IMG-3649.JPG

Trwają Targi Boksu

10 czerwca 2022
Światowe sławy, pojedynki na czterech ringach, bogata oferta firm sportowych, ciekawe dyskusje - I Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej organizowane przez Polski Związek Bokserski we współpracy z kieleckim ośrodkiem potrwają do jutra.

Historyczne Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej, z udziałem wystawców z całej Europy i gwiazd krajowego i światowego boksu, organizowane są w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego.

Uroczystego otwarcia dokonała w piątek o godzinie 11 wiceminister sportu Anna Krupka, która wyraziła zadowolenia, że tak ważna impreza odbywa się w Kielcach, mieście byłego znakomitego pięściarza, nie żyjącego już Czarodzieja Ringu - Leszka Drogosza. W tym wydarzeniu uczestniczy inny legendarny polski pięściarz Andrzej Gołota, który przyleciał na tę okoliczność specjalnie ze Stanów Zjednoczonych. Są też Tomasz Adamek, Albert Sosnowski, Mariusz Wach oraz Wojciech Bartnik z kadrą narodową.

W piątek o godzinie 17:00 rozpocznie się koncert Popka, rapera i zawodnika sportów walki, który ma za sobą treningi w Anglii i Polsce.

Dużo atrakcji czeka też na fanów boksu w sobotę. Początek tego wydarzenia o godzinie 11, a zakończenie około 17.

- Spotykamy się w sobotę na wspólnym treningu o godzinie 15 na terenie Targów Kielce. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. Zajęcia poprowadzą nasi mistrzowie, na czele z Andrzejem Gołotą, Tomaszem Adamkiem, Marianem Kasprzykiem i wieloma, wieloma innymi. Dla każdego uczestnika wspólnego treningu przygotowany jest specjalny certyfikat. Będzie można rejestrować się również w sobotę, to jest w dniu ustanawiania rekordu Polski w liczbie osób jednocześnie ćwiczących boks. Marzeniem jest zebranie jak największej grupy sympatyków boksu - powiedział Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Każdy kto przyjedzie do Kielce znajdzie coś dla siebie i podczas I Międzynarodowych Targów Branży Bokserskiej, i II Forum Polskiego Boksu, i Ogólnopolskiego Dnia Boksu. Organizatorzy przygotowali wiele imprez towarzyszących, jak również dedykowane szkolenia dla zawodników, trenerów, sędziów.
Polecane aktualności
09 czerwca 2022
Już jutro startują I Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej. Unikatowe wydarzenie organizowane jest przez Polski Związek Bokserski we współpracy z kieleckim ośrodkiem. Targi odbędą się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego.