycji związanych z ochroną środowiska na naszej ziemi, chętnie promujemy nasze działania za jej pośrednictwem.

TK: Boom na nowoczesne rozwiązania energetyczne trwa, a Program "Mój Prąd" cieszy się dużą popularnością. Ilu mieszkańców regionu skorzystało z programu i jaka jest jego przyszłość?

RG: Od dnia 1 lipca 2021 r. działa kolejna edycja programu Mój Prąd,  program ten jest wdrażany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.  Na stronie https://mojprad.gov.pl/  dostępne są aktualne statystyki pokazujące liczbę przyznanych dofinansowań do instalacji PV oraz łączna moc instalacji w kW na dzień 9.07.2021 było to dla województwa świętokrzyskiego 8340 instalacji o mocy 43 915 kW.

TK: Co roku WFOŚiGW przygotowuje tematyczne konferencje dla branży. Czy również podczas edycji 2022 będziemy mogli spodziewać się specjalistycznych spotkać współorganizowanych przez Państwa?

RG: Analogicznie do lat poprzednich planujemy uczestniczyć w Targach ENEX2022 r. o ile oczywiście sytuacja epidemiologiczna pozwoli na organizowanie tego typu wydarzeń, na co niecierpliwością czekamy.

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.