Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
logowfosigw-nawww.jpg

WFOŚiGW o współpracy przy Targach Enex

19 lipca 2021
Targi Enex to jedno z najważniejszych wydarzeń branżo OZE w Polsce. Od lat współtworzy je wiele podmiotów i instytucji. Do stałych partnerów wydarzenia należy między innymi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. O współpracy, a także modzie na fotowoltaikę mówi Prezes Zarządu WSOŚiGW Ryszard Gliwiński.

Targi Kielce: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od lat współpracuje z Targami Kielce podczas organizacji wystawy Enex. Co wyróżnia te targi i dlaczego zdecydowali się Państwo na tę współpracę?

Ryszard Gliwiński: Targi ENEX mają ugruntowaną pozycję na rynku targowym, corocznie organizowane są wydarzenia, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzających. W ramach Targów zapoznać się można z wieloma ciekawymi urządzeniami i materiałami, które dopiero wchodzą na rynek , jak również zobaczyć ofertę  liderów rynku OZE.  Również wydarzenia towarzyszące zawsze są na wysokim poziomie zarówno merytorycznym jak i organizacyjnym.  Biorąc pod uwagę, że Targi Kielce są firmą silnie związaną z ziemią świętokrzyską a Fundusz jest jednostką wojewódzką, której celem jest wspieranie inwestycji związanych z ochroną środowiska na naszej ziemi, chętnie promujemy nasze działania za jej pośrednictwem.

TK: Boom na nowoczesne rozwiązania energetyczne trwa, a Program "Mój Prąd" cieszy się dużą popularnością. Ilu mieszkańców regionu skorzystało z programu i jaka jest jego przyszłość?

RG: Od dnia 1 lipca 2021 r. działa kolejna edycja programu Mój Prąd,  program ten jest wdrażany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.  Na stronie https://mojprad.gov.pl/  dostępne są aktualne statystyki pokazujące liczbę przyznanych dofinansowań do instalacji PV oraz łączna moc instalacji w kW na dzień 9.07.2021 było to dla województwa świętokrzyskiego 8340 instalacji o mocy 43 915 kW.

TK: Co roku WFOŚiGW przygotowuje tematyczne konferencje dla branży. Czy również podczas edycji 2022 będziemy mogli spodziewać się specjalistycznych spotkać współorganizowanych przez Państwa?

RG: Analogicznie do lat poprzednich planujemy uczestniczyć w Targach ENEX2022 r. o ile oczywiście sytuacja epidemiologiczna pozwoli na organizowanie tego typu wydarzeń, na co niecierpliwością czekamy.

Polecane aktualności
12 lipca 2021
Od 1 lipca 2021 na właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych nałożono ustawowy obowiązek składania deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw. To pierwszy moduł Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
23 czerwca 2021
Targi Enex to miejsce, w którym musi pojawić się każda osoba związana z branżą Odnawialnych Źródeł Energii. Wystawa to niepowtarzalna okazja na prezentację paneli czy pomp ciepła, ale także poznanie nowości, które wpływają na ekonomiczne i bardziej wydajne funkcjonowanie instalacji. O rozwoju tragów i ich przyszłości mówi Robert Frąk – menadżer wydarzenia.
23 czerwca 2021
Wprowadzone niedawno zasady rozliczania prosumentów będą mało korzystne dla producentów paneli i spowolnią rozwój fotowoltaiki. Jednak, jak uważa prof. Konrad Świrski w rozmowie z portalem Wysokie Napięcie, wcale nie oznacza to końca złotych czasów dla tej technologii. Dodatkowo za pewien czas dołączą do niej magazynowanie i bilansowania zużycia energii. A o nich mówi się na targach Enex już od dawna.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy