40386375c014acdd9ec2.jpg
Od siedmiu lat muzyczne wydarzenie przyciąga do Targów Kielce wielbicieli muzyki z „krainy łagodności” a Sala Omega w Centrum Kongresowym pęka w szwach.

W Targach Kielce rozpoczął się festiwal muzyki poetyckiej

29 listopada 2018
14 wykonawców w przeglądzie konkursowym i dwie gwiazdy wieczoru – VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej właśnie się rozpoczął.

W dzisiejszym przeglądzie konkursowym zaprezentuje się czternastu wykonawców. Jutro podczas Koncertu Galowego Laureatów swój utwór będą mogli zaprezentować wszyscy uczestnicy trwających przesłuchań. Jak podkreśla Tomek Rejmer, Dyrektor Domu Kultury Białogon i organizator festiwalu, poziom artystyczny w tym roku jest bardzo wysoki.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” na stałe zapisał się w kalendarzu miłośników poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i szant. W tym roku jury konkursowe ocenia uczestników w składzie: Jerzy Krużel, Piotr Frankowicz, Leszek Osterczy, Janusz Deblessem oraz. Arkadiusz Szostak. Tradycyjnie już, po jutrzejszych występach laureatów na scenie pojawią się gwiazdy wieczoru. W tym roku na scenie Sali Omega zagra Grupa na Swoim oraz Robert Kasprzycki z zespołem. 

Festiwal „Przy Kominku” to gratka nie tylko dla zwolenników muzyki granej na żywo, a to za sprawą Giełdy Winyli i Płyt CD, która w sobotnie popołudnie odbędzie się we foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce. Miłośnicy winyli będą mogli wybierać spośród 10 tysięcy czarnych krążków i dwóch i pół tysiąca płyt cd. Dodatkowo w Strefach Odsłuchu będzie można posłuchać muzyki z dawną jakością dźwięku.

Niesamowitemu charakteru festiwalowi nadaje Kiermasz Świąteczny, podczas którego będzie można zasmakować w regionalnych pysznościach, zakupić prezenty rękodzielnicze czy ozdoby świąteczne. Udział w nim zadeklarowało blisko 50 wystawców, m.in. koła gospodyń wiejskich, lokalni hodowcy, artyści i właściciele małych przedsiębiorstw.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

(PŚ)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy