87482425a26921cae6f0.JPG
Niemal 600 dzieci ze świętokrzyskich podstawówek wzięło udział w projekcie "Bezpieczny Lód"

Warsztaty z ratownikami

05 grudnia 2017
Jak pomóc osobie, pod którą zarwał się lód? Jak przeprowadzić pierwszą pomoc? I najważniejsze – żeby nie pozostawać obojętnym – tego wszystkiego nauczyły się dzieci z 16 świętokrzyskich podstawówek podczas projektu „Bezpieczny Lód”.

Warsztaty i prelekcje przeprowadzono we wtorek w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Wzięło w nich udział niemal 600 dzieci z 16 świętokrzyskich szkół podstawowych.

O właściwym zachowaniu w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych opowiadali ratownicy ze Stowarzyszenia Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze. Uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się m.in. w jaki sposób ratować osoby, pod którymi zarwał się lód oraz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

To jednak nie wszystko. Podczas prelekcji ratownicy opowiedzieli również, jak należy się w zimie właściwie ubierać oraz w jaki sposób się rozgrzać, gdy już zmarzniemy. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli przećwiczyć podczas warsztatów, gdzie m.in. uczyli się przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinach.

W szóstą już edycję projektu Bezpieczna Woda – edycja zimowa – „Bezpieczny Lód” włączyli się również piłkarze ręczni PGE Vive Kielce i maskotka drużyny – Dzik Kiełek. Szczypiorniści opowiadali m.in. o początkach swojej kariery sportowej. Na scenie Sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce pojawił się również Koziołek Matołek z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Wyłonieni wśród uczniów szczęśliwcy mieli szansę wygrać nagrody: vouchery do Basenów Mineralnych w Solcu-Zdroju i Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie oraz piłki podpisane przez wszystkich piłkarzy PGE Vive Kielce.

Organizatorami projektu Bezpieczna Woda – edycja zimowa – „Bezpieczny Lód”Targi Kilce S.A. oraz Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

(KŁ)

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy