Menu - nagłówek (dodatkowe)

Zaloguj się

PL
logowfosigw-nawww.jpg

WFOŚiGW o współpracy przy Targach Enex

19 lipca 2021
Targi Enex to jedno z najważniejszych wydarzeń branżo OZE w Polsce. Od lat współtworzy je wiele podmiotów i instytucji. Do stałych partnerów wydarzenia należy między innymi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. O współpracy, a także modzie na fotowoltaikę mówi Prezes Zarządu WSOŚiGW Ryszard Gliwiński.

Targi Kielce: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od lat współpracuje z Targami Kielce podczas organizacji wystawy Enex. Co wyróżnia te targi i dlaczego zdecydowali się Państwo na tę współpracę?

Ryszard Gliwiński: Targi ENEX mają ugruntowaną pozycję na rynku targowym, corocznie organizowane są wydarzenia, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzających. W ramach Targów zapoznać się można z wieloma ciekawymi urządzeniami i materiałami, które dopiero wchodzą na rynek , jak również zobaczyć ofertę  liderów rynku OZE.  Również wydarzenia towarzyszące zawsze są na wysokim poziomie zarówno merytorycznym jak i organizacyjnym.  Biorąc pod uwagę, że Targi Kielce są firmą silnie związaną z ziemią świętokrzyską a Fundusz jest jednostką wojewódzką, której celem jest wspieranie inwestycji związanych z ochroną środowiska na naszej ziemi, chętnie promujemy nasze działania za jej pośrednictwem.

TK: Boom na nowoczesne rozwiązania energetyczne trwa, a Program "Mój Prąd" cieszy się dużą popularnością. Ilu mieszkańców regionu skorzystało z programu i jaka jest jego przyszłość?

RG: Od dnia 1 lipca 2021 r. działa kolejna edycja programu Mój Prąd,  program ten jest wdrażany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.  Na stronie https://mojprad.gov.pl/  dostępne są aktualne statystyki pokazujące liczbę przyznanych dofinansowań do instalacji PV oraz łączna moc instalacji w kW na dzień 9.07.2021 było to dla województwa świętokrzyskiego 8340 instalacji o mocy 43 915 kW.

TK: Co roku WFOŚiGW przygotowuje tematyczne konferencje dla branży. Czy również podczas edycji 2022 będziemy mogli spodziewać się specjalistycznych spotkać współorganizowanych przez Państwa?

RG: Analogicznie do lat poprzednich planujemy uczestniczyć w Targach ENEX2022 r. o ile oczywiście sytuacja epidemiologiczna pozwoli na organizowanie tego typu wydarzeń, na co niecierpliwością czekamy.

Polecane aktualności
01 grudnia 2021
Międzynarodowa firma działająca od lat 40 XX wieku zaprezentuje się na targach Enex. Grupa Garo zajmuje się produkcją stacji do ładowania samochodów elektrycznych i osprzętu elektroinstalacyjnego oraz dystrybucją wybranych produktów na rynku polskim.
01 grudnia 2021
Wystawca targów Enex, autoryzowany dystrybutor PV, BayWa r.e. Solar Systems zaprasza na szkolenia! Firma oferuje szeroką bazę szkoleń- zarówno w formie webinariów, jak i spotkań stacjonarnych w biurze. Aktywna forma warsztatów, sesja Q&A, pokaz komponentów na żywo doskonała okazja, by zaczerpnąć wiedzę od ekspertów.
24 listopada 2021
Historia firmy rodzinnej OCHSNER sięga roku 1872. Lata pracy firmy OCHSNER zaowocowały instalacją wielu systemów dla renomowanych klientów na całym świecie, w tym min. dla Marynarki Wojennej USA i NASA. Firma OCHSNER Wärmepumpen GmbH została założona w 1978 roku i stała się synonimem świadomości energetycznej, pionierskiego ducha i zamiłowania do innowacji. OCHSNER był jednym z pierwszych europejskich producentów, który rozpoczął produkcję pomp ciepła na skalę przemysłową.
23 listopada 2021
AS Energy weszła na rynek fotowoltaiki w roku 2019 i dzięki starannie opracowanej strategii szybko stała się jedną z wiodących marek. Za jej sukcesem stoi jednak duże doświadczenie w biznesie. Twórca marki – RuckZuck działa z powodzeniem w branży wyposażenia wnętrz od 2004 roku.
19 listopada 2021
Od 100 lat, działając na całym świecie, Mitsubishi Electric Corporation dostarcza Klientom biznesowym, jak również Klientom ostatecznym najwyższej jakości produkty z zakresu techniki lotniczej i kosmicznej, półprzewodników, produkcji i rozdziału energii, techniki komunikacyjnej i informacyjnej, elektroniki rozrywkowej, automatyki przemysłowej oraz techniki budowlanej, tj. technika klimatyzacyjna i ogrzewnictwo.
17 listopada 2021
Produkty HellermannTyton łączą, mocują, prowadzą, chronią i identyfikują kable w instalacjach fotowoltaicznych. Zapewniają niezrównane bezpieczeństwo, niezawodność i trwałość instalacji, bez względu na to, w jak trudnych warunkach działają. Przetestowane w ekstremalnych warunkach rozwiązania, od klipsów montażowych i elementów złącznych po systemy ochrony przewodów i etykiety.
10 listopada 2021
SAJ Electric jest profesjonalnym producentem w produkcji falowników od 17 lat. Chiński producent fotowoliki po raz pierwszy zaprezentuje się w Targach Kielce.
08 listopada 2021
Działając na rynku międzynarodowym MEB Group skupia firmy specjalizujące się w planowaniu, zarządzaniu i wykonywaniu prac w zakresie elektrotechniki, energetyki, techniki obiektów przemysłowych, wdrażaniu nowoczesnych technologii, zarządzaniu energią i doradztwie technologicznym i gospodarczym.